تمجید AFC از تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران

تمجید-afc-از-تیم-ملی-فوتبال-نوجوانان-ایران

وبسایت رسمی برنامه نود - سایت AFC در گزارشی با تمجید از عملکرد تیم زیر ۱۷ سال ایران به بررسی کارکرد این تیم در جام جهانی زیر ۱۷ سال پرداخت.

 

به گزارش وب سایت نود، تیم ملی فوتبال زیر ۱۷ سال ایران در جان جهانی ۲۰۱۷ هند تا مرحله یک‌چهارم نهایی صعود کرد و در نهایت با شکست برابر اسپانیا از دور مسابقات کنار رفت. سایت AFC در گزارش درباره تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران نوشته است: کار تیم فوتبال ایران در مسابقات جام جهانی زیر ۱۷ سال به نظر به پایان رسید اما این تیم می‌تواند آینده‌ای داشته باشد که در آن در صدر تیم‌ها قرار بگیرد.

با وجود این که ایران در یک چهارم نهایی جام جهانی زیر ۱۷ سال مقابل ‌اسپانیا ۳ بر یک شکست خورد، یکی از بهترین و موفق‌ترین تورنمنت‌های خود را پشت سر گذاشت. آنها در راه رسیدن به هشت تیم برتر جهان، کمترین اشتباه را داشتند و رکورد سه پیروزی را قبل از مقابله با مکزیک بر جای گذاشتند. مکزیک در سه دوره اخیر به نیمه نهایی راه یافته بود.

ایران در بین این سه پیروزی، برد ۴ بر صفر مقابل آلمان را داشت. با وجود این که ایران مقابل ‌اسپانیا بهترین بازی خود را به نمایش نگذاشت اما سرمربی این تیم عباس چمنیان حق دارد که نگاهی مثبت و امیدوارانه به آینده تیمش داشته باشد.

او درباره تیمش می‌گوید: من خوشحالم که پنج بازی انجام دادیم. تجربه بسیار خوبی برای بازیکنان ما بود. این نسل می‌تواند به آینده امیدوار باشد، به طور کلی فوتبال ایران در اوج خود قرار دارد. تیم‌ ‌ملی بزرگسالان ایران نیز خود را برای جام جهانی ۲۰۱۸ آماده می‌کند. البته ایران نیازمند آماده شدن برای آینده است.

چمنیان معتقد است که تیم زیر ۱۷ سال ایران قادر است که در آینده به اهداف بزرگتری دست یابد. بازیکنان این تیم با وجود سن کمی که دارند پختگی زیادی از خود نشان داده‌اند و در موقعیت‌های مختلف ترس به خود راه ندادند.

همکاری الله‌یار صیادمنش و یونس دلفی، یکی از بهترین عملکردها در تیم ایران و در مسابقات بود. به نظر می‌رسد که عملکرد این دو نفر باعث پیشرفت تیم ایران در آینده شود. رابطه این دو بازیکن خارج از زمین نیز خوب است و این باعث می‌شود که آنها در زمین نیز بتوانند گل‌های بیشتری به ثمر برسانند. دلفی در این باره می‌گوید:‌ "این که قدرت هم را می‌شناسیم باعث می‌شود که بتوانیم بهتر با هم کار کنیم."

صیادمنش نیز معتقد است که زمان زیادی که این دو نفر با هم می‌گذرانند به موفقیت آنها کمک کرده است. او در این باره می‌گوید: "ما بعد از بازی درباره جزئیات با هم حرف می‌زنیم و نمی‌گذاریم که چیزی به شانس واگذار شود."

توجه به این جزئیات بدون شک باعث پیش‌روی تیم ایران تا یک چهارم نهایی شده است و ایران بدون شک با این کیفیت می‌تواند با اعتماد به نفس به آینده امیدوار باشد.

 

2051

اختصاصی

نظرات ۳

 • دختر پرسپوليسي

  دمشون گرم خداييش عالي بودن با اين إمكانات محدود غوغا كردن ! اميدوارم فدراسيون بيشتر بهشون بها بده
  درود به غيرتشون

 • حامد

  یه تنه آبروی فوتبال آسیا رو تو دنیا نگه داشتیم.
  دمتون گرم با این امکانات کم چی کارا کردید.......

 • 6رانکو

  عالی هستید و امیوارم باشید

برچسب ها