کفاشیان: کی‌روش صلاح بداند شجاعی به تیم ملی دعوت می‌شود/ پرسپولیس نباید صدمه بخورد

کفاشیان-کیروش-صلاح-بداند-شجاعی-به-تیم-ملی-دعوت-میشود-پرسپولیس-نباید-صدمه-بخورد

وبسایت رسمی برنامه نود - نایب رئیس فدراسیون فوتبال گفت: اگر کی‌روش صلاح بداند شجاعی را به تیم ملی دعوت می‌کند.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از فارس، علی کفاشیان نایب رئیس فدراسیون فوتبال درباره خبری که در یکی از سایت‌های خارجی منتشر شد مبنی بر اینکه بین باشگاه شجاعی و فدراسیون فوتبال هماهنگ شده تا او به تیم ملی برگردد، گفت:

اصلاً ازاین موضوع خبر ندارم و در جریان نیستم. به این موضوع ورودی نکرده ام.

وی در پاسخ به این سوال که آیا برنامه کی‌روش این است که شجاعی به تیم ملی برگردد، گفت:

او یکی از فوتبالیست‌های ماست، اگر کی‌روش صلاح بداند او را می‌خواهد، و اگر صلاح نداند شجاعی هم نمی‌آید. این موضوع از وظایف کی‌روش است.

عضو هیأت اجرایی کمیته ملی المپیک درباره پاداش به تیم ملی فوتسال و دلخوری بازیکنان این تیم از پاداش قهرمانی عنوان کرد:

قرار شد این موضوع در هیأت اجرایی بررسی شود. اگر موضوعی تصویب شود، برای همه تیم‌ها اعمال خواهد شد. این موضوع تصمیمی است که در هیأت اجرایی مصوب می‌شود.

کفاشیان درباره مشکل پرسپولیس در خصوص وضعیت پیش‌آمده طارمی خاطرنشان کرد:

در فدراسیون به این موضوع رسیدگی می‌شود، ما اول منافع باشگاه را می‌بینیم. پرسپولیس نباید صدمه بخورد، این باشگاه فعال است و باید کمترین ضربه به آن وارد شود.

رئیسه کمیته فوتسال در ادامه صحبت‌هایش در پاسخ به این سوال که میزبانی جام جهانی فوتسال به چه صورت خواهد بود، اظهار داشت:

فیفا قرار است اوایل آبان‌ماه برای این موضوع تصمیم‌گیری کند. آنها سوالاتی را از ما پرسیدند مبنی بر اینکه آیا توانایی میزبانی دارید؟ مشکلی در خصوص میزبانی ندارید؟ اما هنوز از ما چیزی نخواسته‌اند. البته ما لابی کرده‌ایم با توجه به اینکه ژاپن میزبانی المپیک ۲۰۲۰ را دارد، روی این موضوع پافشاری نکند تا فیفا این شانس را به ما بدهد. ۷ عضو هیأت رئیسه AFC در فیفا هستند، چون ما سوم هستیم از آنها خواسته‌ایم تا میزبانی را به ایران بدهند.

وی در پاسخ به این سوال که شانس ایران را چقدر می‌بینید، گفت:

نمی‌دانم در فیفا چه می‌گذرد، مدت زیادی است که نرفته‌ام و نمی‌دانم از طرف ایران لابی شده است یا نه.

کفاشیان همچنین در مورد حمایت وزارت ورزش برای گرفتن این میزبانی گفت:

اگر سلطانی‌فر نبود نمی‌توانستیم پیشنهاد میزبانی بدهیم، کاندیدا شدن‌مان را مدیون وزیر هستیم. اگر سلطانی‌فر حمایت کند که ورود هم خواهد کرد شانس ما برای میزبانی زیاد است. وزیر ورزش از ۱۴-۱۳ نفر از اعضای هیأت وزیران برای ما تأییدیه گرفت تا پیشنهاد میزبانی را بدهیم.

عضو هیأت اجرایی کمیته ملی المپیک در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا قرار است میزبانی طی مراسمی اعلام شود، خاطرنشان کرد:

هنوز چیزی نگرفته‌اند، باید این موضوع را بپرسم. فقط توانسته‌ایم موافقت شفاهی برای میزبانی جام باشگاه‌های جهان را بگیریم که گیتی‌پسند در اصفهان این میزبانی را برعهده دارد. این مسابقات آزمایشی است و قرار است از هر قاره دو تیم شرکت کنند. ما برای میزبانی جام جهانی هم مشکلی نداریم. من شرایط کلمبیا را دیده‌ام، توانایی ما از آنها بالاتر است و شرایط بهتری برای میزبانی جام جهانی داریم.

وی در باره حضورش در هیأت رئیسه فدراسیون دو و میدانی گفت:

به کیهانی گفته‌ام اگر بتوانم کمک کنم، این آمادگی را دارم اما از نظر فکری نه اجرایی، چون نه وقت دارم و نه توانایی. من دیگر پیر شده‌ام، همه ما باید به دو و میدانی کمک کنیم. تفتیان هم باید هماهنگ باشد. 

کفاشیان در پاسخ به این سوال که شمس در مصاحبه‌ای اعلام کرده شما باید به دو و میدانی برگردید و فوتبال را به اهالی‌اش بسپارید، گفت:

راست گفته، من هم الان دارم همین کار را می‌کنم.

عضو هیأت اجرایی کمیته ملی المپیک در پایان در پاسخ به این سوال که انتقادات زیادی به وی در خصوص حمایت از کی‌روش وارد است، گفت:

خیلی مهم نیست، مهم این است که او ما را به جام جهانی ببرد.

 

 

 

2081

 

 

فارس

نظرات ۵

 • mohsen

  پرسپولیس نباید صدمه بخوردخخخ .....اونموقع که خوش خوشانشون بوده پورشه میخریدن و جعل میکردن باید یاد امروزشون هم میبود ...باید محرومیت سنگین برای این تیم و بازیکن خاطی در نظر گرفت ...نه اینکه کمکمشون کرد بیشتر سرپوشونی کرد

 • بهرام6666ازگرگان

  فعلا پرسپولیس کبیر داره بیشترین ضربات رو از سازمان لیگ و فدارسیون و شایعات بی جا تیم رقیب میخوره.ولی زهی خیال باطل.پرسپولیس همیشه قویتر از قبل هست.

 • رضا

  هرچی فوتبال ما میکشه از مدیران ناکارمدی همچون جناب عالی هست

 • حمید

  فقط تو فوتبال ایران هست که دادکان ها میرن و کفاشیان ها جاشون میان

 • ایدا سادات 25بهمن 1380

  اقای کفاشیان شما با اون قرار دادی که واسه میزبانی امضا کردید بجز مسقط نمی تونیم جای دیگه واسه میزبانی انتخاب کنیم به پرسپولیس ضرر طدید لطفان حرف نزن ادمی چاپ کن

برچسب ها