ایران 3 - گینه یک/ کوچولوها همه را امیدوار کردند!

ایران-3-گینه-یک-کوچولوها-همه-را-امیدوار-کردند

وبسایت رسمی برنامه نود - تیم ملی نوجوانان ایران در اولین بازی خود در جام جهانی 2017 هند در شهر گوا به مصاف گینه رفت. 

به گزارش وب سایت نود، تیم ملی نوجوانان کشورمان که هدایت آن را عباس چمنیان بر عهده دارد، با این ترکیب به مصاف گینه رفت؛ علی غلامزاده، علی ستاوی، احمدرضا جلالی، امیرحسین اسماعیل زاده، طاها شریعتی، امیرحسین حسین زاده، محمد شریفی، اللهیار صیاد، محمد غبیشاوی، یونس دلفی و محمد قادری. 

 دقیقه 29: امیر اسماعیل زاده بازیکن کشورمان با دفع توپ زیبا مانع از آن شد که ضربه بازیکن گینه دروازه ایران را تهدید کند. 

دقیقه 30: تیم ایران صاحب یک ضربه آزاد در نزدیکی محوطه جریمه گینه شد که ضربه محمد شریفی با اختلاف کمی به خارج رفت.

بازی نوجوانان ایران برابر گینه در نیمه اول به پایان رسید که تلاش دو تیم نتیجه ای در برنداشت و حاصل کار آنها مساوی بدون گل بود.

دقیقه 52: ضربه کرنر ایران را جلالی به صورت کوتاه ارسال کرد و در ادامه خود جلالی با پای چپ توپی را روی دروازه گینه ارسال کرد که این توپ که می توانست فرصت خطرناکی برای ایران باشد، از دست رفت. 

دقیقه 53: یونس دلفی در این لحظه تعویض شد و جای خود را به وحید نامداری داد.

دقیقه 59: با نفوذ وحید نامداری از سمت راست و ارسال توپ به درون محوطه جریمه، اللهیار صیاد صاحب توپ شد که این بازیکن پس از یک چرخش زیبا از روی خط محوطه جریمه شوت بسیار زیبایی را روانه دروازه گینه کرد که این توپ به گوشه بالای دروازه رفت و کاری از دست دروازه بان گینه بر نیامد.

دقیقه 65: محمد قادری پس از آنکه صاحب توپ شد، تا نزدیک محوطه جریمه حریف پیشروی کرد و در نهایت با یک ضربه چیپ توپ را به سمت دروازه گینه زد که توپ با اختلاف اندکی از بالای دروازه گینه به بیرون رفت. 

دقیقه 69: تیم ایران در تدارک یک ضدحمله با چهار بازیکن به سمت دروازه گینه یورش برد؛ طاها شریعتی پس از نفوذ از سمت راست، توپی را برای محمد قادری ارسال کرد اما شریف کامارا مدافع گینه با حرکت بسیار خطرناکی قصد دفع توپ را داشت که خطای شدیدی روی قادری مرتکب شد تا داور هم مدافع گینه را اخراج کرده و هم یک ضربه پنالتی به سود تیم نوجوانان کشورمان اعلام کند. 

دقیقه 70: محمد شریفی پشت ضربه پنالتی ایستاد و توپ را زمینی و برخلاف حرکت دروازه گینه به گل دوم ایران تبدیل کرد.

دقیقه 74: بازیکنان گینه در معدود حملاتی که روی دروازه ایران انجام دادند، در پشت محوطه جریمه صاحب توپ شدند اما ضربه نهایی را با یک ضربه بغل پای آرام به سمت دروازه ایران زدند که غلامزاده به راحتی توپ را در اختیار گرفت. 

دقیقه 75: ارسال بلند بازیکنان ایران از خط دفاعی و ضربه سر اللهیار صیاد در شرایط بسیار خوب به محمد شریفی رسید و این بازیکن که با دروازه بان گینه تک به تک شده بود، با بی دقتی توپ را به بدن دروازه بان حریف کوبید تا این ضربه راهی به دروازه نداشته و راهی کرنر شود. 

دقیقه 90: دروازه بان گینه قصد داشت با خروج از دروازه توپ ارسالی توسط وحید نامداری را دفع کند اما با یک اشتباه عجیب، توپ در شرایطی به سعید کریمی رسید که این بازیکن در چند قدمی دروازه بدون سنگربان قرار گرفت و با یک ضربه آرام، سومین گل ایران را وارد دروازه حریف کرد.

دقیقه 1+90: گینه بلافاصله پس از دریافت  گل سوم به سمت دروازه ایران حمله کرد؛ هافبک گینه پس از نفوذ از سمت راست به درون محوطه جریمه، پاسی را برای فاندای توره فرستاد و این بازیکن پس از یک چرخش زیبا، با یک ضربه پای چپ توپ را به گوشه دروازه ایران فرستاد تا بازی 3 بر یک شود. 

 

 

گل های بازی تیم های ملی نوجوانان ایران و گینه را  اینجا ببینید.

 

2081

 

 

 

 

اختصاصی

نظرات ۹

 • امیر

  به به بازی با آلمان دیدن داره .

  • اهواز سرخ

   شیربچه های پارسی اگه ازاسم آلمان نترسن حتماپیروزمیشن

 • ss sadegh qomi

  به امید موفقیت های بیشتر و مهمتر

 • سوگند

  عااالی بود بازی ایشاالله این نوجوان ها خوب محافظت بشن و استعداد های ناب فوتبال ایران رو در اینده بسازن مشتاق بازی های بعدی هستیم

 • Sayna

  به امید موفقیت

 • کیروش کبیر

  عالی بودن ۴ ـ ۵ تا هم میتونسن بزنن
  آلمان رو هم میشه برد به امید خداا

 • علیرضا م.

  انصافا گل اولمون می تونه کاندید بهترین گل جام باشه، حتی زمانی که اغلب بازی های جام باقی مونده... خیلی عالی بود

 • ardalan

  اگه کوچولوها یه کاری کنن برامون:)

 • Sina

  کمی پاسکاری و شوت زدن تمرین کنند.

برچسب ها