دستاوردهای دو ساله یورگن کلوپ در لیورپول

دستاوردهای-دو-ساله-یورگن-کلوپ-در-لیورپول

وبسایت رسمی برنامه نود - یورگن کلوپ دو سالگی حضورش در آنفیلد را جشن می گیرد.

به گزارش وبسایت نود، دو سال قبل در چنین روزهایی بود که یورگن کلوپ به عنوان سرمربی قرمزهای آنفیلد معرفی شد و حالا بیش از 700 روز از آن زمان می گذرد و لیورپول در برخی زمینه ها تحت نظر کلوپ پیشرفت خوبی داشته و در بعضی موارد همچنان مشکلاتی دارد. بهترین آمار لیورپول از زمان روی کار امدن کلوپ، بازی در مقابل تیم های بزرگ بوده است. تیم سرمربی آلمانی در جدال مقابل شش تیم بالای لیگ جزیره آماری خارق العاده داشته است:

بعد از حضور کلوپ در آنفیلد در اکتبر ۲۰۱۵، لیورپول بهترین تیم در بازی های رودررو در مقابل تیم های بزرگ بوده است. در 20 بازی مقابل پنج تیم برتر لیگ (منچستریونایتد، منچسترسیتی، آرسنال، چلسی، تاتنهام) لیورپول صدرنشین لیگ شش تیمی است. تیم کلوپ در این 20 بازی، ۳۶ امتیاز گرفته و آمار برد در تقریباً نیمی از بازی ها را به ثبت رسانده است.

۹ برد و ۹ تساوی آمار تیم کلوپ است. تنها دو شکست در مقابل تیم های بزرگ در این 20 بازی رقم خورده است. تیم او ژانویه ۲۰۱۶ در مقابل فن خال و منچستریونایتد در آنفیلد بازی را واگذار کرد و چند هفته قبل هم در اتحاد، مقابل منچسترسیتی تن به شکست سختی داد.  از این ۹ برد، سه برد مقابل منچسترسیتی و سه برد مقابل آرسنال رقم خورده است. پیش از شکست سخت 5-0 مقابل تیم پپ، یاران کلوپ در زمینه دفاعی هم در این جدول نسبت به رقبا برتری داشتند.

اما لیورپولِ کلوپ مشکلاتی هم داشته است، تیم او در شکست دادن رقبای کوچک تر ضعیف عمل کرده و شاید دلیل اصلی عدم کسب رتبه ای بهتر در لیگ در طی دو فصل اخیر، همین نتایج پر فراز و نشیب در مقابل تیم های ضعیف تر لیگ بوده است. لیورپول از نظر آماری در مقابل تیم های خارج از شش تیم بالای جدول لیگ برتر، کمترین درصد برد را داشته است: 52.7%. که این مقدار کمتر از تمام تیم های بالانشین است.

مقایسه آمار راجرز و کلوپ در بیش از 40 بازی لیگ برتری نشان می دهد که یورگن کلوپ از نظر گلزنی و کسب برد، شرایط تیمش را بهبود بخشیده است ولی مشکلات دفاعی قرمزهای آنفیلد همچنان به جای خود باقیست. (این جدول در 14 ماه پایانی دوران راجرز در لیورپول و 14 ماه اخیر دوران کلوپ در آنفیلد محاسبه شده است)

در 45 بازی لیگ برتری با هدایت راجرز از ابتدای فصل 2014-2015 تا پایان دوران حضور وی روی نیمکت لیورپول، این تیم 21 برد، 11 تساوی و 14 باخت نصیبش شد. که این آمار برای کلوپ از ابتدای فصل 2016-2017، 25 برد، 13 تساوی و 7 باخت است. در مقایسه از نظر گلزنی، تیم کلوپ 31 گل بیشتر زده و البته تنها 4 گل کمتر خورده است. درصد بردهای لیورپول از دوران راجرز به دوران فعلی، ده درصد افزایش یافته است.

مشکلات دفاعی تیم کلوپ همچنان پاشنه آشیل این تیم محسوب می شود. از زمان روی کار امدن کلوپ، لیورپول در لیگ برتر، بیشتر از یونایتد، سیتی، تاتنهام، چلسی و آرسنال گل خورده است و تنها واتفورد، استوک و کریستال پالاس بیش از لیورپول از روی ضربات آزاد گل دریافت کرده اند. نکته ناامیدکننده دیگر این که از زمان استخدام کلوپ، لیورپول 18 بار روی اشتباهات فردی بازیکنان خودی، گل دریافت کرده است.

 

1878

اختصاصی

نظرات ۵

 • حسن

  در یک کلام هیچی...لیورپول و ارسنال درست بشو نیستن

 • رضاتاجی

  تنها کسی که میتونه لیورپول رو بعدازسالها قهرمان جزیره کنه فقط وفقط کلوپ

 • حسن لیورپولی

  با آرزوی موفقیت سرمربی بادانش وتیم محبوبم لیورپول

 • رضا

  لیورپول راجرز یه چیز دیگه بود . کلوپ حتی نزدیک اون لیورپول با خط حمله اعجاب انگیز هم نشده ... راجرز اگر اون بازی تاریخی رو جلوی چلسی و مورینیو میبرد الان لیورپول رو قهرمان کرده بود اما کلوپ 2 ساله هیچ جامی نیاورده

 • amirhossein

  کلوپ هم نمیتونه برای لیورپول جامی بیاره.خط دفاع هنوز همونجور و فرق زیادی با دوره قبل کلوپ نکرده.باز هم امتیاز دادن در مقابل تیم های ته جدولی ادامه داره.آنجلوتی جای کلوپ بیاد به نظرم بهتر باشه

برچسب ها