ویژه/ اعلام اسامی دعوت شدگان به کمیته اخلاق در پرونده مهدی طارمی، پرسپولیس و ریزه اسپور

ویژه-اعلام-اسامی-دعوت-شدگان-به-کمیته-اخلاق-در-پرونده-مهدی-طارمی-پرسپولیس-و-ریزه-اسپور

وب سایت رسمی برنامه نود- همانطور که در خبرها خوانده اید، کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال به منظور بررسی زوایای مختلف پرونده محکومیت مهدی طارمی، قصد از افراد مرتبط  با این پرونده دعوت بعمل بیاورد.

به گزارش سایت نود، فدراسیون فوتبال با توجه به تاکید وزیر ورزش و جوانان مبنی بر بررسی زوایای مختلف پرونده محکومیت باشگاه پرسپولیس و مهدی طارمی و همچنین ریشه‌یابی علل صدور حکم فیفا به شکلی ویژه به این پرونده ورود کرده است. سلطانی‌فر از تاج خواسته است علاوه بر بررسی علل محکومیت پرسپولیس و بروز این اتفاق، دفاعیه‌ای ارسال شود که حتی الامکان منجر به لغو محرومیت پرسپولیس از نقل و انتقالات و حکم مالی صادره شود. البته نامه وزیر مطمئنا منجر به این نخواهد شد تا محرومیت پرسپولیس لغو شود اما سکوت وزیر ورزش هم روی اعصاب هواداران پرسپولیس رفته بود.

 

در این باره سایت نود متوجه شد مسئولانی از باشگاه پرسپولیس، مهدی طارمی و وکیل وی، حسین هدایتی و برخی افراد نقش‌آفرین در این ماجرا به کمیته اخلاق دعوت خواهند شد. از باشگاه پرسپولیس علی‌اکبر طاهری مدیرعامل باشگاه به عنوان مطلع‌ترین فرد در این پرونده با حضور در کمیته اخلاق گزارشی را ارائه خواهد کرد. طاهری دیروز در این باره به هیات مدیره گزارش داد و ناگفته‌هایی دارد که با فدراسیون فوتبال و احتمالا مسئولین کمیته اخلاق در میان خواهد گذاشت. کمیته اخلاق حتی از بهنام ابوالقاسم پور عضو مستعفی کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال هم در این ماجرا کمک گرفته است.

از افراد دیگری که قرار است به عنوان مطلع به کمیته اخلاق دعوت شوند، می توان به جمشیدی معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس اشاره کرد. او که دفاعیات قبلی را به فیفا ارسال کرده بود و به این پرونده  اشراف کامل دارد در کمیته اخلاق حضور خواهد یافت. حسینی مسئول کمیته بین‌الملل باشگاه و همچنین ترکاشوند  مسئول نقل و انتقالات تیم هم در کمیته اخلاق حضور می‌یابند. البته فصل گذشته در ظاهر کار امام وردی همه کاره نقل و انتقالت بود اما عملا ترکاشوند مسئول نقل و انتقالات پرسپولیس بود و به همین دلیل احتمالا ترکاشوند هم به کمیته اخلاق دعوت شود و امام‌وردی به کمیته اخلاق نرود. مهدی طارمی و وکیل وی عبدالصمد ابراهیمی هم در این کمیته حضور خواهند یافت. طارمی اولین فردی بود که به کمیته اخلاق دعوت و به صورت رسمی از سوی فدراسیون فوتبال اعلام شد.

 

باشگاه پرسپولیس در پی شکایت ریزه‌اسپور در دفاعیه خود به فیفا اعلام کرد که طارمی 30 خرداد با پرسپولیس قرارداد بسته و سپس هشتم تیر با ریزه‌اسپور قرارداد می‌بندد و در واقع او ابتدا با پرسپولیس قرارداد داشته و باشگاه پرسپولیس عملا وی را تحریک نکرده است. فیفا این ادعا را نپذیرفته و آن را نشان‌دهنده عدم حسن نیت و عدم صداقت باشگاه پرسپولیس در این ماجرا دانسته و حتی به نوعی پرسپولیس را محکوم به سندسازی هم کرده است. استدلال فیفا این بوده که اگر طارمی ابتدا با پرسپولیس قرارداد داشته چرا باشگاه پرسپولیس هیچ شکایت، اعتراض و حتی مصاحبه‌ای درباره عدم پایبندی طارمی به قرارداد خود و پیوستن وی به ریزه‌اسپور نداشته است.  برخی اخبار دریافتی خبرنگار سایت نود حکایت از آن دارد که  برخی افراد ایرانی هم گزارش‌ها و اخبار منتشر شده در رسانه ها را در اختیار ریزه‌اسپور قرار داده‌اند که طارمی قبل از ترک ایران و پیوستن به ریزه‌اسپور مذاکره نافرجامی با طاهری داشته و قراردادی با پرسپولیس امضا نکرده است. ارسال این اطلاعات احتمالا از سوی ریزه اسپور در اختیار فیفا قرار گرفته تا تردید احتمالی فیفا درباره غیرواقعی بودن قرارداد پرسپولیس و طارمی به تاریخ سی خرداد به یقین تبدیل شود.

 

از دیگر دعوت شدگان به کمیته اخلاق وکیل مهدی طارمی هم هست. باشگاه پرسپولیس دیروز در بیانیه ای اعلام کرد دفاعیات وکیل طارمی جدا از دفاعیات باشگاه بوده و عجیب است که چرا باشگاه و وکیل طارمی به رغم ارتباط نزدیک و حسنه ای که دارند دو دفاعیه متفاوت ارسال کرده اند و معلوم نیست چرا هماهنگی های لازم بین انها وجود نداشته است. وکیل طارمی در دفاعیه ارسالی خود به فیفا منوط بودن قرارداد طارمی  به صدور ITC و عدم درخواست این باشگاه ترکیه‌ای در موعد مقرر برای دریافت ITC و همچنین کودتا در ترکیه را دلیل بازگشت طارمی به ایران و عقد قرارداد با پرسپولیس دانسته بود. از سوی دیگر «کالکسان» ایجنت ترکیه‌ای که انتقال دهنده رامین رضاییان و مهدی طارمی با ریزه‌اسپور بوده به کمیته اخلاق دعوت شده است که مشخص نیست او اصلا به ایران بیاید یا نه. سه واسطه ایرانی که با این دو بازیکن و کالکسان ایجنت خارجی در ارتباط بوده‌اند به کمیته اخلاق دعوت می شوند که نام آنها به خاطر ملاحظات حقوقی نمی توانیم نام آنها را افشا کنیم. دو ایجنت از این کارگزار ایرانیی، مهدی طارمی و رامین رضاییان را به ایجنت ایرانی وصل کرده اند و در نهایت یکی از ایجنتهای ایرانی هم مقدمات انتقال آنها را برای ایجنت خارجی فراهم کرده است. همچنین حسین هدایتی یا نماینده اش هم درباره پرداختی یک میلیارد و صد و پنجاه میلیون تومانی هدایتی به طارمی توضیحاتی را به منظور شفاف سازی باید ارایه کنند و به کمیته اخلاق دعوت شده اند.

کمیته اخلاق از این 11 نفر را به عنوان مطلع دعوت خواهد کرد و حرف آنها را خواهد شنید و سوالاتی را با آنها در میان خواهد گذاشت تا به ریشه‌یابی این اتفاق پرداخته و آن را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار دهد. البته به نظر می رسد که کار کمیته اخلاق جنبه پیشگیری داشته باشد تا در آینده، فوتبال ایران شاهد این اتفاق ها نباشد. همانطور که می دانید براساس حکم فیفا پرسپولیس و مهدی طارمی محکوم به پرداخت سه میلیارد و هفتصد میلیون تومان به ریزه‌اسپور شده‌اند، مهدی طارمی 4 ماه محروم شده و باشگاه پرسپولیس از دو پنجره نقل و انتقالاتی محروم شده و از زمستان امسال اجازه جذب بازیکن جدید نخواهد داشت.

 

اختصاصی

نظرات ۵۷

 • حتما خیریتی تو بوده !
  خخخخخخخخخخ

  • Mamad64

   شیش.
   .
   . کافیه یاز بازم بگم؟

  • * * Massoud

   چهار الهلال.
   .
   کافیه یا بازم بگگگگگگگم؟؟؟؟؟

  • حسین اهوازی

   بگم خریبین بیاد

  • saber

   بگم عمر عبدالرحمن بیاد یا کافیه میخوای از شیش پرسپولیس بگم یا العین

  • ج حسین اهوازی

   عبدالرحمان با العین بیاد

  • شیش تایی عا

   دوستان از پناهگاه اومدن بیرون. زود عمرعبدالرحمن رو صدا کنید بیاد.

  • اندی

   کسایی تو کری هاشون میگن 4 که خودشون دو مرحله قبل با فضاحت ششتایی شده بودن

 • پرسپولیس کبیر

  تقصیر هرکی باشه یا نباشه،این پرسپولیس و هواداراش هستن که به خاطره ی مشت آدم دقل باز ضرر می کنند...خدا خودش ختم به خیر کنه

  • استقلال عشقمه پرچمش کفنمه

   دوست عزیز خود هواداران پیروزی که با هزاران فحش و تهدید طارمی رو کشیدید ایران
   حالا میگید هوادارا ضرر میکنن این اشیه که دستپخت خودتونه
   پوشیدن پیراهن سرخابیها لیاقت میخواد هرکی رفت به سلامت موند وبازی خوب کرد قدمش رو چشم
   ادمین عزیز بچاپ تورو خدا

  • وفا

   من بااینکه استقلالی هستم ولی بنظرم بازیکنهای حاشیه ساز مثل طارمی یا رحمتی اصلا برای دوتیم بزرگ استقلال وپرسپولیس درنهایت مفیدنیستند هرجند دارای استعداد ذاتی هستند ولی درلحظات حساس با این تیمها ضربه میزنند علیپور برای پرسپولیس بسیار بازیکن خوب وشاسیته ای است اگربوی فرصت بدهند حتمادر تیم ملی هم میدرخشد

  • مینا

   دوست عزیز عصبانی نباش در ضمن دقل نه و دغل

  • 4تای داخلی یا خارجی

   حتماِ یه خیریتی توش هست.

 • Mohammad 6+4=ss

  این مشکل یه مشکل فنی است ، و به نظرم دفاعیه وکیل طارمی بتونه راه حل باشه ، واقعا چرا تیم ریزه ، از طارمی ITC نخواسته !!!!در صورتی که باشگاه ها برای جذب بازیکن خارجی اول باید به فکر گرفتن ITC بازیکن باشن بعد قرارداد اصلی......
  در هر صورت این حکم بی وجدانی هست و حتماً باید 3/چهارمش، کســــر بشه....

  • میلاد

   بشین تا کسر بشه

  • داور

   من یه جواب طولانی به ایند ادم اگه ادمین چاپ کنه. آی تی سی ربطی به قرارداد نداره، برین قانون فیفا رو بخونین بعد نظر بدین. البته بر شما اشکالی وارد نیست، اینها هستند که می خوان رد گم کنن یا اصلا نمی دونن قانون فیفا چی هست.

 • ماهان

  منتظریم بفهیم ۱میلیارد و ۱۵۰میلیون رو چکار کرده
  البته اگه ناحقی نکنن.به خدا این دنیا فانی است
  باید تو آخرت جواب حق الناس رو بدن....

  • تا ابد آبی

   خب معلومه ماشین خریده
   واقعا فیفا خیلی ارفاق کرده بیشتر از اینا حقشه

  • ali

   پورشه خربده داداشمون

  • بهروز کاستاکورتا

   داستان چک رو که مفصل توضیح داد
   اون چک رو هدایتی داده بود به خود طارمی که بیاد بازم واسه پرسپولیس بازی کنه و قراردادش رو تمدید کنه اصلا ربطی هم به ریزه اسپورت نداشته

 • آرسن لوپن

  کمیته اخلاق ما هم دست بکار شد و دنبال قاتل بروسلی میگرده.

 • امین

  فیفا مقتدره! فیفا دیگه ایران نیستش که مثل همیشه برا پرسپولیس استثناء قائل بشه و همه چیز ماستمالی بشه!!!

 • سنگ پای دسته 3

  باید تکلیف پول هدایتی معلوم بشه

  • میلاد

   تکلیف معلومه
   آقای طارمی گذاشته تو جیب مبارک و حالام به ریش هوادار میخنده و میگه خیرش تو این باشه

  • امین

   ای داداش اینا همه به خاطره خودشونم شده با هم پشت پرده مسائل و حل میکنن .حتما جناب هدایتی میاد میگه من از اول پول و به خود طارمی دادم و میزنه زیر همه چی.بعدم مثل همیشه نخود نخور هرکی رود خانه خود.

  • الهلال

   عمر خریبین تکلیف تیمتون رو معلوم کرد.

  • آرش

   الهلال ی جوری نوشتی تکلیف معلوم کرد پس عمر عبالرحمان چکار کرد تاریخ باشگاههتو زنده کرد

  • ج الهلال

   خودتون مجبورمیکنیدادم کری عرب پرستانه بخونه عمرعبدالرحمان به همراه داداشش وکایو تکلیف شما6تاییهارامعلوم کردفقط هیسسسس

 • PERSPO6

  آقا این طارمی رو انقدر بزرگش نکنید و لطفا شان و شخصیت تیم رو حفظ کنید. اول فصل گفتم طارمی نیاد چون باشگاه هایی مثل پرسپولیس و استقلال محله ی بر و بیا یه عده ای قدر نشناس نیستن که بخوان کلاس بزارن.گنده تر از اینا اومدن و رفتن اونی که مونده باشگاه بوده و هواداراش. این پسر ظرفیتش رو نداشت. مقایسه کنید با اولین فصلی که تو پرسپولیس بود هم چعره هم ادب و...

  • میلاد

   طرز لباس پوشیدن و صحبت کردنش تابلو که در حد پرسپولیس نبوده و نیست
   منشا اگه اندازه طارمی تو ترکیب بود با ۴۰ گل آقای گل میشد

 • وحید

  من خودم پرسپولیسی هستم ولی این اعداد و ارقام رو میبینم مغزم سوت میکشه
  یک میلیارد و صد و پنجاه میلیون تومن؟؟؟؟؟؟!!؟!؟؟!!؟!؟!؟!؟؟!
  منِ بدبخت هزارتا ایده تو سرم دارم که حداقل یکیشون با دو میلیون اجرا میشه باید در به در دنبال این پول باشم ، بعد همچین اعداد سنگینی مثل آب خوردن تو باشگاهایی مثل پرسپولیس و استقلال امثال اینا میشه باد هوا ....

 • وحید

  دیگه چه فایده اگه تمام ایران هم دعوت کنن به چه درد میخوره چون پرسپولیسو چند تا پول پرست نابود‌کردن

  • مجید

   شما که تا چند وقت پیش میگفتین بازیکنامون اصلان دنبال پول نیستن همه به ندای قلبشون گوش میدن میان پرسپولیس.

  • عبدالله

   باید میگفتی یه نفر پورشه پرست خخخخ

برچسب ها