نکاتی خواندنی از مسابقه لیورپول - منچستریونایتد

نکاتی-خواندنی-از-مسابقه-لیورپول-منچستریونایتد

وبسایت رسمی برنامه نود - شنبه لیورپول میزبان منچستریونایتد است.

به گزارش وبسایت نود، در حساسترین بازی هفته هشتم لیگ برتر انگلیس، لیورپول در ورزشگاه آنفیلد میزبان منچستریونایتد است. یاران کلوپ در این هفته میزبان تیم آماده مورینیو هستند. اما این مسابقه سوای حساسیت جدولی، از نظر تاریخی و رقابت بین دو تیم نیز حیثیتی است. بر همین اساس نگاهی داریم به برخی نکات خواندنی از جدال حساس لیورپول - منچستریونایتد.

بهترین گلزنان

اگرچه شاید هواداران منچستریونایتد، جرارد را به خاطر آن که حتی یک بار هم نتوانست مدال قهرمانی لیگ برتر را به گردن بیاویزد، به تمسخر بگیرند ولی این بازیکن در دیدارهای لیورپول - منچستریونایتد، اکثراً چهره ای موفق داشت. او هشت بار در لیگ برتر مقابل یونایتد گلزنی کرد که شامل دو پنالتی گل شده در پیروزی 3-0 لیورپول در مارچ 2014 بود. در رده بعدی، وین رونی و رابی فاولر حضور دارند که هر دو شش گل در دیدار لیورپول - منچستریونایتد به ثمر رسانده اند.

بهترین روند برد / شکست

لیورپول بعد از آن پیروزی 3-0 مقابل تیم مویس، نتوانسته در لیگ برتر یونایتد را شکست دهد. اما آمار بدتر این که بین سال های 2006 تا 2008، لیورپول پنج شکست پیاپی را در لیگ مقابل یونایتد متحمل شد. قرمزهای بندر لیورپول هم بین سال های 2000 تا 2002، چهار برد پیاپی را مقابل شیاطین سرخ به دست آوردند.

بهترین نتیجه ها

یکی از شیرین ترین بردهای یونایتد مقابل لیورپول، 5 آپریل 2003 رقم خورد که یاران فرگوسن موفق شدند در الدترافورد 4-0 لیورپول را مغلوب سازند، دو گل از نیستلروی، یک گل از گیگز و سولسشر. اما لیورپول به جز برد 3-0 در زمان مربیگری مویس در یونایتد، مارچ 2009 نیز به یک نتیجه لذت بخش رسید. یاران بنیتز در آن روز، تیم فرگوسن را 4-1 شکست دادند، البته در نهایت شیاطین سرخ قهرمان لیگ برتر شدند.

بیشترین بازی

رایان گیگز افسانه ای با سابقه حضور در 38 مسابقه، در دیدار لیورپول - منچستریونایتد از نظر تعداد بازی رکورددار است. او در این 38 بازی، 4 گل زده و هشت پاس گل ارسال کرده است. جرارد با 30 بازی در رده بعدی است و کرگر و اسکولز با 28 بازی در رده سوم قرار دارند.

 

1878

اختصاصی

نظرات ۸

 • زانیار

  بازی قشنگی میشه و منچستر میبره

  • as

   عمرا.......

  • منچستر سیتی ۶ یونایتد۱،لیورپول بی جام

   بازی مساوی میشه

 • مهدی

  به امید برد یونایتد و یک چهار تایی دیگه از مورینیو

 • HSV

  یاشاسین لیورپول
  YNWA

 • شقایق

  یونایتد میبره

 • Man.u

  زنده باد شیاطین سرخ

 • Alireza

  عاشقتم منچستر این فصل رو رویایی شروع کردیم و امیداورم رویایی ادامه بدیم و به سرانجام برسونیم.
  کلوب واقعا ادم دوست داشتنیه و تیمشم تیمه اما چیزی که مهمه امید و انرژی یونایتدی هاس که میچربه به حریفشون امیدوارم کابوس تاریخ مربی‌گری یورگن کلوب و تاریخ لیورپول رو شنبه ببینیم.

برچسب ها