چمنیان: مهمترین دستاور ما دیدگاه مثبت به تیم ملی نوجوانان است

چمنیان-مهمترین-دستاور-ما-دیدگاه-مثبت-به-تیم-ملی-نوجوانان-است

وبسایت رسمی برنامه نود -  سرمربی تیم نوجوانان ایران گفت: مهم ترین مساله دیدگاه مثبتی است که نسبت به تیم ملی نوجوانان در کشورمان پدیده آمده، این ها یک نسل هستند که می‌توانند آینده فوتبال ایران را بسازند، این بهترین دستاورد ماست.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال،عباس چمنیان در نشست خبری پس از بازی مقابل اسپانیا درباره این بازی عنوان کرد: ابتدا به تیم اسپانیا بابت صعودش به جمع 4 تیم تبریک می‌گویم. خوشحالم که این فرصت برای تیم ایران پدید آمد که 5 بازی در جام جهانی انجام دهد.این فرصت خوبی برای بازیکنان ما بود که برای آینده درس بگیرند.می‌دانم هدف فیفا از برگزاری جام جهانی توسعه فوتبال برای آینده است.24 تیمی که در اینجا بودند در پیروزی ها و شکست هایشان درس گرفتند. همانطور که من دیروز گفتم به اینجا آمدیم تا درس بگیریم.

وی ادامه داد: بازی امروز را خوب شروع نکردیم. از تیم اسپانیا خوب توپ گیری کردیم اما نتوانستیم در 20 دقیقه آغازین مسابقه در حمله خوب کار کنیم و متاسفانه در این زمان گل خوردیم که این موضوع کارمان را سخت کرد. نباید فراموش کنیم که اسپانیا تیم بسیار خوبی است و اینکه بچه های ما تا پایان بازی تلاش کردند نقطه امیدوارکننده ای است. مشکل ما در این بازی،ارتباط میان خط دفاع و حمله مان بود.

سرمربی تیم نوجوانان ایران تصریح کرد: اینجا می خواهم به مردم ایران بگویم که کلیه اعضای تیم تمام تلاش خود را کردند.ما از لحظه اول ورودمان به هند سعی کردیم که با همه توان به میدان برویم و شادی به مردم عزیز ایران هدیه کنیم.از مردم ایران تقاضا دارم اگر کم و کاستی در کارمان بوده بر ما ببخشند.

وی درباره تعویض های ایران گفت: تعویض های ما در این بازی تعویض های تهاجمی بودند.فکر می کنم پس از این تعویض ها بهتر شدیم.نتیجه اش هم یک گل و چند فرصت بود.گل دوم اسپانیا کمی معادلات ما را به هم ریخت.

سرمربی تیم نوجوانان ایران درباره اینکه بهترین اتفاق برای وی پس از حضور در جام جهانی چه بود اظهار داشت: مهم ترین مساله دیدگاه مثبتی است که نسبت به این تیم در کشورمان پدیده آمده است. این ها یک نسل هستند که می توانند آینده فوتبال ایران را بسازند.این بهترین دستاورد ماست.
وی درباره استراتژی تیم ایران در این مسابقات گفت: ما بر اساس توانایی هایی که داریم استراتژی تیم را انتخاب می کنیم.امروز در اجرای استراتژی مان مشکل داشتیم.البته اسپانیا هم در استراتزی ما خوب عمل کرد.
چمنیان درباره غیبت یونس دلفی در این بازی گفت: واقعیت فوتبال است که یک بازیکن ممکن است غایب باشد.ما یاد گرفته ایم به جای ناراحتی از غیبت یک بازیکن به فکر بازیکن جانشین باشیم.من هم نمی خواهم بهانه بیاورم.این واقعیت فوتبال است.

 

2020

فارس

نظرات ۱۳

 • وفا

  دست شما دردنکندصعود تا این مرحله هم قابل ستایش وتحسین است دست بچه های باغیرت هم درد نکنه افرین براین اینده سازان تنها ایراد که میشد گرفت اینه که بچه ها بیجهت کارت زرد دریافت کردند غبیشاوی ویونس دلفی بیجا کارت گرفته ومحروم شدند که تاثیر گذار هم بود

 • رضا

  مثل 3 بازی اول جسور نبودی. بازی مکزیک شروع عقب نشینی شما یود. حیف شد این تیم میتونست تا فینال بره

 • نادر

  شکست ما از بازی کاستاریکا شروع شد جایی که 2 بازیکن مصدوم و یک بازیکن 2 کارته و یک بازیکن کارت زرد گرفته اغاز شد جایی که امروز نبود فوروارد اصلی که 2 کارته شده بود مشهود بود که ایشان در بازی با کاستاریکا یک کارت بیمورد گرفته بود که کمتر کسی بابت ان صحبت کردند ..من متوجه نشدم چرا باید به علت بازی جوانمردانه تیم را به باخت نزدیک کنیم اگر ان بازی را هم میباختیم باز هم سر گروه میشدیم ..من در تعجبم چرا مربا بگم مربی بگم ایرانی نمیخواهند قبول کنند بازیکنهای ایرانی به علت خشکی هوا و مشکل هوازی نمیتوانند هر 3 روز بازی کنند.. در ترنمنتها که تیمهای ایرانی در ان شرکت میکنند 2 بازی اولشان بد نیست از بازی سوم تیمها کم میاورند این را در تیم جوانان پیروانی دیدیم..حالا یک مسولی بیاد بگه روی چه حسابی ما جلوی کاستاریکا با تمام قوا رفتیم بازی کردیم..در بازی مکزیک 90 دقیقه در فشار بودیم و در این بازی اخر که هیچ..تیمی که از اروپا امده بود سرحال و قبراق 90 دقیقه بازی کردند ولی بازیکنهای ما انگاری وزنه بسته بودند در ثانی 4 برد متوالی باعث شده بود که مربیهای تیم مقابل حساب ویژه ای برای ما باز کنند و با تمام قوا روبروی ما به ایستند..بله این بچه ها خوبند ولی باید زیر نظر مربیهایی بازی کنند که مشکلات تنفسی و قدرتیشان را تقویت کنند نه اینکه فقط فوتبال بازی کنند

 • رهگذر ابی دریا

  مرسی شیر بچه های آریایی

 • پرسپولیس من

  فقط به احترام شما کلاه از روی سر برمیداریم.. دم همتون گرم.. خدا قوت به همتون... کاره بسیار بزرگی کردین.. تا همین مرحلشم عیولا داره کارتون.... ایشالا دست راستتون بالا سرع تیم بزرگسالان حداقل از گروه برن بالا..

 • Ali

  مشکل ورزش ایران وبخصوص فوتبال عدم اعتماد به

 • ایمان اهوازی

  عباس آقا دمت گرم.
  اینکه تیم ملی ما جزو ۸ تیم برتر دنیا قرار گرفت یک دستاورد بزرگ و بی سابقه هستش و مردم قدرشناس این مرز و بوم فراموش نمیکنن این کار بزرگ حاصل هنرمندیِ عباس آقا و بچه شیرهای دوست داشتنیش بود.

 • lima

  تبریک لکوخسته نباشیدبه نوجوانان ومردم عزیرایران.نمیدونم چرامادربخش بین الملل مشکل داریم.بازی فبلی کارت دلفی واقعاناحق بود.متاسفانه ماهم زیادبه یونس دلفی متکی بودیم.از طفکرفی ایکاش تمجیدهارومیذاشتیم براپایان کار.ایران بعدبرد باآلمان هم ازنظرروحی وهم بدنی تحلیل رفتیم.ارضاوخسته شدیم.وگرنه اسپانیارومیبردیم.قبول کنیم که بامکزیکم خوب نبودیم
  یه خسته نباشید هم به حمیدعلیدوستی که شروع تیم بااوبود

 • soso

  دست شما درد نکنه اما اگه بازی با کاستاریکا ک صعودمون قطعی شده بود به بازیکنای اصلی استراحت میدادیالان این اسپانیایی که واقعا تیم نبود رو هم میتونستیم ببریم.
  این اسپانیا 4 تایی میشه جلو مالی.
  میتونستیم نیمه نهایی باشیم اما به خاطر تصمیم اشتباه شما نیستیم.
  مربی و تمرین دهنده خوبی هستی اما دیدگاه راهبردی نداشتی.این تیم به این خوبی حیف....

  • ایرج

   ما بعد از کاستاریکا ، با مکزیک هم بازی کردیم . بچه ها بعد از بازی با مکزیک تا امروز هم ب اندازه ی کافی فرصت استراحت و ریکاوری داشتن . اگه آقای چمنیان دیدگاه راهبردی نداشتن این تیم تا اینجا نمی اومد . علیرغم زحمت بچه‌ها باید بپذیریم اسپانیا از ما بهتر بود و ب حقش رسید .

 • ایرج

  آفرین ب همت و تلاش همه ی تیم .
  تا روزی ک فوتبال خصوصی نشه نباید انتظاری بیش از این داشته باشیم . وقتی باشگاه خصوصی باشه مسلما صاحب باشگاه مواظب سرمایه و دخل و خرجش هست . اما جایی ک فوتبال دولتی باشه ، فساد و حیف و میل بیداد میکنه . فساد مالی و پیشرفت هم ی جا جمع نمیشن .
  .

برچسب ها