توگو ششمین حریف آفریقایی ایران در دوران مربیگری کی روش

توگو-ششمین-حریف-آفریقایی-ایران-در-دوران-مربیگری-کی-روش

وبسایت رسمی برنامه نود - تیم ملی توگو ششمین تیم آفریقایی است که در دوران مربیگری کارلوس کی روش در ایران برابر تیم ملی کشورمان صف آرایی می کند.

به گزارش وب سایت نود، کارلوس کی روش از زمانی که هدایت تیم ملی ایران را بر عهده گرفته، با تیم های مختلفی از قاره آفریقا بازی کرده که فقط یکی از این دیدارها، بازی رسمی بوده است. پیش از این، تیم ملی ایران یک بار در سال 1384 با هدایت برانکو ایوانکوویچ برابر توگو بازی کرده بود که ایران با گل های علی دایی و وحید هاشمیان، این تیم آفریقایی را مغلوب کرد. در ادامه نگاهی به تقابل تیم ملی ایران با هدایت کارلوس کی روش با تیم های آفریقایی خواهیم داشت.

 کارلوس کی روش در اولین بازی خود به عنوان سرمربی تیم ایران، در تاریخ 26 تیر 1390 به مصاف ماداگاسکار رفت. در این بازی ایران با یک گل حریف آفریقایی خود را مغلوب کرد. تک گل ایران در این بازی را سیدجلال حسینی به ثمر رساند.

یک سال بعد، کارلوس کی روش بازیکنانش را در دیداری دوستانه برابر تونس به میدان فرستاد. این دیدار که در کشور مجارستان برگزار شد، با نتیجه مساوی 2 بر 2 به پایان رسید. محمدرضا خلعتبری و محمد قاضی گلزنان ایران در برابر تونس بودند.

14 اسفند 1392، کارلوس کی روش با تیم ایران اولین شکست برابر تیمی از قاره آفریقا را تجربه کرد. تیم کشورمان در تهران برابر گینه صف آرایی کرد و بازی را با نتیجه 2 بر یک به این تیم واگذار کرد. تک گل تیم کشورمان را رضا قوچان نژاد وارد دروازه گینه کرد.

تیم ملی ایران که خود را برای حضور در جام جهانی برزیل آماده می کرد، به خاطر همگروهی با نیجریه در این رقابتها، بازی های تدارکاتی بیشتری با تیم های آفریقایی تدارک دیده بود. 3 ماه پس از بازی با گینه، ایران برای برپایی اردویی تدارکاتی به وین اتریش رفت و در این کشور بازی دوستانه ای را با آنگولا برگزار کرد. حاصل کار دو تیم تساوی یک بر یک بود؛ کریم انصاری فرد زننده تک گل ایران در این بازی بود.

بازی های جام جهانی آغاز شد و ایران در اولین بازی خود در برزیل به مصاف یکی از نمایندگان آفریقا در جام جهانی رفت. کارلوس کی روش مهم ترین بازی خود به عنوان مربی تیم ایران در برابر تیم های آفریقایی را پیش رو داشت. بازی با نیجریه که تنها بازی رسمی کی روش در ایران با تیم های آفریقایی به حساب می آید، با تساوی بدون گل تمام شد تا ایران تا روز پایانی مرحله گروهی شانس صعود به دور دوم بازی های جام جهانی را داشته باشد.

و امروز ایران با هدایت کارلوس کی روش، ششمین بازی خود با تیمی از قاره آفریقا را برگزار خواهد کرد. کی روش در بازی با تیم های آفریقایی به یک برد، یک باخت و 3 تساوی دست یافته است.

 

 

2081

اختصاصی

نظرات ۵

 • Amir

  چه امار درخشان و عالی هههه

 • بارساپولیس

  یاد بازی با نیجریه بخیر

  تنها تیم تو تو اون جام جهانی پرگل که بخاطر بازی دفاعی هو شد

 • parsa

  ما یه بار با موزامبیک هم بازی کردیم

 • Ali(استقلالی)

  آرزوی موفقیت برای تیم ملی ایران در دیدار های پیش رو
  از
  جاجرم

 • ایران قهرمان

  نتیجه بازی ایران۶-۰ توگو.شک نکنید

برچسب ها