دردسر پرونده‌های جدید پرسپولیس/ بدهی میلیاردی به علی دایی، آرفی و گولچ

دردسر-پرونده-های-جدید-پرسپولیس-بدهی-میلیاردی-به-علی-دایی-آرفی-و-گولچ

وبسایت رسمی برنامه نود - مسئولان باشگاه پرسپولیس امیدوارند حکم دادگاه CAS درباره طلب 323 هزار یورویی آنتونی گولچ به زودی صادر نشده و بتوانند مانع از تایید حکم فیفا در دادگاه بین المللی ورزش شوند.

به گزارش وبسایت نود،  آنتونی گولچ مدافع استرالیایی - کروات پرسپولیس چند روز پس از  پیوستن به جمع سرخپوشان بابت قسط اول قراردادش 36 هزار یورو دریافت کرد.

گولچ به رغم رزومه خوبی که داشت از شرایط آرمانی دور بود و برانکو هم در 7 هفته ابتدایی از وی استفاده نکرد. این بازیکن درپی تعطیلات لیگ برتر از کشور خارج شد و به ایران بازنگشت و خبر رسید که اقدام به فسخ یک طرفه قرارداد کرده و مراتب این فسخ قرارداد را به فیفا اطلاع داده است.

مسئولان باشگاه پرسپولیس اعلام کردند از گولچ شکایت می کنند و او نمی تواند این تیم را ترک کند. گولچ اما با توجه به قوانین فیفا و با توجه به آن که سه ماه از حقوقش را دریافت نکرده بود اقدام به فسخ یک طرفه قرارداد کرد.

در نهایت فیفا چندی پیش پرسپولیس را محکوم به پرداخت 323 هزار یورو دیگر به آنتونی گولچ کرد. این مبلغ شامل مطالبات گولچ و جرایم دیرکرد در پرداخت او بود.

باشگاه پرسپولیس که به خاطر این حکم نمی توانست قرارداد منشا را ثبت کند به دادگاه CAS شکایت کرده و خواهان تجدیدنظر در حکم صادره از سوی فیفا شد.

حالا با توجه به این که پرسپولیسی ها اخیرا بدهی سنگین ژوزه را پرداخت کرده اند و به پرداخت 789 هزار یورو در پرونده ریزه اسپور هم محکوم شده اند امیدوارند حکم گولچ به این زودی ها صادر نشود.

پرسپولیسی ها از یک سو به دنبال محکوم کردن گولچ هستند و از سوی دیگر امیدوارند دادگاه CAS مبلغی را بابت مطالبات گولچ در نظر بگیرد که اختصاص به مدت زمان بدون تیم بودن گولچ پس از جدایی از پرسپولیس تا پیوستن به تیم جدیدش داشته باشد.

برخی کارشناسان حقوقی عقیده دارند چون گولچ با استناد به آیین نامه فیفا و عدم دریافت سه ماه از حقوقش اقدام به فسخ قرارداد کرده باشگاه پرسپولیس شانسی برای پیروزی در دادگاه CAS ندارد.

مسئولان حقوقی باشگاه به طاهری اعلام کرده اند حکم دادگاه CAS درباره گولچ به این زودی ها صادر نخواهد شد و با توجه به شکایت طرفین از یکدیگر پروسه صدور رای زمانبر خواهد بود و مشمول مرور زمان می شود.

آنتونی گولچ

بدهی به علی دایی 7 برابر شد

علی دایی هم دیگر شاکی باشگاه پرسپولیس است که به خاطر مطالباتش از پرسپولیس شکایت کرده و کمیته انضباطی و استیناف پرسپولیس را محکوم به پرداخت سه و نیم میلیارد تومان به او کرده اند.

دایی به دلیل عدم پرداخت مالیات قرارداد سال اول و دومش با پرسپولیس، 100 میلیون تومان به اداره مالیات پرداخت کرد تا مشکل ممنوع الخروجی اش رفع شود و اعلام کرد اگر این 100 میلیون پرداخت شده و 400 میلیون مالیات باقی مانده از قراردادش از سوی باشگاه تسویه می شد مبلغ قرارداد سال سومش را به اجرا نمی گذاشت که این اتفاق رخ نداد.

باشگاه پرسپولیس از زمان صدور حکم استیناف سه ماه مهلت دارد که این مبلغ را بپردازد در غیر این صورت از نقل و انتقالات محروم خواهد شد و جرایمی برای آنها در نظر گرفته می شود.

آرفی و بائو، دو یادگار لیگ نهم!

بدهی باشگاه پرسپولیس به اشپتیم آرفی هم به دردسر دیگری برای این باشگاه تبدیل شده است. آرفی بابت مطالباتش به فیفا شکایت کرده بود و موکلین وی در مصاحبه های خود مدعی می شدند از پرسپولیس امتیاز کسر می شود اما فیفا شکایت وی را به رسمیت نشناخت چراکه در قرارداد آرفی قید شده بود مرجع رسیدگی به اختلافات او و پرسپولیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایران است.

کمیته انضباطی هم حکم به محکومیت پرسپولیس داده و باشگاه باید مطالبات وی را پرداخت کند. مسئولان باشگاه پرسپولیس بعد از توافق با میثم بائو در حال مذاکره با آرفی و توافق با وی هستند. میثم بائو برخلاف برخی شایعات به AFC نامه نزد و با بخشیدن قسمتی از مطالباتش و توافق بر سر چگونگی دریافت مابقی آن با باشگاه به توافق رسید.

حالا مسئولان بخش حقوقی باشگاه پرسپولیس در حال مذاکره و چانه زنی با آرفی هستند تا بر سر نحوه پرداخت، اقساطی کردن مطالبات و میزان پرداخت آن با این مهاجم سابق پرسپولیس به توافق برسند.

اختصاصی

نظرات ۲۸

 • ایران

  واویلاااااااااااااآاااا.....ااااا کی میده این همه راه وووووووو
  بابا دست خوش

 • ali

  یه اخلاق بدی که ما داریم اینه چرا وقتی پول نداریم بریزو بپاش می کنیم؟اگه پول دارین که چرا همون موقع تسویه نمیکنیین با شاکیا.اگه پول ندارین چرا خودتون انقدر اذیت میکنید؟کلا همه باشگاهای ما همینن ...

 • بهاررر...

  خدا از باعث و بانیش نگذره!!
  مدیریت اشتباه یه سریا چه مشکلاتی رو درست کرده،تمومی هم نداره!!
  ادمین درود

 • Reza

  واقعا این اقای دایی با این همه پول که داره نترکه یه هووو
  اقای دایی یه عمر با بیت المال حال کردی حالا شکایت کردی از بیتالمال پول بگیری ؟
  به خدا من بیکارم نمیدونم خرج زن و بچه ام رو چه جوری جور کنم این اقا رفته شکایت کرده از باشگاه دولتی که با پول مردم اداره میشه
  خدایا .. .‌‌......
  ادمین عزیز خواهشا

 • طلبکار

  الان که فکر میکنم، میبینم منم از پرسپولیس طلبکارم . . . .

 • Emi

  ب قول خودشون کمک های بی پایانِ وزیر محترم هس دگگگ... غصه نخورید، بابا حسینتون نیست، عمو مسعودتون ک هس :))))

 • پسر مشرقی

  با سلام،با این تفاسیر و سوداور نبودن فوتبال و بی سروصاحب بودن این فوتبال چرا درشو تخته نمیکنن مردم هم راحت بشن،کشور به این بزرگی یه ورزش رو نمیتونه مدیریت کنه که همجین اتفاقاتی نیوفته..باید بریم بمیرم،همه زیر دنبال راههایه فرعی و‌میانبر برایه دستیافتن به اهداف و سیاهنمایی و ریاکاری هستیم

 • ایوب قرمز خورموج

  چقدر بی تدبیر

 • حمزه

  مسئولین همین فرمون برین جلو فیفا دیگه احتیاجی به درآمد زایی نداره تمامه هزینه هاشو شما با کمال احترام و مهربانی بهش میدین دمتون گرم.
  نمیدونم بخندم یا دودستی بزنم تو سرم

 • همه هزینه ها فقط برای پرسپولیسه

  یکساله که همه هزینه ها فقط برای پرسپولیسه

  وزیر پرسپولیسی
  فدراسیون پرسپولیسی
  بازیکن قلیانی

برچسب ها