نگرانی استقلالی‌ها درباره شفر؛ غیر قابل پیش بینی!

نگرانی-استقلالیها-درباره-شفر؛-غیر-قابل-پیش-بینی

وبسایت رسمی برنامه نود - وینفرد شفر، کارنامه قابل قبولی در دنیای مربیگری دارد اما نگرانی استقلالی‌ها برای همکاری و تمدید قرارداد او، فراز و نشیب‌های غیر قابل پیش بینی این مربی آلمانی است.

به گزارش وبسایت نود، قرارداد 300 هزار دلاری برای این فصل و توافق 600 هزار دلاری برای فصل آینده، پلن مدیران استقلال با سرمربی جدیدشان وینفرد شفر است. شفر تا آخر فصل، سرمربی استقلال خواهد بود و فصل بعد در صورت کسب شروط لازم، می‌تواند روی نیمکت این تیم باقی بماند. در صورتی که شفر عملکرد خوبی داشته باشد و همه شرایط را بدست نیاورد هم با نظر مدیران باشگاه، می‌تواند قراردادش برای فصل آینده تمدید شود. مشکل اینجاست سابقه شفر، نشان داده موفقیت یا عدم موفقت او در این فصل ربطی به فصل آینده ندارد.

شفر سال اولی که سرمربی کارلسروهه شد این تیم را به بوندسلیگا رساند اما سال دوم، در رده پانزدهم و یک قدمی سقوط قرار گرفت. در الاهلی و العین، او سال اول خوبی در تیم‌هایش نداشت و آن‌ها را هفتم و ششم کرد اما سال دوم، هر دو تیم آمار خوبی داشتند. الاهلی قهرمان شد و العین، در رده سوم ایستاد. در طرف مقابل، زمانی که او روی نیمکت بروسیا برلین نشست این تیم شرایط خوبی پیدا کرد و در بوندسلیگا 2 ششم شد اما سال بعد که شفر از ابتدای فصل روی نیمکت این تیم بود، آن‌ها در رده‌های پایانی جدول قرار داشتند و قبل از اتمام فصل او را اخراج کردند.

سال‌های اول و دوم وینفرد شفر، همیشه با هم متفاوت و حتی، متضاد بوده‌اند. موفقیت این مربی در سال اول، تضمینی برای موفقیت او در فصل بعد نخواهد بود و در طرف مقابل، اینکه استقلال این فصل در رده‌ای پایین‌تر از 4 تیم اول و سهمیه آسیای قرار بگیرد، به معنی ناامیدی از موفقیت با شفر در فصل آینده نیست. سرمربی آلمانی استقلال، علاقه زیادی به تحول هر ساله در باشگاه‌هایش دارد.

 

22330

اختصاصی

نظرات ۹

 • mehrab

  خوبیش اینه شفر از مصاحبه هاش آدم متوجه میشه فهمیده که رو نیمکت تیم پر افتخار و بزرگی نشسته و همین موضوع بهش انگیزه میده + اینکه میخواد خودش رو اثبات کنه و این دقیقا همون چیزیه که تیممون لازم داره امیدوارم شرایط استقلال رو درک کنه و رویه موفقیت رو ادامه بده و نه فقط در سال اول ..

  • با افتخار پرسپولیسی‏ ام

   یعنی واقعا متوجه نمیشین داره تعارف میکنه؟ هنوز عرقش خشک نشده, چه شناختی میتونه از تیم ایرانی داشته باشه؟ حالا هر تیمی! یه کم باهوش باشید.

  • farshad.az

   خودشو ثابت کنه؟به کی؟به شما؟داری یجوری حرف میزنی که فک کنم کلا چیزی از فوتبال نمیفهمی و تا الان مسابقات واترپلو دنبال میکردی..خودشو اثبات کنه به استقلالیا..نکنه فک میکنی تیمتون ریال مادریدی چیزیه؟؟؟؟؟

 • سرخ های با غیرت

  اگه بزارن کار کنه قول میدم میتونه جز 4 تیم باشه.
  اما نمیزارن.
  ولی مطمنم تو اسیا نتیجه میگیره.

  • P

   همونطور که قرار بود علی منصور تون نتیجه بگیره :))

 • کیروش کبیر

  با این شرایط ورژن آلمانی منصوریان هستن ایشون

 • حمید تاجی

  مطمئنا تا نیم فصل نمیشه معجزه کرد ، ولی درکل نشون داده مربی شجاع و نترسی است و باج نمی دهد. و این مهمترین ویژگی یک مربی بعد از دانش بروز است.

  • اندی

   نمیدونم از کجا فهمیدی شجاع و نترسه ، ایشون که تازه بیست و چهار ساعته رسیده ایران ، این مهمترین ویژگی رو از کجا فهمیدی خدا میدونه

 • j j

  تو آسیا نتیجه میگیره. کدوم آسیا . امسال یا سال بعد

برچسب ها