تمجید سایت AFC؛ اسپانیا بزرگ است اما انگیزه نوجوانان ایران کارهای بزرگتری می کند

تمجید-سایت-afc؛-اسپانیا-بزرگ-است-اما-انگیزه-نوجوانان-ایران-کارهای-بزرگتری-می-کند

وبسایت رسمی برنامه نود - سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا در گزارشی به پیروزی تاریخی نوجوانان ایران و صعود به جمع هشت تیم برتر جام جهانی 2017 هند پرداخت.

به گزارش وب سایت نود، AFC در گزارش خود نوشته است: ایران در چهارمین بازی خود در جام جهانی نوجوانان به چهارمین برد خود دست یافت تا راهی مرحله یک چهارم نهایی شود. نوجوانان ایران که مرحله گروهی را با کسب 3 پیروزی، به ویژه برد 4 بر صفر برابر آلمان، پشت سر گذاشته بودند، در این بازی هم با دو گل دقایق ابتدایی از مکزیک پیش افتاد و به نظر می رسید پیروزی پر گل دیگری در راه است اما رفته رفته مکزیک بر بازی مسلط شد و از شوک دو گل خورده در ابتدای بازی بیرون آمد و یکی از گلها را در همان نیمه اول جبران کرد.

در این بازی غلام زاده دروازه بان ایران نمایش بسیار خوبی داشت و تا قبل از گل مکزیک، چند فرصت خوب را از حریف گرفت. در نیمه دوم هم که مکزیک حملات گسترده تری روی دروازه ایران تدارک دید، باز هم غلام زاده دروازه ایران را بارها نجات داد تا در دقایق پایانی ایران با در اختیار گرفتن توپ، کمی از فشار مکزیکی ها کم کند.

گرچه دیدار بعدی ایران در مرحله یک چهارم نهایی در برابر اسپانیا، نبرد سختی برای نماینده آسیا خواهد بود اما آنها تا این مرحله هم نشان داده اند که انگیزه لازم برای انجام کارهای بزرگ در تقابل با هر حریفی را دارند.

 

 

 

2081

اختصاصی

نظرات ۱

 • آروين

  اتفاقي كه باعث ميشه فوتبال ما يه تكون اساسي بخوره اينه كه فوتبال ما بره زير نظر يوفا و اروپا
  ما بخاطر مرز خشكي كه با كشورهاي اروپايي داريم ميتونيم درخواست بديم و بريم زير نظر اروپا مثل تركيه و يا قزاقستان
  درسته كه كار ما يجاهايي مثل صعود به جام جهاني سخت ميشه ولي خيلي خوبياي بيشتري داره مثلا بازي با تيماي اروپايي سطح ما رو ميبره بالاتر و نكته مهمتر اين كه ما وقتي اروپايي باشيم فوتباليستمون براي ترانسفر ب اروپا محدوديتي نداره و خيلي راحت ب عضويت اون تيما درمياد و مزيت ديگشم براي باشگاه هاست چون ترانسفر بازيكن خيلي راحت ميشه و درامد زايي و ارز آوري با خودش ب همراه داره و در اين شرايط باشگاه هاي ما ميتونن خصوصي بشن و روي پاي خودشون باشن
  اينطوري هم جووناي ما پيشرفت ميكنن و هم اينكه باشگاه هاي ما پولدار ميشن و به جاي خرج كردن پول كشورمون ارز اوري ميكنن ..
  اگه اينطوري بشه ديگه تيمايي مثه راه اهن نابود نميشن و به پرورش استعداد ميپردازن و پولدارم ميشن
  فراموش نكنيم كه كرواسي يك هشتم ما جمعيت داره فقط و الان صادرات اول كشورش فوتباليسته
  پس ما با اين جمعيت و با اين همه استعداد خيلي ميتونيم پيشرفت كنيم از همه جهات
  اميدوارم كه مديران ورزش اين رو در صدر تصميمات خودشون قرار بدن و ما اروپايي بشيم حتي اگه چند دوره اول جام جهاني رو از دست بديم در بدترين حالت..ببخشيد كه زياد شد
  درود بر ايران و ايراني

برچسب ها