عکس نوشت/ روزی که کان زیر نظر وینفرد شفر ستاره شد

عکس-نوشت-روزی-که-کان-زیر-نظر-وینفرد-شفر-ستاره-شد

وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی آلمانی آبی‌ها شاید الان نام چندان مطرحی در فوتبال نباشد اما زمانی جز چهره‌های ویژه فوتبال آلمان و به خصوص تیم کالسروهه بود. 12 سال حضور در یک تیم اتفاقی است که در کمتر تیمی می‌افتد و بی‌شک همکاری 12 ساله کارلسروهه و شفر هم از آن اتفاقات ویژه است.

به گزارش وب‌سایت نود، شفر در این سال‌ها بازیکنان زیادی را معرفی کرده است که بعضی‌ از آنها به ستاره‌های دنیای فوتبال شده‌اند و البته از آن روزها خیلی می‌گذرد. آن قدر زیاد که هم دوران ستاره بودن آن بازیکنان مدت‌هاست تمام شده هم دوران فوتبالشان. در این لیست نام مهمت شول و ساموئل اتوئو دیده می‌شود اما مهم‌ترین بازیکن بی‌شک اولیور کان است.

بازیکنی که به مهم‌ترین بازیکن تاریخ فوتبال آلمان تبدیل شد. شفر برای اولین بار در کارلسروهه به اولیورکان بازی داد و فصل 90/91، او را تبدیل به دروازه‌بان اصلی تیمش کرد. این دروازه‌بان بعد از درخشش در این تیم راهی بایرن مونیخ شد و تمام سال‌های فوتبال حرفه‌ای‌اش را در این تیم گذراند.

عکس زیر اولین بازی اولیورکان برای کارلسروهه نیست اما مهم‌ترین بازی در کارنامه این دروازه‌بان آلمانی است. کان فصل 90/91 از بازی با بوخوم، دروازه‌بان ثابت کارلسروهه شده بود اما در این بازی درخشش ویژه‌ای داشت و نامش به عنوان یک ستاره مطرح شد. این بازی، بازی کارلسروهه و کایزرسلاترن است که با وجود باخت 3 بر 2 کارلسروهه در این بازی اما مطبوعات بعد از آن از ظهور یک چهره جدید و درخشان نوشتند و اولیورکان به عنوان ستاره روی جلد مطبوعات رفت.

 

 

30388

اختصاصی

نظرات ۶

 • حسین کامی

  بچسبوون ستاره سوم ره

  • ایوانکو چهارهیچ

   خیلی رو داری ، حالا خوبه شونصد تا قهرمانیتون که ماله 20 سال پیش بوده رو ، رو هم جمع کردید و یه ستاره زدید ! #عقده_ستاره

  • مسعود گل باشی

   مگه همه مثل تیم شما عقده ستاره دارن؟

 • mehrab

  امیدوارم شفر بازم استعداد یابی شو برای استقلال بزرگ هم ادامه بده و بتونه چندتا مهاجم نوک پا به توپ و خوب برای استقلال پیدا کنه و ازشون بازی بگیره ..

 • رائول

  هدف از مربی گری هم همین کشف استعدادهای ناب هست

 • حسن

  زنده باد آلمان
  خدا کنه که روزی رودی فولر کبیر مربی استقلال بشه
  زنده باد الیور کان

برچسب ها