رونمایی از جعل بزرگ در فوتبال پایه ایران/ بازی با شناسنامه پسرعموی زندانی برای جوانان استقلال

رونمایی-از-جعل-بزرگ-در-فوتبال-پایه-ایران-بازی-با-شناسنامه-پسرعموی-زندانی-برای-جوانان-استقلال

وب سایت رسمی برنامه نود- چند وقت پیش، اعتراض پنج تیم لیگ برتر جوانان استان تهران به یکی از بازیکنان تیم جوانان استقلال تهران سرآغاز باز شدن پرونده ای عجیب در فوتبال پایه استان تهران شد.

به گزارش سایت نود، داستان از آنجا شروع شد که بازیکنی به اسم حسین توکلی آغچغلو به تازگی با قراردادی ۷ ساله به باشگاه استقلال تهران پیوست. البته داستان فوتبال حسین توکلی آغچغلو از باشگاه انصارالمهدی فسا شیراز آغاز می شود، اما نه با نام حسین توکلی .او سال ۹۳ با قراردادی سه ساله و با هویت اصلی خود یعنی رضا توکلی آغچغلو متولد ۲۴ تیرماه ۷۲ و نام پدر قباد متولد شیراز و با کد ملی ۲۵۶۰۲۵۶۲۵۸ به انصارالمهدی فسا شیراز می پیوندد. اما در اقدامی عجیب در تاریخ ۵ مرداد ۹۵ قراردادی یکساله با همان باشگاه اما با هویتی جدید امضا می کند. هویتی به اسم حسین توکلی آغچغلو متولد دوم فروردین ۷۸ با کد ملی ۲۵۶۰۴۲۱۱۷۸!

قرارداد اولیه با هویت اصلی با تیم انصارالمهدی فسا

 

قرارداد اولیه با هویت اصلی با تیم انصارالمهدی فسا

قرارداد دوم با انصارالمهدی فسا یکساله با هویت جدید یعنی حسین توکلی آغچغلو

قرارداد دوم با انصارالمهدی فسا یکساله با هویت جدید یعنی حسین توکلی آغچغلو


انتقال به صبای قم با سن صغره

او که به ظاهر بازیکنی با قابلیت های فنی قابل قبول است در فصل ۹۶-۹۵ به باشگاه صبای قم می پیوندد تا در رده های پایه این باشگاه به فعالیت ورزشی خود ادامه دهد و دقیقا همینجاست که فوتبال او به حاشیه می رود. این بازیکن با هویتی جعلی و با سنی کمتر و در اصطلاح صغره سن به قم می رود تا در رقابت های دسته یک لیگ جوانان کشور صبایی ها را همراهی کند. با توجه به وضعیت ظاهری و قد و قامت و محاسنش ، خیلی زود تیم های مقابل به سن اصلی او مشکوک می شوند و شکایتی همراه با مستنداتی محکم را به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ارائه می دهند. تیم های معترض یعنی وفایی شیراز-مس رفسنجان و پدیده اصفهان موفق می شوند او را محکوم کنند. آنها رای کمیته انضباطی به تاریخ ۲۴ اسفندماه ۹۵ را که به استناد ماده ۶۸ آیین نامه انضباطی نتیجه دیدارهای صبای قم مقابل هر سه تیم را سه بر صفر به نفع رقبا اعلام کرده بود را دریافت می کنند. علاوه بر این باشگاه صبا ۱۵میلیون تومان و رضا توکلی آغچغلو که با استفاده از مدارک شناسایی حسین توکلی آغچغلو در مسابقات حاضر شده بود به استناد بند ۱۲ ماده ۶۸ سه ماه از حضور در مسابقات محروم می شود.

 

کارت بازی دز جوانان صبای قم

کارت بازی دز جوانان صبای قم

حکم عجیب کمیته استیناف

اما این پایان ماجرا نیست. باشگاه صبای قم برای فرار از بحران بوجود آمده دست به دامان کمیته استیناف می شود که در اقدامی عجیب کمیته استیناف تجدیدنظر خواهی را وارد دانسته و اعلام می کند براساس ملاحظه مدارک ابزاری از جمله کارت بازی حسین توکلی و نیز عکس بازیکن در حین بازی و تطبیق با سایر تصاویر و عکس های روی گذرنامه و شناسنامه، همان حسین توکلی در بازی حضور داشته است! در حالی که در واقع هیچکس به حضور حسین توکلی آغچغلو معترض نبود و همه داستان اینجا است که رضا توکلی آغچغلو با هویت حسین توکلی آغچغلو در بازی حضور داشته است. همین رای عجیب کمیته استیناف راه را برای ادامه ی تخلفات رضا توکلی باز می کند. او در انتقالی عجیب و ۷ساله از صبای قم به استقلال تهران می آید و در کنار رضا افتخاری و صادق ورمزیار مدیر آکادمی این باشگاه عکس یادگاری می گیرد تا با ۲۴سال سن برای جوانان استقلال بازی کند! این بار هم با اسم جعلی حسین توکلی آغچغلو متولد ۷۸ و ۱۸ ساله! و این در حالی است که او شش سال از سن درج شده در مدارکش بزرگتر است!

 

اعتراض تیم وفایی شیراز به کمیته انضباطی نسبت به بازی او در صبا

اعتراض تیم وفایی شیراز به کمیته انضباطی نسبت به بازی او در صبا

رای کمیته انضباطی بر علیه صبا و رای به سه هیچ کردن

رای کمیته انضباطی بر علیه صبا و رای به سه هیچ کردن

رای کمیته استیناف به نفع رضا توکلی و‌وتو کردن زای کمیته انضباطی

 

حسین توکلی آغچغلو کیست؟

طبق ادعای کسانی که اطلاعات را در اختیار سایت نود قرارداده اند، حسین توکلی آغچلو پسر عموی رضا توکلی آغچغلو است. فردی که به اتهامانت مختلف از جمله اخلال در نظم عمومی بارها بازداشت و حتی توسط دادگستری فسا به زندان فرستاده شده است. آنها مدعی اند که حسین توکلی آغچغلو فاقد کارت ملی و شناسنامه عکس دار است و رضا توکلی آغچغلو اقدام به الصاق عکس خود روی اسناد هویتی حسین توکلی آغچغلو کرده و به وسیله این اقدام حتی موفق به گرفتن پاسپورت در زمان عضویت در صبای قم از اداره گذرنامه استان قم شده است. ادعای جالب و خنده دار دیگر این است که در تاریخ ۱۴ مرداد ۹۵ حسین توکلی آغچغلو در بازداشت بوده است، ولی رضا توکلی آغچغلو با استفاده از هویت پسر عمویش یعنی حسین در همان روز برای صبای قم بازی کرده است.

 حسین توکلی آغچغلو فرد زندانی و پسر عموی رضا توکلی آغچغلو

حسین توکلی آغچغلو فرد زندانی و پسر عموی رضا توکلی آغچغلو

 

اتفاقات عجیب دیگر

سایت نود به اطلاعات دیگری دست پیدا کرده است و مدارکی در اختیار دارد که نشان می دهد حسین توکلی آغچغلو در تاریخ ۱۸ اردیبهشت 96 در مقطع سوم متوسطه در حال تحصیل بوده در حالی که طبق گواهی موجود رضا توکلی آغچغلو در ۲۲ دی ماه ۹۳ دانشجوی رشته مهندسی شیمی صنایع غذایی در مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشت بوده است. مورد عجیب تر اینکه حسین توکلی آغچغلو در تاریخ ۲۸ شهریور امسال توسط فرهاد پورغلامی به اردوی تیم ملی جوانان دعوت می شود . اما رضا توکلی آغچغلو وقتی شرایط موجود و اعتراض تیم های لیگ برتر جوانان تهران نسبت به شرایط سنی و مدارک جعلی اش را می بیند از رفتن به اردوی تیم ملی سر باز می زند و حتی باشگاه استقلال او را به نرفتن به اردوی تیم ملی تشویق می کند و جالب تر اینکه در همان روز یعنی ۲۸ شهریور ماه مقابل مقاومت تهران با پیراهن استقلال حاضر می شود. مقاومتی که بازیکنان ملی پوش خود را به تیم ملی داده بود. البته این را باید گفت که دعوت او به تیم ملی جوانان هم اتفاق عجیبی نبوده است. بازیکنی که با ۱۵گل در جدول گلزنان لیگ برتر‌جوانان تهران یکی از بهترین ها است قطعا به تیم ملی دعوت می شود. کدهای حسن روشن هم در مورد او جالب است . او در مصاحبه اس در سوم مهرماه امسال به داستان جعل رضا توکلی آغچغلو اشاره کرده بود . روشن در این باره گفت: «در پشت پرده چیزهایی وجود دارد. من اطلاع دقیقی ندارم؛ اما شنیده ام یکی از این بازیکنان جوانی که قرارداد 7 ساله هم با باشگاه امضا کرده، از شناسنامه پسر عمویش استفاده کرده است. چون من این را شنیده ام، دیگر ادامه نمی دهم. در این خصوص تحقیق می کنم و قطعا اگر در کمیته فنی سمتی بگیریم، این موضوعات را پیگیری می کنیم.»

 گواهی اشتغال به تحصیل حسین توکلی آغچغلو

گواهی اشتغال به تحصیل حسین توکلی آغچغلو

گواهی اشتغال به تحصیل رضا توکلی آغچغلو

گواهی اشتغال به تحصیل رضا توکلی آغچغلو

 

فدراسیون فوتبال توپ را به زمین هیات فوتبال استان تهران می اندازد

اما فدراسیون فوتبال و‌کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال به طور کامل خود را از رسیدگی به این موضوع جدا کرده و اختیار تام را به کمیته انضباطی هیات فوتبال استان تهران داده است. با توجه به مستندات موجود و اعتراض تیم های پرسپولیس ، مقاومت ، راه آهن ،جهان ورزش ، المپیک و نیروی زمینی نسبت به حضور رضا توکلی آغچغلو با اسناد هویتی جعلی در رقابت ها، کمیته انضباطی هیات فوتبال استان تهران باید تعارف را کنار بگذارد و به شدیدترین شکل ممکن با خاطیان برخورد کند. چرا که این موضوع به یکی از مهم ترین معضلات فوتبال کشور تبدیل شده و برخورد و قاطعیت کمیته های مربوطه در برخورد با اینگونه مفسده ها را می طلبد. این موضوع می تواند برگی دیگر از سوء مدیریت باشگاه استقلال در اداره تیم های پایه استقلال باشد. مشخص نیست چند بازیکن دیگر با این شرایط در فوتبال پایه بازی می کنند. این ماجرا نشان می دهد که هیچ نظارتی توسط فدراسیون فوتبال و هیات فوتبال تهران وجود ندارد و هر کس هر کاری دلش بخواهد انجام می دهد.

نکته عجیب تر اینکه اگر همه موارد درست باشد باید نتایج همه بازیهای تیم جوانان استقلال مقابل حریفان سه بر صفر به سود آنها شود و استقلال به دلیل استفاده از بازیکن تقلبی برابر با قوانین جریمه و محکوم شود.

 

اختصاصی

نظرات ۸۲

 • navid

  بازم استقلال ....

  • Taj

   یجوری میگی بازم استقلال انگار جعل طارمی رو یادت رفته
   5 ملیارد تومن از پول مردم باید جریمه بدین به باشگاه ترکیه اره بازم استقلال!

  • دو ستاره جعلی

   بله باز هم استقلال و بازهم جعل ...

  • abc

   اقا نوید یادت رفته باشگاهتون قرارداد طارمی رو جعل کرد اونم تو سطح اول فوتبال ایران باز اینا ک نوجوانانن.

  • 10-10-3

   بازم مکتب 9تقلال

  • اســـــــ

   بازی های پرسپولیس با طارمی هم باید 3-0 بشه

  • تاج کبیر

   چه ربطی به استقلال داره،طرف قبل استقلال اینکارو کرده

  • علیرضا

   آره بازهم استقلال ... بازهم اساتید جعل و توهم و فتوشاپ و ۴ جعلی و ۸ تخیلی و دوستاره غیر قانونی و جعلی و تیم پنجم بی حماسه پایتخت و بازهم افتخاری
   بزن ستاره چهارم رو !
   اونا هم که از جعل قرارداد طارمی گفتند چرا مثل این مطلب مدرک رو نمی کنند ما هم ببینیم.
   ارتش سرخ آسیا سرور بی حماسه ها

 • ایدا سادات 25بهمن 1380

  خخخخخخخ 6تایی هه

  • Emad

   حالا چرا اصل میدی؟   خخخخخخخ چار تاسیس


   ادمین

 • Ali

  عجب ارسن لوپني اين آغچغلو
  ادمين جان لطفا

 • حامد

  اینهمه فساد تو فوتبالمون هست...
  اونوقت میان بازیکنا رو بخاطر دو تا فتوشاپ محروم میکنن.
  فاتحه این فوتبال رو باید خوند.....
  متاسفم.

 • mehrab

  اینم یه سوء مدیریت دیگه از اقای افتخاری خوبه خوشون هم با ایشون عکس گرفتن و قرار داد منعقد کردن آقای صادق ورمزیار از زمانی که شما مدیر آکادمی شدین دارین نابود می کنید فوتبال پایه ی استقلال رو آخه یکی نیست به این افتخاری بگه اینهمه مربی مستعد و با کیفیت چرا صادق ورمزیار ایشون دست به دورغشون هم نقده چند روز پیش بازیکن رو سیلی زدن بعدش تکذیب میکنن چرا باید ایشون همه کاره باشه نکنه دست خود افتخاری تو کاره حالا بیاد اقای افتخاری جوابگوی این مسائل باشه هنوز بگید آقای روشن با تیم مشکل داره ایشون هر چی میدونه رو میگه و حقیقت محضه ما به امثال روشن خیلی نیاز داریم درون باشگاه باشن و چشم و گوش ماهوادارا باشهن .

  • لطفا عادل باشید

   آقا چرا افتخاری رو متهم می کنید.
   من با اینکه انتقادهایی به مدیریت افتخاری دارم، ولی منصف باشید، افتخاری از کجا باید می دانست که ایشان با شناسنامه جعلی آمده. ایشان که دستگاه تشخیص شناسنامه جعلی نداشته.

  • ابراهیم666666

   نکنه ورمزیارم پرسپولیسیه؟!!!خخ

  • M.bap

   واقعا جناب روشن خوب از اتفاقایی که تو باشگاتون میفته خبر دارن مثل خبر تفریحات بازیکنای استقلال بعد شیشتایی شدن تو دبی،تفریحاتی که الان دو تا بازیکن رو دم دربی به خاطرش محروم کردن!

 • ali

  هر دم از این باغ بری میرسد تازه تر از تازه تری میرسد

 • ۸مقدس

  هر جا سخن از شیشتقلال است نام‌جعل میدرخشد...

  • طرفدار بی منطق نباشیم

   بازیکن جعل کرده به استقلال چه ربطی داره. تازه اون هم قبل از ورود به استقلال.
   لطفاً مغرض نباشید.

  • مسعود گل باشی

   و بعدش به طارمی فکر میکند و گریه میکند

 • Ali_hem

  هنر نزد ایرانیان است و بس...
  واقعا باید واسه این فوتبال تاسف خورد...!!!

 • آذری ام

  ماشاالله در امر جعل و فتو شاپ کم دستی بر آتش داشتند
  حالا زدن تو کار جعل هویت ،یه وقت فردا میبینی بهنام برازی داره تو تیم با نام بختیار رحمانی بازی میکنه تعجب نکنید،دمت گرم عمو حسن
  استقلال به مدیرانی مثل حسن روشن نیاز داره.

 • 4پولییییییییییییییییییییییس

  به استقلال هیچ ربطی نداره الکی نچسبونیدش به استقلال
  خودش جعل کرده خودشم باید مجازات بشه به ما چه ربطی داره؟
  اگه بازیکن غیرقانونی هستش و بازیا خلاف قوانین هستش و باید سه بر صفر به نفع حریف اعلام بشه پس باید بازیایی که پارسال طارمی براپرسپولیس کرده هم سه بر صفر به نفع حریف بشه چون قراردادش جعلی بوده چرا همیشه قانون باید رعایت نشه واسه شیشپولیسیا

  • 6تایی 4تایی

   اخه ۶تاییه بیسواد فیفا تازه محکوم کردش بعد پارسال ۳ هیچ بشه خخخخ خدا شفا بده

  • پرسپولیس کبیر

   ای جان عزیزمم چقدر خاطره داری با ۴ تا و ۶ تایی که بهتون زدیم

   حداقل ۳۰ ثانیه در روز مطالعه داشته باشید که ابروی سواد خودتون رو با این کامنت از بین نبرید

  • 4تقلال یا6تقلال

   ان قدرخیریت کردین تاخداازاین خیریتهابراتون گذاشت توکاستون تازه اولش تاازاین خیریتهاببینیدتوهم به 125زنگ بزن جواب میگیری

  • 4پولییییییییییییییییییییییس

   چه ربطی به فیفاداره؟طارمی و پرسپولیس قرارداد جعل کردن و بازیایی که طارمی بازی کرد باید پرسپولیس بازنده اعلام بشه حتی این کارشون جرم حساب میشه و باید قوه قضاییه باهاشون برخورد کنه زمانی ک قرارداد جعل کردین پارسال بوده باید تموم بازیا سه بر صفر به نفع حریف بشه

  • A.Gh

   یخورده سواد داشتی اینجور حرف نمیزدی طارمی یه طرفه فسخ کرد فسخخخخ میدونی فسخ یعنی چی ولی یه طرفه بود یه طرفه برا همین باید جریمه بپردازه ولی ما هویت جعل کردین هویت میدونی اینا چین؟با همه استقلالیام
   ادمین لطفا بچاپ

برچسب ها