گزارش ویژه/ توپ وزارت ورزش در زمین وزارت نفت!

گزارش-ویژه-توپ-وزارت-ورزش-در-زمین-وزارت-نفت

وب سایت رسمی برنامه نود- دیروز در وزارت ورزش و جوانان جلسه ای مهم درباره ماجراهای تیم نفت تهران برگزار شد.

به گزارش سایت نود، در این جلسه بر ارایه تاییدیه وزارت نفت مبنی بر مالکیت نفت تاکید شده است که پیش از این هم اداره کل ورزش و جوانان استان تهران با دریافت همین تاییدیه برای شرکت نفت طلاییه پروانه فعالیت صادر کرده بود و البته تصمیم هیات واگذاری مبنی بر کنار گذاشتن بهنام پیشرو کیش را به رسمیت شناخته بود و حالا مشخص نیست چرا وزارت ورزش بار دیگر بدنبال دریافت چنین تاییدیه ای است!

 

جهانیان برای پرداخت بدهی ها کاری نکرده است

اما در در پی بازداشت دو روزه جهانیان، مالک موقت نفت تهران و بروز برخی حواشی دیگر در مالکیت نفت دیروز نشست مهمی در دفتر داورزنی مرد شماره دو وزارت ورزش برگزار شد. در این جلسه گل محمدی مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران و نماینده ای از وزارت نفت حضور یافت و به بررسی موضوع پرداختند.  خروجی جلسه هم این بود که وزارت نفت باید با ارسال نامه ای به وزارت ورزش بار دیگر تایید کند که شرکت پارس طلاییه و جهانیان مالک تیم هستند و متعهد می شوند بدهی ها را بپردازند. این در حالی است که دیروز جهانیان در ورزشگاه آزادی اعلام کرد اگر وزارت نفت مالکیت قطعی را به او بدهد، آن وقت برای پرداخت بدهی ها اقدام خواهد کرد و معنای جمله او این است که تا این لحظه جهانیان برای پرداخت بدهی های باشگاه کاری نکرده است.

 

وقتی پای وزارت ورزش به ماجرا باز شد

نفت که سال گذشته به بهنام پیشرو کیش واگذار شده بود شهریور ماه امسال با تصمیم هیات واگذاری وزارت نفت به پارس طلاییه واگذار شد.اخراج درخشان و بازکشت کریمی و متعاقبا کنار گذاشتن کریمی این تیم و باشگاه را با تنش های جدیدی همراه کرد و بازداشت دو روزه جهانیان مالک جدید هم به حاشیه ها اضافه کرد. از سوی دیگر ادعا شد مطالبات بیرانوند و چند طلبکار دیگر پرداخت شده و توافقاتی هم با برخی افراد دیگر صورت گرفته اما طلبکاران یک به یک شروع به مصاحبه کردند که نه مبلغی دریافت کرده ایم و نه توافقی داشته ایم. صحبتهای جهانیان در مقابل خبرنگاران هم نشان داد که ادعای عدم پرداخت مطالبات درست بوده است. دیروز اما پای وزارت ورزش هم به این ماجراها باز شد و جلسه ای در دفتر داورزنی معاونت ورزش حرفه ای و قهرمانی برگزار شد تا پیش از این گل محمدی مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران با انتقادهایی مواجه شود. اینکه چرا بدون رویت مبایعه نامه، واگذاری نفت به پارس طلاییه را با ارسال نامه هایی به هیات فوتبال و سازمان لیگ به رسمیت شناخته است. گل محمدی تاکید کرد طبق نامه هیات واگذاری نفت اقدام به صدور پروانه فعالیت یکماهه و موقت کرده و نیازی هم به رویت مبایعه نامه نبوده اما در نقطه مقابل این نقد هم مطرح شد که نامه ارائه شده به ورزش و جوانان استان تهران با امضای بیژن تاجیک عضو و دبیر هیات واگذاری صادر شده بوده و این در حالی است که دارندگان امضای مجاز قنبرزاده و عماد حسینی بوده اند که حق امضایشان در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسیده و نامه تاجیک نمی توانسته از منظر قانونی وجاهت داشته باشد. حالا شرکت بهنام پیشرو کیش از خریدار و فروشنده به دادگاه شکایت کیفری کرده و دادسرای فرهنگ و رسانه هم برای اعضای هیات واگذاری نفت و جهانیان و همچنین گل محمدی به عنوان مطلع احضاریه هایی را ارسال کرده و از گل محمدی خواهان ارایه مبایعه نامه و توافق نامه امضا بین وزارت نفت و پارس طلاییه شده است.

 

مبایعه نامه کجاست؟

اما تاکنون از این مبایعه نامه  رونمایی نشده است. سازمان لیگ هم بر اساس نامه ارسالی گل محمدی نفت طلاییه را به رسمیت شناخته و در چنین شرایطی پای وزارت ورزش هم با جلسه ای که دیروز برگزار شد به این ماجراها به صورت مستقیم باز شده است. تا پیش از این، فقط گل محمدی رئیس اداره ورزش و جوانان استان تهران، درگیر تبعات به رسمیت شناختن نفت طلاییه بود اما حالا وزارت ورزش هم به این ماجرا ورود کرده تا شاید گره کور بحران های نفت به نوعی باز شود. نفت که به دلیل عدم اقدامات کافی برای اخذ مجوز حرفه ای، برخورداری از مشکلات حقوقی و مالکیت و ساختاری و همچنین بدهی های کلان در آستانه حذف از لیگ قهرمانان اسیا قراردارد، بنابراعلام گل محمدی حداقل 16 میلیارد تومان بدهی دارد. آیا با این حجم از بدهی می توان امیدی داشت که نفت بتواند سهمیه آسیایی اش را حفظ کند؟ یا اینکه ذوب آهن را باید جانشین نفت در لیگ قهرمانان آسیا دانست. به نظر می رسد وزارت ورزش خواسته توپ را به زمین وزازت نفت بیندازد و بار دیگر و در شرایط جدید تاییدیه ای از این وزارتخانه مبنی بر مالکیت پارس طلاییه دریافت کند تا بیش از این اداره کل ورزش و جوانان بخاطر این حواشی تحت فشار نباشد. در یکماه اخیر هم همه مسئولان هیات واگذاری نفت سکوت اختیار کرده اند و حتی تاجیک که مصاحبه هایی انجام می داد مدتی است هیچ اظهارنظری نداشته و تنها این رضا گل محمدی بوده که پاسخگوی اهالی رسانه است و به توضیح و تشریح شرایط می پردازد. سوال اصلی اینجاست که آیا وزارت نفت حاضر می شود باردیگر برای تایید مالکیت پارس طلاییه و ذکر تعهدات آن در قبال بدهی ها نامه ای را صادر کند؟ یا اینکه به تعویض مالکیت رضایت می دهد و شخص جدیدی را به جای جهانیان معرفی می کند؟

اختصاصی

نظرات ۳

 • روزگار

  طولانی بود حوصله نداشتم بخونم
  شب بخیر

 • بردیا

  عجب لیگ حرفه ای داریم اقای تاج پشت این همه قضیه یه ژن خوب خوابیده فردا پس فردا مشخص میشه

 • Ahmad

  مشکل اصلی اینجاست که وزارت نفت هم دقیقا مثل دولت میخواد تیم داری کنه ولی هزینه ای نکنه،درست مثل پرسپولیس و استقلال!
  تا بحث مالکیت میشه فوری گلو پاره میکنند که پرسپولیس و استقلال دولتی هستند ولي موقع پول دادن و کمک مالی میشه میگن مجلس گفته که کمک مالی نشه!!
  شتر سواری که دولا دولا نمیشه،اگه چند روز دیگه پرسپولیس و استقلال بخاطر بدهی از آسیا حذف بشن چه کسی جوابگو ميشه؟
  این وسط فقط من و شما هوادار ضربه ميخوريم

برچسب ها