آذری: شایعه استفاده از بازیکن سرباز برای دو تیم خاص ظلم به سایر باشگا‌ه هاست

آذری-شایعه-حل-استفاده-از-بازیکن-سرباز-برای-دو-تیم-خاص-ظلم-به-سایر-باشگاه-هاست

وبسایت رسمی برنامه نود - مدیرعامل باشگاه ذوب آهن گفت: اگر قرار باشد استفاده از بازیکن سرباز برای دو تیم خاص باشد ظلم علی السویه به سایر باشگاه‌هاست.

به گزارش وب سایت نود، سعید آذری، درباره شرایط ذوب‌آهن در لیگ،‌اظهار داشت: به نظر من ذوب‌آهن در حال رسیدن به بلوغ نسبی است. ما مقابل پدیده بازی خوبی انجام دادیم ولی فکرمی‌کنم اگر بازیکنان تمرکز بیشتری داشته باشند در روند نتیجه‌گیری خود می‌توانیم بهتر عمل کنند. امیدوارم از این هفته روند امتیازگیری‌مان بهتر شود.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا قصد ندارند تیم ذوب‌آهن را در نیم‌فصل تقویت کنند، گفت: تیم ما تقویت شده است و گزینه‌های مورد نظر سرمربی جذب تیم شده است. البته باید تا نیم‌فصل منتظر بمانیم و نقطه نظرات قلعه‌نویی را هم بشنویم.

مدیرعامل ذوب‌آهن درباره حل شدن مشکل برگزاری بازی‌های خانگی این تیم در ورزشگاه نقش جهان، عنوان کرد: با درایت دکتر زرگر استاندار اصفهان که جا دارد از او تشکر کنم مشکل حل شد و ما از این به بعد در ورزشگاه نقش جهان بازی می‌کنیم. البته باید از دکتر سبحانی مدیرکل کارخانه فولاد مبارکه هم بابت همکاری که کردند، تشکر کنم.

وی در پاسخ به این سؤال که سرانجام قرار شد باشگاه ذوب‌آهن چه مقدار اجاره به سپاهان بدهد، گفت: در این نشست قرار بر این شد که خواسته‌های هردو باشگاه تامین شود. بهتر است در مورد جزیئات آن صحبت نکنیم و در این زمینه هماهنگی‌های لازم به وجود آمد.

آذری دراین خصوص که حالا دیگر شرایط ذوب‌آهن برای بازی در یک زمین خوب فراهم شده، گفت: ما خواسته‌های مربی را تا آنجا که توان مالی اجازه دهد تامین می‌کنیم. از ما زمین بهتر خواسته بودند که حاضر شدیم کرایه یک استادیوم بهتر را دهیم اما به محض اینکه پروژه فولادشهر تمام شود به خانه خودمان برمی‌گردیم و اکنون کوچ موقت به نقش‌جهان داریم. ما اکثر موفقیت‌های خود را در ورزشگاه فولادشهر به دست آوردیم و به خانه خود بازمی‌گردیم.

مدیرعامل ذوب‌آهن در این خصوص که چندی قبل گلایه‌هایی بابت سرباز شدن احتمالی برخی از بازیکنانش داشت و اینکه ممکن است عده‌ای زیر پای آنها بنشینند تا بازیکنان در آستانه سربازی خود را سرباز کنند، تصریح کرد: بحث من کلان‌تر از این صحبت‌هاست. من می‌گویم اگر قرار است تصمیمی درباره بازیکنان سرباز گرفته شود نباید تصمیمات رنگی باشد. نباید اینطور مطرح شود که مجوز استفاده از بازیکنان پایه که به سرباز شدن نزدیک هستند، فقط برای دو باشگاه خاص باشد. البته ما این شایعات را شنیده‌ایم و اصلا نمی‌دانیم چنین مباحثی به صورت رسمی مطرح شده است یا نه که اگر راست باشد ظلم علی‌السویه به سایر باشگاه‌هاست به خصوص باشگاه‌هایی مثل فولاد، سپاهان، ذوب‌آهن، پیکان که بازیکن‌ساز هستیم و باز هم تاکید می‌کنم اگر قرار است چنین تصمیمی گرفته شود باید جامع و برای همه باشد.

آذری در ادامه، با اشاره به حضورش در هیأت رئیسه سازمان لیگ و معضل بدهی سازمان لیگ به باشگاه‌ها، تاکید کرد: خیلی از دوستان و باشگاه‌ها با من تماس می‌گیرند که ما به تو رای داده‌ایم در هیأت رئیسه حضور داشته باشی تا حق و حقوق‌مان را پیگیری کنی و این فشار روی من وجود دارد که چرا هیچ درآمدی به باشگاه‌ها داده نمی‌شود و مدام می‌گویند رای نداده‌ایم که بابت این مسائل سکوت کنیم.

وی در پاسخ به این سؤال که خواسته باشگاه‌ها از اعضای هیأت رئیسه سازمان لیگ چیست، گفت: آنها دنبال این هستند که چرا درآمدهای سال گذشته بین باشگاه‌ها توزیع نمی‌شود. همانطور که می‌دانید اسپانسر فصل گذشته سازمان لیگ 35 میلیارد تومان چک برگشتی دارد که اگر این پول داده شود خیلی از مشکلات و معضلات باشگاه‌ها حل می‌شود. از سویی باشگاه‌ها از این گله دارند که چرا قراردادهای سال جدید پرداخت نمی‌شود. درحالیکه 10 هفته از لیگ گذشته هنوز دیناری ازسال گذشته به باشگاه‌ها داده نشده است.

آذری تصریح کرد: من درخواستی به آقای بهاروند داده‌ام که در خصوص برگزاری جلسات هیأت رئیسه سازمان لیگ تصمیم روتین گرفتند و ما این جلسات را مرتب داشته باشیم. البته من نمی‌دانم در گذشته سبک و سیاق جلسه چه بوده اما اساسنامه سازمان لیگ را که مطالعه کردم متوجه شدم این اساسنامه دچار مشکلاتی است. ما باید مرتب جلسات آسیب‌شناسی داشته باشیم و تصمیمات‌مان بابت بررسی‌های سالانه‌مان مشخص شود. به نظرم اساسنامه فعلی سازمان لیگ نیاز به بازنگری دارد و این اساسنامه جوابگوی نیازهای این سازمان نیست. من معتقدم اگر کسی مسئولیتی قبول می‌کند حیطه این مسئولیت باید جامع باشد. البته آقای بهاروند موافق است که جلسات هیأت رئیسه به صورت مرتب برگزار شود. من معتقدم مطالبات باشگاه‌ها به حق است و واقعا باشگاه‌ها نیاز به پرداختی‌های جدید هستند.

مدیرعامل ذوب‌آهن در جواب به این پرسش که چرا اسپانسر جدید پولی پرداخت نمی‌کند، گفت: طی تماسی که با شیرازی اسپانسر جدید سازمان لیگ داشتیم، گفت که برای فصل جدید 5 میلیارد تومان به حساب ریخنه است اما اینکه او به چه حسابی ریخته است، ما نمی‌دانیم و بهتر است شما از او سؤال کنید. خیلی از باشگاه‌ها هستند که در خرج هفتگی خود مانده‌اند در حالی که مرتب از سازمان لیگ اخطار می‌گیرند. سازمان لیگ از اسپانسر فصل گذشته خود شکایت کرده است و ما معتقدیم این مشکل باید حل شود و این مشکلات مالی که باشگاه‌ها دارند زیبنده لیگ ما نیست. این موضوع می‌تواند هم به تیم‌ها و هم به لیگ خدشه ایجاد کند. من همه مشکلات را به آقای تاج هم گفته‌ام و قرار شده در هفته آینده جلسه داشته باشیم. با توجه به موفقیت‌های تیم ملی و صعود ما به جام جهانی بدهکار بودن باشگاه‌ها و داشتن مشکلات مالی برای فوتبال ما خوب نیست.

آذری ادامه داد: بدهی سازمان لیگ به باشگاه‌ها واقعا معضل است. همین الان شما به سازمان لیگ مراجعه کنید می‌گویند مثلا باشگاه ذوب‌آهن 160 میلیون تومان به این سازمان بدهکار است اما از آن طرف سازمان لیگ هنوز پول تبلیغات محیطی فصل گذشته را نداده است. با این شیبی که وجود دارد بله همه باشگاه‌ها به سازمان لیگ بدهکارند اما در واقعیت وقتی پول تبلیغات محیطی توزیع شود هیچ باشگاهی به سازمان لیگ بدهکار نمی‌مانند. من پیشنهادم این است که از این 35 میلیارد تومان پاس نشده بین باشگاه‌ها تقسیم بندی شود و به حساب باشگاه‌ها خوابانده شود تا به محض پاس شدن این پول خیلی از معضلات مالی باشگاه‌ها حل شود. البته معتقدم آقای بهاروند انرژی خوبی برای حل شدن معضل باشگاه‌ها می‌گذارد و اگر می‌بینید باشگاه‌ها سرپا هستند به خاطر علاقمندی سرمایه‌گذاران آنهاست. اما این شیوه در آینده باعث ایجاد مشکلات می‌شود. شما نگاه کنید AFC سه باشگاه بزرگ عربستانی را به دلیل بدهی از آسیا محروم کرد و اکنون در کشور خود باشگاه‌های بزرگ ما دچار بدهی هستند و جالب است که این موضوع از طرف فدراسیون اعلام می‌شود اما هیچ کسی هیچ کاری نمی‌کند. در واقع سازمان لیگ خودش بدهکارتر از باشگاه‌هاست.

 

2051

فارس

نظرات ۱۱

 • حق رشد شون واسه شما !

 • mehrab

  تا دیروز که باشگاه هایی امثال شما استفاده می کردن ظلمی در کار نبود حالا که بخواد 1 تیم دیگه استفاده کنه ظلمه ههه استدلاله عجیبیه من حتی متن مصاحبه رو نخوندم تقریبا تیتر گویا بود ..

 • سرخ ترین حادثه تاریخ

  بهتر شما ساکت باشی !!!!

 • masoud ahmadi

  راست میگه ! به نظرم باید اینطور باشه ! هرباشگاه لیگ برتری 2بازیکن اکادمی خودش که بزرگسال میاد رو بتونن کاری کنند خدمت سربازی هم ان تیم باشه

  این کار باعث انگیزه برای نوجوان ها میشه !
  و هم اینکه استعداد های ناب ! دست کم 2-3 نفرشان به سمت دود و اعتیاد نمیرن

  مثلا یکی مثل مجتبی جباری 17ساله ! نوجوانی اکادمی استقلال بوده و رشد کرده ! میاد بزرگسالان ! و تیم ملی همچنان دعوت میشه ! باید سربازی همین استقلال بگذراند !

  همه تیم ها هم همینطور

  • تراختور کبیر

   تراکتور نگیره باشگاه شما پول بیت المال میخره ناراحت نباش

 • مهدی

  ادمین لطفا ... برادر محترم جناب آذری !!! شما همیشه علیه تیمهای بزرگ پایتخت مصاحبه میکنید .... خواهش میکنم بگید اینکه نزدیک به 15 سال تیمهای صنعتی و کم طرفدار بودجه های سی میلیاردی داشتن و همه ملی پوشها رو میخریدن ظلم نبود ؟ اینکه شما به طور غیر مستقیم از دولت پول های میلیاردی میگرفتید و استقلال و پرسپولیس باکلی خواهش و تمنا به طور قسطی پول میگرفتن و همیشه غرق در حاشیه بودن ظلم نبود ؟ ظلم اینه که به تیمهای با بیست میلیون هوادار کمتر از شما که توی شهر خودتونم هواداراتون از این دو تیم کمتره ، پول بدن ... اگر باشگاهداری مثل همه جای دنیا خصوصی بود اصلا تیمهای کم طرفداری مثل شما وجود خارجی نداشتید و هر تیمی به اندازه طرفداراش و محبوبیتش درآمد کسب میکرد ... با این روش درست خود به خود تیمهای بی طرفدار از بین میرفتن و درستش هم همینه چون فوتبال و هر باشگاهی با هواداراش معنی پیدا میکنه .... اگر جوابی برای این حرفا دارید ( که مطمئنم ندارید ) اونو بگید وگرنه خواهش میکنم انقدر برای مطرح شدن علیه تیمهای بزرگ و پرطرفدار مصاحبه نکنید

 • سورنا

  ببينين كه داره حرف ميزنه
  شما كه اسطوره پيچوندن قانوني! بازيكن برزيليتون خوبه؟

 • محمد

  واقعا برای شما متاسفم شما بار های برای تیم تراکتور مشکل درست کردید وباز هم به کار هاتون ادامه میدید همچنان اگه این همه توانایی رو برای تیم خودتون گذاشته بودید الان خیلی موفق تر بودید واقعا برای شما متاسفیم

 • علی

  بابا باید همشونو بدن به ذوب آهن تازه حق رشد کل بازیکنای تیما رو هم بدن بهشون!! آخه با اون همه هوادار!! سرمایه ملی حساب میشن جناب آذری و تیمشون!!!

 • صدر

  با استفاده از امثال این قانون ها بزرگترین ضربه را به باشگاه فولاد خوزستان زدند که تا به امروز اثرات جدایی 16 بازیکن به دلیل سربازی را دارد میکشد و دسترنج چندین سال تربیت یک بازیکن را به سمت تیم دیگری بردند این کار واقعا تبعیض بسیار فاحشی در فوتبال است و عملا فوتبال را قطبی میکند و در تضاد با روند پروش بازیکن در باشگاهای است که سازندگی میکند و سالی 100 میلیارد پول برای کادر فنی و بازیکنان از بیت المال پرداخت نمیکنند

 • مهدی

  جذب بازیکنان ستاره لیگ هم با بودجه دولتی توسط کارخانه ذوب آهن ملی ظلم به سایر باشگاه هاست

برچسب ها