گزارش ویژه/ نفت تهران در آستانه کنار گذاشته شدن از آسیا؛ آماده باش به ذوب آهن

گزارش-ویژه-نفت-تهران-در-آستانه-کنار-گذاشته-شدن-از-آسیا؛-آماده-باش-به-ذوب-آهن

وب سایت رسمی برنامه نود- بر اساس آخرین اخبار، نفت تهران از لیگ قهرمانان آسیا حذف شده است.

به گزارش سایت نود، ظاهرا سازمان لیگ به ذوب آهن اصفهان آماده باش داده است. پس از جلسه دیروز گل محمدی مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران با مدیران نفت، این تیم مجوزهای لازم برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا را بدست نیاورده است.

اخباری که از جلسه دیروز درز کرده حاکی از آن است که قاضی پرونده شکایت بهنام پیشرو با ازسال نامه ای به اداره ثبت شرکت ها اعلام کرده از هر گونه واگذاری جلوگیری شود.

گل محمدی مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران، پروانه فعالیت یکماهه را برای تیم نفت تهران صادر کرده بود و به شرط پرداخت بخشی از بدهی ها به جهانیان مجوز داده است. مشکل مالیاتی تیم و ممنوع الخروجی سهامداران و مدیران سابق باشگاه در زمان دولتی بودن و دو معاون وزیر قرار بود حل شود. قرار بود با حل این مشکلات پروانه ای که اداره کل جوانان استان تهران صادر کرده بود تمدید شود اما با توجه به بدهی های پرداخت نشده و دیگر مسایل پروانه تمدید نشد.

مدیران جدید نفت تهران اعلام کردند با بیرانوند که حکم یک میلیاردی دارد توافق کرده اند اما این توافق تکذیب شد. سایر طلبکاران هم اعلام کردند که چرا اعلام می کنند با ما توافق شده اما کسی به ما پولی پرداخت نمی کند؟ علاوه بر همه اینها، قاضی پرونده هم مانع واگداری شده و گل محمدی هم زیر بار نرفته است.

نکته عجیب دیگر اینکه اداره ورزش و جوانان تهران بدون رویت مبایعه نامه و توافق نامه امضا شده بین هیات واگذاری نفت و پارس طلاییه اقدام به صدور پروانه کرده و سازمان لیگ هم که خواهان مبایعه نامه شده بود بدون دریافت مبایعه نامه و صرفا با اکتفا به نامه مدیر کل ورزش و حوانان استان تهران خواهان به رسمیت شناخته شدن نفت طلاییه توسط سازمان لیگ شد و سازمان لیگ هم به نامه گل محمدی اکتفا کرد که در نهایت منجر به این شد به ذوب آهن آماده باش داده شود.

سایت نود، حدود یک 10 روز پیش در خبری ویژه اعلام کرد که استقلال و نفت تهران در خطر حذف از لیگ قهرمانان آسیا هستند که نفت تهران بیشتر به حذف نزدیک است.

با این حال، نفت تهران در خطر حذف از آسیا قرار دارد و ذوب آهن هم حالا در آستانه کسب سهمیه است. در چنین حالتی تراکتور سازی به جای پلی اف به شکل مستقیم در مرحله گروهی لیگ قهرمانان شرکت می کند. مسئولان سازمان لیگ و تاج از سه ماه پیش تاکید کرده بودند اگر مشکلات نفت حل نشود ذوب آهن جانشین این تیم می شود و حالا نفت با مشکلات عدیده ای مواجه شده که منجر به حذف این تیم از لیگ قهرماان آسیا خواهد شد و در همین راستا فدراسیون فوتبال باردیگر طی روزهای اخیر به مسئولان این تیم اصفهانی برای اماده کردن مدارگ مربوط به مجوز حرفه ای و حضور در لیگ قهرمانان اماده باش داده است.

نفت به عنوان قهرمان جام حذفی از سهمیه مستقیم آسیایی برخوردار است و اگر حذف شود تراکتور سازی جانشین آن خواهد شد و به انفاق پرسپولیس قهرمان لیگ برتر، سهمیه مستقیم می گیرد و استقلال همچون فصل گذشته به پلی آف می رود و ذوب آهن هم جانشین تراکتور در پلی اف خواهد شد.

همانطور که گفتیم سایت نود اوایل مهرماه در گزارشی ویژه اعلام کرده بود تیم ها تا هشتم مهر برای کسب مجوز حرفه ای مهلت دارند و نفت با توجه به مشکلات عدیده در آستانه حذف است و اسنقلال هم اگر اقدام به پرداخت بدهی شاکیانی که به ای اف سی مراجعه کرده اند نکند و برای کسب مجوز حرفه ای در سامانه ای اف سی مدارک مربوط به ورزشگاه محل تمرین و مسابقات، آکادمی و تیم های پایه، مدیریت و هیات مدیره و چارت ساختاری و گزارش حسابرسی و سایر موارد، بارگذاری را انجام ندهد و موفق به کسب مجوز حرفه ای نشود با خطر حذف مواجه خواهد شد.

در آن مقطع برخی سعی در تکذیب خبر هشدار گونه سایت نود را داشتند اما مسئول صدور مجوز حرفه ای سازمان لیگ تایید کرد که استقلال هم همچون نفت برای اخذ مجوز اقدامات لازم را انجام نداده و در خطر حذف است. پس از آن تاج اعلام کرد در رایزنی با ای اف سی تا یازده آبان برای پرداخت بدهی ها و کسب مجوز حرفه ای برای تیم های ایرانی مهلت گرفته و همین اتفاق منجر به ان شد که استقلال فرصت کافی برای جبران مافات داشته باشد اما نفت نه تنها با شاکیان فیفایی و آسیایی جدیدی مواجه شده و اقدامی نکرده است. حالا بر سر مالکیت این تیم ابهامات و اما و اگرهای جدیدی بوجود آمده است. گل محمدی مدیر کل ورزش و  جوانان اخیرا اعلام کرده جلوی واگذاری نفت به جهانیان و پارس طلاییه گرفته شده و این تیم به واسطه عدم پرداخت بدهی ها، موانع عدیده برای کسب مجوز حرفه ای دارد و حالا در آستانه حذف از لیگ قهرمانان آسیا است.

اختصاصی

نظرات ۲۲

 • M

  اين حق استقلال هست كه بدون پلى اف بره اسيا تراكتور با چهار بازى مستقيم نبايد بره اسيا.

  • mahdi

   حالا خوبه کل فصل رو تراکتور دوم بود و به لطف بازیکنان استقلالی صبا دوم شدید اخرین هفته

  • مم

   مگه جام حذفی نایب قهرمان داره اصلا؟؟!!!!جام حذفی یعنی تیمی که باخت اوت شده.این حرفا چیه که میزنن

 • ستاره سرخ

  # فوتبال بی در و پیکر

 • دهدشت

  تیمی ک جهانیان مالکشه بایدم حذف بشه خودش نمیدونه با خودش چن چنده

 • وحید

  چرا تراکتور به جای نفت میره آسیا؟!
  حق استقلال و پرسپولیسه که مستقیم برن آسیا و ذوب آهن وتراکتور هم پلی آف

 • ...

  امیدواریم که چنین باشه ... چون نفت آبرومونو می بره تو آسیا

  • Amir

   به لطف تیم سوم پایتخت ابرومون خیلی وقته رفته
   طوفان نمیدونم چیچیه اسیاس اسمش ولی یه بارم سوت فینال اسیارو نشنیده

  • شهرام

   بذار عَرَق شش تایی که خوردین خشک بشه بعداً بیا دُرفشانی کن. قبل از حرف زدن کمی فکر کن لطفاً.

  • پرسپولیس

   داداش راست میگه خوب
   از تیم ده نفره 4 تا خوردیم.
   پس چی هست این حرکت...
   نکنه افتخار افرینی بوده.
   پرسپولیسی هستم که هستم .و لی ابروریزی بود

  • تاج ایران

   آغا آیدین یواشتر چیه بابا چه جوره که شما ایهمه افتخارو نتونستید بیارید همین امسال هم اګه جوسازی و بازی جوانمردانه الهلال نبود تو همون ګروه خودتون ۴ میشدید تازشم جدیدن هم برا غرب آسیا راحتتر شده چون تیمای شرق قویترن ګفتن یه تیم از شرق و یه تیم از غرب بیان فینال که متاسفانه شما تو همون بازی رفت بی آبرویی رو درآوردین ولی سال ۱۳۹۲ که به این راحتی الان شما نبود تو یک چهارم شرق و غرب باهم بازی میکردن چی میګی هی با لابی و داوری و جوسازی شانس تو عمرتون تا این مرحله اومدید باختی آوردین که از ۶ تا هم بدتره تازشم سال ۹۲ فدراسیون نزاش ما قهرمان شه تو تیم اختلاف انداختن ۴ بازیکن کلیدیمونو فرستادن تیمای عربی تازشم جام در جام هم مث قبلنای جام حذفی بود تفریحی واسه تیمای بی کیفیت که بیشترشون هم انصراف میدادن خودتم میدونی با چه تیمای ګمنامی هم بازی کردید تورو خدا نخندونمون تازه میدونی قدمت ما ۷۳ سالس مال شما ۴۷ سال بس یه کم انصاف داشته باشه همون بهتر که به همون ۶تاتون بنازین تا ما یه رقیب و انګیزه ای یافت کنیم و نه اینکه ای اف سی مال مارو حساب نمیکنه تیمتون دوساله که یه جا عابر بانکتون ۱۳میلیارد داده به علاوه وزارت ورزش تو دوسال ۱۰۰ میلیارد هزینه کردید که حالا ګند ګولچ که هیچ تارمیتونو کجای سرم بزارم کدوم کمترین بازیکن مګه ما ګفتیم دزدی کنید یا کارت بیرید یا بازیکن دادید مث ما به تیم ملی به ما چه که شبنشینی میکنن بعدشم تقصیر ما چیه ماهم کم میزبانی نکشیدیم ولی اینم حساب کن یه بازی به برا بی تربیتی و بی فرهنګیتون وا دادید والسلام توروخدا خودتونو حداقل تو آسیا با ما مقایسه نکنید اجنبی ها بهمون میخندن اصن تو چنسالته مشقاتو نوشتی آدمین جان خدایی خیلی وقت ګذاشتم جواب واقعیتو بدم بیزحمت بچاب

 • saeed

  این تیم باید از لیگ هم حذف بشه تا درس عبرتی بشه واسه مدیران نالایق. اگرچه یه سری بازیکن خوب توی نفت هست ولی این تیم شده مایه شرمساری فوتبال ایران.

  • آیدین

   آقای امیر خان شما برو تحقیق کن ببین استقلال چه جوری قهرمان آسیا شده سال ۴۹ که با ۵تا بازی که اونم تو ورزشگاه امجدیه وبا درخواست خودایران برگزار شده سال ۶۹ هم با تیمای اندونزی وبنگلادش بازی کردید وقهرمان شدید فکر کردی چه خبره ؟ دوبار در چهارتیم پایانی بهتون میزبانی دادندنتونستید قهرمان بشیددرضمن ۲۷ سال از قهرمانی استقلال میگذره یه جوری صحبت میکنی انگار همین دیروز قهرمان شدید بعدش شما همین دوره تو آسونترین گروه تیم دوم اومدید بالا وتوآزادی با معجزه یه پنالتی گرفتید وبازی برگشتم اون آبروریزی رو کردید بعدش هم قبل ازسال ۲۰۰۲ بازیهای آسیایی در دو تورنومنت جام باشگاههای آسیا وجام در جام آسیا برگزار شده که پرسپولیس یه قهرمانی جام در جام آسیا داره ای اف سی وفیفا هم این جام پرسپولیس رو قبول داره وحالا برو بررسی کن ببین پرسپولیس در نیمه نهایی آسیا با چه تیمهایی بازی کرده بعدا بیا نظر بعدش هم ما افتخارمیکنیم از سخت ترین گروه با کمترین امکانات وکمترین بازیکن وبدون کمترین میزبانی تا نیمه نهایی اومده بعدش هم الهلال تیمیه که بیشترین جام آسایی روداره درضمن هنوز یک نود دقیقه دیگه باقی مونده وخدا با ماست.

  • مهدی

   تو برو بررسی کن استقلال نیمه نهایی با کی بازی کرده ببینم اصلا شما با شرقی ها بازی کردید توی آسیا چه جام باشگاه ها چه لیگ قهرمانان ما همین چهار سال پیش بود بازی کردیم. ضمنا اون جامی که شما میگی الان شده ای فسی کاپ و منحل شده کسی قبولش ندارهو. فکر کن بعدا بحرف آیدین. بعدشم استقلال توی گروه العین و الهلال و الریان بود به عنوان تیم اول رفت بالا همین الهلالی که الان شما میگی اینقدر قویه ما توی خاک خودشون دو یک زدیمشون پس این قدر بیخودی کری نخون

 • زنده باد ایران

  این دیگه چه وضعیه بابا تیم دوم لیگ بره پلی آف و تیم دوم جام حذفی مستقیم بره خنده داره این وضعیت؛ حالا که نفت نمیتونه بره باید یک تیم بیشتر ازلیگ بره نه اینکه تیم دوم جام حذفی بره با حذف نفت یعنی سهمیه جام حذفی سوخت پس ذوب آهن باید بیاد نه تراکتور

  • Mtttt

   برادر من اول متنو بخون بعد بیا پست بزار سهمیه ایران۳+۱ هست،این ینی استقلال وتراکتور و پرسمولیس مستقیم میره ذوب اهن میره پلی اف

  • خطاب به ایدین

   اخه خودت هم از این متن که نوشتی خنده ات نمیگیره??
   قهرمانی های استقلال در اسیا را که خود afc هر سال تبریک میگه و فیفا قبول داره حالا چه با 4 تیم چه با 40 تیم.. فرقی در اصل قضیه نداره..مفهوم شد??
   درثانی اخرین قهرمانی استقلال سال 1990 بود که با تیمهای قدرت مند اسیا هم بازی داشت ولی نرود میخ اهنی در سنگ..
   تازه چرا تو همون سالها پیروزی نتونست تو جام باشگاهای اسیا عرض اندام کنه??
   یکم فکر و انصاف بد نیست داشته باشین قبل از نوشتن..
   ادمین خیلی وقته نمیچاپی..

 • مهدی

  ذوب آهن آماده بجای نفت بره بهتره

 • Amir

  چه خبر از علی اقا کریمی؟
  خیلی وقته پست از شیر و پلنگ نزاشته !!!!!!!

  • احسان

   بانمک علیمنصور شش تاییتون کجاست

 • Arash Darbari

  میدونید چیش مسخرس؟ اینکه این باشگاه الان چندساله که به تعداد زیادی فوتبالیست و مربی بدهکاره و هیچوقتم بدهی هاش رو پرداخت نکرده ولی سازمان لیگ و فدراسیون این تیم رو نمیفرستن به دسته ی پایین تر الانم ایران نفت رو محروم نکرده تنبیهش هم نکرده این کنفدراسیون اسیاس که این تیم رو از مسابقات اسیایی داره محروم میکنه یعنی اونا بیشتر به حقو ناس اعتقاد دارن واقعا باید در این فدراسیون رو گل گرفت تیم پارما بااونهمه قدتمتش به خاطر بدهی هاش به دسته پایین تر سقوط کرد اونوقت نفت تهران داره حمایت میشه به جااینکه به دسته پایین تر بفرستنش

برچسب ها