پیروانی: نوگل‌های فوتبال ایران را رها نکنیم

پیروانی-نوگلهای-فوتبال-ایران-را-رها-نکنیم

وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی سابق تیم ملی امید می‌گوید تیم ملی نوجوانان در جام جهانی عملکرد بسیار خوبی داشت و نباید این تیم را رها کرد.

 

به گزارش وب سایت نود و به نقل از ایسنا، غلامحسین پیروانی درباره عملکرد تیم ملی فوتبال نوجوانان در جام جهانی زیر ۱۷ سال و حذف این تیم در مرحله یک چهارم نهایی با شکست برابر اسپانیا، اظهار کرد: ایرانی‌ها کارهای سخت را خوب انجام می‌دهند. جا دارد از آقای چمنیان هم تشکر کنیم. او انرژی مثبتی به بازیکنانش داد. خدا وکیلی اسپانیا قوی‌تر از ما بود. چقدر قشنگ جمع می‌شدند و فاصله ۳۵ متر را در طول زمین رعایت می کردند و تا دقیقه ۹۰ ادامه داشت و هیچ فضایی به بازیکنان ما ندادند.

او ادامه داد: تیم ما تا این‌جا هم خوب کار کرد و باید به آن‌ها احسنت گفت. نباید این بازیکنان را رها کرد. بعید می‌دانم فدراسیون برای این تیم خرج کند اما باید آنها را حفظ کنیم. این بازیکنان آینده تیم ملی هستند. واقعا باید به آقای چمنیان دست مریزاد گفت.

سرمربی سابق تیم ملی امید درباره این که چرا تعداد کمی از فوتبالیست‌های رده‌های پایه تیم ملی در بزرگسالی موفق می‌شوند خاطر نشان کرد: چند هفته قبل برنامه نود درباره این مساله گزارشی پخش کرد. بازیکنان تیمی که در جام جهانی نوجوانان درخشیده بودند، الان هیچ جای فوتبال نیستند. واقعا باید گریه می‌کردیم. بازیکنان تیم ملی نوجوانان، نو گل‌های فوتبال ما هستند که نباید پژمرده شوند. اگر مانند گذشته عمل کنیم، نهال ما پژمرده می‌شود.

پیروانی درباره وظیفه باشگاه در قبال این بازیکنان نوجوان گفت: متاسفانه مدیران باشگاه‌های ایران هیچ حاشیه امنیتی ندارند. مدیر، مربی و بازیکن امنیت ندارند. وقتی نتیجه بدی گرفته شود، اشخاص را برکنار می‌کنند. مربیان برای این که لطمه نخورند، به بازیکنان نوجوان و جوان اهمیت نمی‌دهند. خدا شاهد است در تیم فجر سپاسی و برق شیراز بازیکنان ۱۶ ساله را بازی می‌دادم. غلامرضا رضایی، مهرزاد معدنچی، مهدی رحمتی، سیاوش اکبرپور و ... را در ۱۶ تا ۱۸ سالگی میدان دادم. نتیجه هم گرفتم و از کسی هم نمی‌ترسم.

او با اشاره به جوان گرایی علیرضا منصوریان در سال نخست حضورش در استقلال اظهار کرد: منصوریان اگر روش پارسال را در پیش می‌گرفت موفق می‌شد. هر چند دلم برای منصوریان هم سوخت. سرش را بریدند و اجازه دست پا زدن ندادند! نباید برای بقای خودمان بقیه را نابود کنیم. باشگاه‌ها به بازیکنان و مربیان جوان بها بدهند. بازیکنان تیم ملی نوجوانان خوب هستند. اگر کسی یک دهم درصد هم انتقاد کند، بی‌انصافی کرده است. تیم ملی ما با صعود به جمع هشت تیم کار بزرگی کرد و شاید تا سالیان سال به این مراحل صعود نکنیم.

سرمربی سبق فجر سپاسی و برق شیراز در پاسخ به این سوال که فدراسیون فوتبال می‌تواند موفقیت در رده‌های پایه را حفظ کند گفت: من غیر از خدا از کسی نمی‌ترسم. موقعی موفق هستیم که ۵۰ درصد از توجهی که به تیم ملی بزرگسالان می‌شود را به تیم ملی نوجوانان و جوانان بدهیم.

پیروانی در پایان ابیاتی از شاعر بزرگ ایران سعدی را خواند: حاصل عمر تلف کرده و ایام به لغو/ گذرانیده، به جز حیف و پشیمانی نیست/ سعدیا گر چه سخندان و مصالح گویی/ به عمل کار برآید به سخندانی نیست.

 

2051

ایسنا

نظرات ۲

  • به این تیم افتخار کردیم

    این تب توجه به تیم ملی نوجوانان مقطعی و نهایت تا یک ماه آینده تداوم داره بعد همه یادشون میره علی الخصوص مسئولین امر.کافیه تاریخ فوتبالمون رو مرور کنی تا بهش برسی.همیشه قراره اون تیم رها نشه.همیشه قراره مراقبت بشه از تیم های پایه و متاسفم که تا یک ماه دیگه همگی یادمون میره که این بچه ها به همراه مربیشون چه جوری تاریخ فوتبال ایران رو نوشتن.

  • پسر استقلالی

    ایشالله میسپارن دست خودت..نگران نباش...........مابایدنگران باشیم

برچسب ها