بررسی تاثیرگذاری دو بازیکن محروم دربی؛ چه تیمی بیشتر ضرر کرد؟

بررسی-تاثیرگذاری-دو-بازیکن-محروم-دربی؛-چه-تیمی-بیشتر-ضرر-کرد؟

وبسایت رسمی برنامه نود - پرسپولیسِ بدون مسلمان آسیب‌پذیرتر است یا استقلالِ بدون وریا؟ در دربی آمار کدام بازیکن بهتر است؟

به گزارش وبسایت نود، خبر محرومیت محسن مسلمان و وریا غفوری بمب خبری امروز بود. در رسانه‌ها آمده که «به دنبال پخش تصاویر چند بازیکن فوتبال در حال‌ استعمال قلیان با دستور موقت کمیته‌ اخلاق فدراسیون فوتبال، محسن مسلمان از پرسپولیس و وریا غفوری از استقلال تا اطلاع ثانوی از حضور در میادین محروم شدند». اتفاقی که شوک قبل از دربی به سرخآبی بود. اما موضوعی که با محرومیت این دو مهم شده این است که کدام باشگاه از این محرومیت بیشتر ضرر می‌کنند؟ استقلال یا پرسپولیس؟

هر چند که وظایف دو بازیکن در باشگاه‌شان متفاوت از هم است، ولی با بررسی آماری مشخص می‌شود که کدام یک تاثیر بیشتری در تیم باشگاهی‌شان داشتند. استقلال بدون وریا بیشتر آسیب می‌بیند یا نتایج پرسپولیس به مسلمان بیشتر وابسته است؟ 

وریا غفوری

قلیان کشیدن اسقلال و پرسپولیس

وریا که از ابتدای فصل قبل آبی‌پوش شد تا الآن فقط دو پاس گل داده است. وریا در حدود نیمی از دقایق فصل در زمین حضور داشت. استقلال لیگ قبل در زمان‌هایی که وریا غفوری در زمین بود، 21 گل زد و 14 گل خورد. زمانی که وریا در بازی نبود، 24 گل زد و 13 تا خورد. یعنی آبی‌ها بدون غفوری بهتر گل می‌زنند و کمتر گل می‌خورند. البته استقلال شش تا از ده کلین‌شیت فصل قبل‌اش را با وریا غفوری به ثبت رسانده است. استقلال فصل قبل در دیدارهایی که غفوری را به زمین فرستاد، 8 بازی را برد، 5 مساوی داشت و 4 مسابقه را هم باخت. وریا در این فصل در 9 مسابقه از 11 بازی استقلال در زمین حضور داشت. به‌جز بازی با پارس‌جنوبی‌جم و گل‌گهرسیرجان وریا در بقیه بازی‌های استقلال به میدان رفت و البته باز هم هیچ پاس گلی نداد. در کل نتایج استقلال با وریا و بدون او خیلی تفاوت چشمگیری ندارد. 

محسن مسلمان

قلیان کشیدن بازیکنان استقلال و پرسپولیس

مهندس پرسپولیس در 2358 دقیقه از فصل قبل به میدان رفته بود. مسلمان در آن مدت 6 پاس گل داد. پرسپولیس در دقایقی که محسن به عنوان بازیکن تعویضی از زمین خارج می‌شد، فقط یک گل به ذوب‌آهن زد. در بقیه دقایق بدون مسلمان نه گلی زد و نه گلی خورد. ضمن این که این بازیکن در سه مسابقه هم اصلا به میدان نرفت. که این نتایج را به همراه داشت؛ برد 1-0 مقابل گسترش، برد 4-0 مقابل پدیده و شکست 1-0 از سیاه‌جامگان. مسلمان در این فصل تا همین مقطع هم پنج پاس گل در لیگ برتر داده است. پرسپولیس در دقایقی که محسن در زمین نبود، یک گل از پیکان خورد، یکی هم از سپاهان دریافت کرد که دقایقی بعد آن‌را پاسخ داد، در دیدار روز قبل جام حذفی هم دو بر صفر نفت تهران را برد. با توجه به اینکه مسلمان در بیشتر دقایق دو فصل اخیر پرسپولیس در زمین حضور داشت، هنوز مشخص نیست که تیم برانکو بدون او هم می‌تواند همین فرمان را ادامه دهد یا خیر. چیزی که واضح است این است که مسلمان تاثیر زیادی در نتایج پرسپولیس دارد. 

دربی

وریا در دربی رفت فصل قبل که بدون گل به پایان رسید در زمین حضور داشت. ولی در برد 3-2 برگشت آبی‌ها در زمین نبود. غفوری با تیم‌های مختلفی که مقابل پرسپولیس قرار گرفته تا به حال شکستی از این تیم نخورده است. ضمن این که یک گل هم با لباس سپاهان به پرسپولیس زده است.

محسن در هشت دیدار اخیری که جلوی استقلال بازی کرده، سه پاس گل داده و یک گل زده. که تنها گل‌اش در دیدار معروفی بود که پرسپولیس 4-2 استقلال را شکست داد.

 

14001

اختصاصی

نظرات ۶۸

 • Mohsen

  ای کاشکی کمیته انضباطی بجای دخالت در کار شخصی بازیکنان به دلال بازیها و رسیدگی به بدهی باشگاهها به بازیکنان و غیره رسیدگی میکرد . سرمربی و باشگاه بخاطر کیفیت بدنی بازیکنان میتواند بازیکنان در استخدام خودش را تنبیه کند ولی اینکه کمیته انضباطی دخالت کند درست نیست.

 • سرخ ترین حادثه تاریخ

  اینم بررسی می خواد !!!!!!!!!!!!!!

  معلومه کدوم تیمو می خوان بکشن بالا :-/

  • آبتین

   معلومه که استقلال ضرر کرده چون بازیکن بی گناه داره محروم میشه ولی مسلمان دیگه همه میشناسن آقای قلیون فوتبال ایران

  • مهدی سرطلایی

   ما حاضریم مسلمان باشه ،وریا هم باشه این منفعت برا شما وکارشناسا

  • پرسپوشیش

   تو دیگه خیلی روداری.بازیکن مارو با یه عکس فتوشاپ محروم کردن بهداعتراضشم واس شماست؟اگه به عکسه که چرا کمال و فرشاد محروم نشدن؟

  • **واقعی ازیک جام *من دراوردی ازشونصدجام

   خخخ قلیونی که فیلمش دراومدولی ووریا رو ازش یک عکس فتوشاپ دارن حالا به کدوم تیم میخان ضربه بزنن؟ اک نگه داشتی که چی یکم ازش استفاده کن

  • Taji

   ههه معلومه حتما میخان استقلالو بکشن بالا اینم منطق شیشپولیس

 • سارا اس اسی

  تیم ** بیشتر ضرر کرد

  • محی

   یعنی از روی متن بالا به این نتیجه رسیدی ؟ وای خدای من مگه داریم ؟ مگه میشه؟

 • mehrab

  اس بابا جدی شد محرومیتشون چرا فدارسیون این خبر رو اطلاع رسانی نکرده چون من سر زدم به سایتبخش کمیته انضباطی رو هم دیدم یعنی چی آخه با 1 عکس هم مگه میشه اتهام زد اونم اگر میخوان اتهام بزنن باید اون عکس کارشناسی بشه 100% اون عکس فتوشاپه و کاملا مشخصه امیدوارم این حکمحدااقل برای وریا که بی تقصیرم هست اجرا نشه و گر نه دوباره آقای حسن زاده مشکل درست میکنه واسه خودش ..

  • مهرداد رجبی

   چرا باید اجرا نشه مدرکش وجود داره و هیچ راهی نیست که بگیم این عکس فتوشاپ هستش یا نه!!!!اگر بنا به محرومیته هر دو بازیکن باید تنبیه بشن....

  • آزاد

   همانطور که با یک شوخی میشود 4 ماه حکم گرفت با یک عکس هم میشود محرومیت گرفت

 • علی صاحبی

  واقعا الان وقت محروم کردن بازیکن ها نبود.هر کدوم به نوبه ی خودشون توی تیم تاثیرگذار بودن.

  • آزاد

   چه ربطی داره؟؟؟ مگه کیانی ستون تراکتور نبود که اون بلا رو سرش آوردن؟

 • ۶ . ۴

  وریا که محروم نمیشه ولی شیشپلیس بدون مسلمان احمدزاده و طارمی چه شود

  • علی رضامعتمدی

   فکر کن ما بذاریم با زرنگ بازی محرومیت بازیکنتون رو لغو کنید.کمیته اخلاق بدونه دربی خط قرمز ماست پس یا دو بازیکن بخشیده بشن یا زرنگ بازی و ضربه زدن یک طرفه به یک تیم معنی نمی تونه داشته باشه..هر چند معتقدم با محرومیت مسلمان کفه ی ترازو بیشتر به سمت استقلال پایین میره و پرسپولیس ضرر می کنه.

  • بردیا

   بدون اینها هم پرسپولیس میبره خیلی خوشحالی نکن که احمد زاده و طارمی و مسلمان نیستن ولی باید از تفکرات برانکو بترسی

 • هادی با تعصب

  قطعا استقلال ضرر کرده چون پرسپولیس جایگزین خیلی داره که بخواد بذاره جای محسن

 • آزاد

  خوبه پرسپولیس اینقدر بازیکن خوب داره که با یک بازیکن آنچنان ضرری نمی کنه.بیشتر نبود طارمی احساس میشه.تو ششتقلالم رحمتی که هی خودشو رو زمین بندازه و وقت تلف کنه وبازی رو به حاشیه ببره

 • دسته ٣ رفتي أرزشِت هم رفته ...

  مسلمان بهترين پاسور ليگه
  غفوري .../: !!!!!! هنگينگ /؛(/؛:،...؟(

  • ۷سال دست ۳بودی حرف نباشه

   قلیونی نباشیم.از قلیونی حمایت نکنیم.

 • محسن

  اصلا بگو وریا بدترین بازیکن استقلال
  مهم اینه که وریا رو با نامردی دارن محروم میکنن
  مخصوصا الان که داریم به جام جهانی نزدیک میشیم و وریا دلره تلاش میکنه مثل جام ملت های آسیا دوباره فیکس بشه

  جالبه که مسلمان بخاطر فیلم محروم شده
  ولی وریا بخاطر یه عکس که معلوم نیست درست باشه یا نه محروم شده
  شما عکس رو بری ببینی یعنی وریا اونقدر قد کوتاهه که از اون دونفری که کنارشن کوتاه تره
  ادمین لطفا

برچسب ها