افتخاری: داورزنی توصیه‌ای درباره مجیدی نکرده

افتخاری-داورزنی-توصیهای-درباره-مجیدی-نکرده

وبسایت رسمی برنامه نود - مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: داورزنی و مسئولان وزارت ورزش توصیه‌ای در مورد حضور مجیدی در استقلال به من انجام ندادند.

به گزارش وبسایت نود ، سید رضا افتخاری بعد از نشست امروز هیات مدیره استقلال در جمع خبرنگاران اظهار داشت:جلسه امروز معطوف شد به مباحث مالی باشگاه. باشگاه استقلال در گذشته بدهی زیاد بالا آورده و امروز یک مورد مبلغ 8 میلیارد تومان بدهی به دارایی را مطرح کردیم که مربوط به سال 91 بود. بحث امروز درباره آمدزایی بود و استارت کار را زدیم.

* در کمپ حجازی به دنبال احداث هتل و ساختمان اداری هستیم

افتخاری افزود: ما دو برنامه روی بحث کمپ حجازی داریم اول بحث ایجاد و احداث یک هتل و خوابگاه و اقامتگاه برای بازیکنانی که از شهرستان به تهران می‌آیند با یک شرکت هم وارد مذاکره شده‌ایم تا کار را پیش ببرد، بحث دوم نیز در مورد انتقال ساختمان اداری باشگاه به کمپ  حجازی است چون این ساختمان چندان شرایط مساعدی نداردو ما آنجا زمین زیاد داریم و برنامه‌های دیگری هم در کمپ داریم که پیاده کنیم، یکی دیگر از موارد فروش محصولاتمان است که آنجا محلی برای  درآمدزایی ما شود و فکر می‌کنم ظرف یکی دو سال آینده مباحث خوبی را در مورد کمپ حجازی خواهید شنید.

* تمرینات استقلال به نوبنیاد می‌رود

افتخاری در خصوص تمرینات استقلال و محل آن گفت: با ورزشگاه صنایع دفاع توافق کرده‌ایم و آنها آماده هستند که استادیوم را به ما تحویل بدهند. امروز با مسئولان این استادیوم حرف زدم و آنها گفتند که ما حتی مشغول رنگ کردن رختکن به رنگ آبی هستیم و قرارداد یکساله ما از روزی که استادیوم را به ما تحویل بدهند منعقد می‌شود.

* سند کمپ حجازی در مرحله صدور است

افتخاری در خصوص اینکه شرایط کمپ حجازی چگونه است، گفت: زمانی که در اداره کل استان تهران بودم،‌نامه‌ای را به شهرداری و اداره کل ورزش و جوانان استان تهران زدم و البته این را هم بگویم این استادیوم در اختیار مسکن و شهرساز ی است، آن زمان نشد که وزارت سند ورزشگاه را بگیرد ولی به تدریج واحد حقوقی وزارت ورزش اقدامات لازم را انجام داد اما این را تأکید می‌کنم که زمین آنجا متعلق به مسکن وشهرسازی است، البته در این مدت تنها شنیدم که یک خانم جزو معارضین بوده ولی آخرین اطلاعی که دارم این است که سند کمپ حجازی در مرحله صدور است.

* نامه‌ای در خصوص معارض کمپ حجازی به دست ما نرسیده است 

وی در پاسخ به این سوال که اگر با مالکیت استقلال موافقت نشود چه تصمیمی می‌گیرد، گفت: الان چند سال است که این مجموعه در اختیار ما است و اگر معارض داشت یکی نامه به دست ما می‌رسید، هیچکس نیامده که بگوید این زمین مال ما است چون کاربری آن ورزشی و ما هم می‌خواهیم در آنجا هتلی بسازیم که ورزشکاران از آن استفاده کنند. 

* وزارت ورزش و داورزنی تماسی برای حضور مجیدی با من نگرفته است

مدیرعامل باشگاه استقلال در خصوص شایعاتی که پیرامون حضور مجیدی در استقلال به واسطه تماس‌های داورزنی با وی مطرح شده است،‌گفت: آقای داورزنی در خصوص مجیدی کوچک‌ترین صحبتی با من انجام نداده و حتی وزارت ورزش هم تماسی با من نگرفته است، اگر کمیته فنی تشخیص بدهد  که مدارک و شرایط مجیدی را مورد ارزیابی قرار بدهد، مطمئنا آنها با اختیار تام می‌تو انند تصمیم بگیرند و هیچ دخالتی ما در این موضوع نخواهیم کرد،‌اصلاً دخالت در حوزه اختیارات کمیته فنی در دستور کار ما وجود ندارد و اگر آنها صلاح بدانند مدارک مجیدی را بررسی می‌کنند.

* اسپانسر آلمانی توسط شفر به ما معرفی شد

وی در خصوص اعلام آمادگی یک اسپانسر آلمانی برای همکاری با استقلال گفت: این اسپانسر توسط آقای شفر به ما معرفی شد و قرار است ما شرایط خود را اعلام کنیم و آنها هم مورد بررسی قرار دهند. البته روند کار به شکلی پیش رفت که آنها اعلام آمادگی کردند در سال‌های آینده بتوانیم با هم همکاری کنیم.

* شفر مربی اسپانیایی را می‌خواهد اما به او گفتم این در قرارداد ما نیست 

مدیرعامل باشگاه استقلال در خصوص شایعه حضور مربی اسپانیایی در کنار شفر گفت: این دستیار اسپانیایی شخصی است که در جامائیکا در کنار شفر حضور داشته و او به من گفت که دوست دارد این مربی به تهران بیاید من هم به مربی آلمانی گفتم در توافقی که ما با هم انجام دادیم نام دستیار خارجی وجود نداشت  و قرار بود مربی ایرانی در کنار شما حضور داشته باشد.شفر از این مربی تعریف کرد و مدعی شد که در جامائیکا با کار وی آشنا شده و رقم درخواستی او بسیار مناسب است و حتی از مربیان ایرانی هم پول کمتری می‌گیرد که من همه چیز را به دست کمیته فنی سپردم و اعلام کردم که در این زمینه آنها تصمیم بگیرند.

* دستیاران شفر تا دربی معرفی می‌شوند

 افتخاری در پاسخ به این سوال که دستیاران شفر تا کی مشخص می‌شوند، گفت:‌ مطمئنا به بازی با فولاد این موضوع نمی‌رسد ولی فکر می‌کنم برای بازی استقلال با پرسپولیس دستیاران او معرفی شوند چون ما بعد از بازی با فولاد یک مسابقه جام حذفی هم داریم.

* کمیته فنی استقلال تغییر نمی‌کند

وی در پاسخ به این سوال که ایا کمیته فنی استقلال مستقل است یا خیر‌،گفت: مطمئن باشید این کمیته مستقل است،‌این کمیته متشکل از همه بزرگان استقلال است و ما به این دلیل این نفرات را انتخاب کردیم که مباحث فنی از گردن ما خارج شود، این کمیته کاملاً تشکیل شده و بعید می‌دانم کسی به آن اضافه شود مگر اینکه یک نفر نیاید یا استعفا بدهد.

* چینی حضور در کلوپ شبانه را منکر شد و گفت آن ویدئو فتوشاپ است 

مدیرعامل باشگاه استقلال در خصوص خبری که پیرامون محرومیت یکی از مربیان سابق این تیم ( علی چینی) به خاطر حضور در کلوپ شبانه در امارات منتشر شده است، گفت: ماجرا این است که یک تصویر ویدیوئی از وی به دست ما رسید که وقتی ما پرس و جو کردیم او منکر قضیه شد. حتی چینی به ما گفت این ویدئو فتوشاپ است ، ما هم منتظر گزارش نماینده حراست ماندیم و ملاک را این گزارش قرار دادیم تا نماینده حراست از این موضوع یقین پیدا کند مدتی زمان گذشت و بعدا گزارش‌ها به دست حراست رسیده و آنها تصمیم گرفتند البته حکمی برای باشگاه استقلال پیش از این ارسال نشده بود چون او می‌گفت ویدئو فتوشاپ است ولی ظاهراً حراست خودش موضوع را پیگیری کرده و گزارش کامل را به فدراسیون داده و آنها حکم صادر کردند.

* قرارداد جباری بازی به بازی بود و اگر نتواند بازی کند، با او فسخ می‌کنیم

وی در پاسخ به این سوال که تکلیف مجتبی جباری و بررسی مدارک پزشکی او چه شد، گفت: مدارک این بازیکن را ما از دو جا مورد بررسی قرار دادیم و در حال بررسی نهایی هستیم اولی ایسمارک و دومی کلینیک باشگاه استقلال، فکر می‌کنم ظرف یکی دو روز آینده این موضوع نیز حل شده و گزارش کامل به دست ما برسد.در قرارداد جباری هم آمده که بازی به بازی از استقلال پول بگیرند و او نمی‌تواند به چیزی معترض باشد. اگر نتواند برای ما بازی کند، قرارداد او فسخ می‌شود و این موضوع در قراردادش ذکر شده است. 

* آقایان خودشان را به در و دیوار نزنند تا پایان دولت دوازدهم هستم

به گزارش فارس خبرنگاری گفت:‌ یکی دو مدیر سابق باشگاه استقلال جوی به راه انداخته‌اند که شما از باشگاه می‌روید آیا نمی‌خواهید پاسخ آنها را بدهید که افتخاری گفت: این‌ها از این حرف‌ها زیاد زده‌اند من چند ماه پیش هم صحبت کرده‌ام و آنها را نصیحت کردم و گفتم که خودتان را به در و دیوار نزنید، من مطمئنا 4 سال دیگر هستم و تا پایان دولت دوازدهم در خدمت شما خواهم بود. 

* بدهی ما به مگویان ۲ میلیارد نیست

افتخاری افزود: یک زمان شفر می‌آید و یک یا چند بازیکن که به دردش نمی‌خورد از لیست خارج می‌کند. به طور مثال منصوریان هم بازیکنی مثل مگویان را نخواست و او را بیرون گذاشت البته ما در حال مذاکره هستیم و اعلام کردیم که تیم جدیدی را برای خودش انتخاب کند و ما او را بازیکن آزاد کنیم. مبلغ قرارداد او هم دو میلیارد نیست بلکه یک میلیارد و خورده‌ای است. 

*در مورد سرپرستی طاهری چیزی نشنیده‌ام

وی درباره اینکه گفته می شود بیژن طاهری سرپرست استقلال شده است، گفت: من چنین چیزی نشنیدم.

* مقابل پرسپولیس خوب بازی کنیم نتیجه هم می‌گیریم

مدیرعامل باشگاه استقلال درباره دربی هشتاد و پنج که قرار است ۴ آبان برگزار شود، افزود: شفر می‌گوید این بازی مثل سایر بازیها است که ۳ امتیاز دارد اما او روی این بازی حساس است و تلاش می‌کند استقلال را برای این بازی آماده کند. ما باید بازی خوبی مقابل پرسپولیس انجام دهیم و به نتیجه توجه نکنیم هرچند که هواداران توقع بازی خوب دارند و اگر خوب بازی کنیم نتیجه لازم را هم می‌گیریم.

* برای برگزاری بازی استقلال در آمریکا شروطی دارم

افتخاری درباره اینکه محمد محمدی اعلام کرده حق را به علیرضا منصوریان می‌دهد چرا که در هیأت مدیره استقلال  دوگانگی زیادی وجود دارد و اینکه او پیشنهاد حضور استقلال در آمریکا را داده بود، گفت: بله. او پیش ما آمد و پیشنهاد داد که به آمریکا برویم. او گفت از سوی باشگاهی آمدم و اگر شما تمایل داشته باشید یکی دو بازی دوستانه در آمریکا انجام دهید. من به او گفتم موافق این موضوع هستم اما دو شرط دارد اول اینکه از سوی این باشگاه دعوتنامه رسمی برای ما بیاید و شرط دوم این بود که شرایط‌شان برای این بازی را اعلام کنند و ما پس از بررسی به آنها پاسخ می‌دهیم. اما او رفت و دیگر خبری از او نشد.

* بخواهم طلبکاران استقلال را نام ببرم باید ۷۰ اسم بگویم!

وی در پاسخ به این سؤال که آیا باشگاه استقلال به اسپانسر سابقش که همان بازار مبل است ۳ میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان بدهکار است یا نه، تصریح کرد: ما بدهی زیاد داریم و این شرکت هم یکی از آنها است اما مبلغ بدهی ما به آنها ۳ میلیارد نیست و کمتر است. من اگر بخواهم طلبکاران باشگاه استقلال را بشمارم باید ۷۰ نفر را اعلام کنم! 

مدیرعامل باشگاه استقلال خاطرنشان کرد: تیموریان و رضایی به AFC شکایت کردند و AFC هم این شکایت را به فدراسیون فوتبال ارجاع داده و اعلام کرده فدراسیون خودش آن را پیگیری کند. ما هم از فدراسیون درخواست کردیم رأی را بدهند و ما خواستار اعاده دادرسی و دادگاه تجدیدنظر باشیم تا این موضوع مجدد مورد بررسی قرار گیرد و در نهایت نتیجه را به کنفدراسیون فوتبال  آسیا اعلام کنیم.

* منصوریان که رفت خیال زمانی راحت شد!

افتخاری در خصوص اینکه حسن زمانی قبلاً بیشتر مصاحبه می‌کرد اما الان و با رفتن منصوریان او سکوت کرده، خاطرنشان کرد: آخرین صحبتی که در جلسه هیأت مدیره باشگاه استقلال با وزیر ورزش به عنوان رئیس مجمع برگزار شد، وزیر تأکید کرد که سایر اعضا مصاحبه نکنند و سخنگو صحبت کند. بعد از آن هم زمانی صحبت نکرد اما با رفتن منصوریان او خیالش راحت شد و دیگر مصاحبه نکرد! البته بعد از رفتن منصوریان زمانی باز هم مصاحبه کرد اما از وقتی رسماً اعلام شد مصاحبه نکند دیگر حرف نزد.

وی درباره اینکه زمانی در جلسه معارفه شفر حاضر نشده بود، خاطرنشان کرد: به هر حال او در مجلس شورای اسلامی درگیر کارهایش بود و ما هم به اعضای هیأت مدیره اطلاع ندادیم تا در این جلسه شرکت کنند اما ملکی هم برای انجام کار دیگری آمده بود که برحسب تصادف این حضور با مراسم معارفه شفر همزمان شد. 

* طبق اطلاع من در یکی دو سال اخیر برهان مبین ریالی پول نداده است

مدیرعامل باشگاه استقلال درباره اینکه وضعیت همکاری با شرکت برهان‌مبین برای بلیت‌فروشی به کجا رسید، افزود: وضعیت برهان مبین را هنوز فدراسیون مشخص نکرده است اما دیروز با بیهقی نماینده برهان مبین جلسه داشتم و قرار است تکلیف آنها با سازمان لیگ هم مشخص شود. مطمئناً تکلیف که مشخص شود معلوم می‌شود که با شرایط جدید کار خواهند کرد یا نه، به نظرم تا یکی دو روز آینده این موضوع مشخص خواهد شد.

افتخاری در پاسخ به این سؤال آیا از این شرکت دریافتی هم داشته‌اید، گفت: طبق اطلاع من در یکی دو سال گذشته ریالی از این شرکت دریافتی نداشتیم. 

* کمیته فنی برای همه رده‌های سنی مربی انتخاب می‌کند

وی درباره وظایف کمیته فنی هم تصریح کرد: کمیته فنی چند وظیفه دارد یکی از این وظایف انتخاب دستیاران است که برای همه رده‌های سنی این کار انجام می‌شود. بستگی به این دارد که سرمربیان به کمیته فنی چه کسانی را معرفی می‌کنند ضمن اینکه در برنامه کمیته فنی این است که برای تیم‌های پایه که مربی ندارند دستیاران انتخاب شوند تا کادرها کامل شود.

 

2020

فارس

نظرات ۳

 • s-s

  سالار داشعلیمنصور عزیز

 • مسعود

  درسته مدیریت استقلال الان دچار مشکله ولی این مشکل ناشی از مدیریت قبلی و بدهی های قبلی هست دوستان یادتون نره تو همون مدیریت قبلی زمان اقای قلعه نوعی بود که استقلال به اسیا سود کرده بود و با نفرستادن مدارک حذف شد یکم بیاید واقع بینانه نگاه کنید الان اقای افتخاری از فصل قبل بدهی نزاشتن و 13 میلیارد هم بدهی دادن بزاری تا زمان هست ایشون کار کنن اگه کسی بخواد بره زمانی و ملکی هستن نه ایشون ایشون اگه یک تیم مدیریتی قوی کنارش تو استقلال باشه میشه گفت میتونه هر کاری بکنه

 • saman

  برای خودمون متاسفم چون هر آدمی از یه کنجی میادو به خودش اجازه میده با باسابقه ترین و صادق ترین بازیکنای ما اینطوری رفتار کنه!
  اصلا استقلال و پرسولیس نداره از کریمی و مهدوی کیا گرفته تا مرحوم حجازی و مجتبی جباری همه به باید به بدترین وجه ممکنه از تیم هاشون خداحافظی کنن...
  کی میخواد تموم شه؟!

برچسب ها