تغییر چهره مهاجم استقلال؛ بازیسازی با سر

تغییر-چهره-مهاجم-استقلال؛-بازیسازی-با-سر

وبسایت رسمی برنامه نود - شفر برای دور زدن دفاع حریف از ضربات سر علی قربانی استفاده می‌کند.

به گزارش وبسایت نود، بازی با نساجی، اولین محک جدی شفر در استقلال بود. سرمربی آلمانی بازی به بازی ایده‌هایش را در استقلال تمرین و اجرا می‌کند. یکی از این ایده‌ها استفاده از قدرت سرزنی علی قربانی است. مهاجمی که در دوران منصوریان بیشتر در تلاش بود که با جابه‌جایی‌های مداوم، دفاع حریف را سردرگم کند. ولی شفر برخلاف منصوریان خیلی نمی‌خواهد که قربانی توی عمق فرار کند. قربانی در این بازی بیشتر به عقب می‌آمد تا از قد بلند و توانایی‌اش روی توپ‌های هوایی استفاده کند. 

یکی از تاکتیک‌هایی که شفر در بازی جام حذفی مقابل تیم لیگ یکی تمرین می‌کرد، این بود که از دفاع توپ‌های مستقیم به حمله ارسال شود. قربانی کمی به عقب می‌آمد تا ضربه سر اول را بزند. مقصد توپ‌های هوایی قربانی، کناره‌های زمین بود. قربانی توپ‌ها را ضربه می‌زد و در این فاصله، حداقل دو بازیکن فرار می‌کردند به جایی که قربانی توپ را فرستاده.

آنالیز استقلال

آنالیز استقلال

آنالیز استقلال

 آنالیز استقلالآنالیز استقلال

آنالیز استقلال

فلش آبی علی قربانی است. فلش قرمز استقلالی‌هایی که به عمق دفاع حریف می‌زدند.

استقلال به کمک همین تاکتیک شفر چند موقعیت گل ساخت. حتی ضربه سری که فرشید اسماعیلی به تیر دروازه نساجی زد هم از همین راه بود. از دفاع توپ هوایی به زمین نساجی ارسال شد. قربانی با ضربه سر آن را به کنار محوطه جریمه فرستاد. شجاعیان به آن منقطه یورش برد و توپ را روی دروازه نساجی سانتر کرد. فرشید اسماعیلی هم با ضربه سر دروازه نساجی را تا آستانه فروپاشی پیش برد که تیر دروازه جلوی گل شدن توپ را گرفت. یا اولین حمله جدی استقلال در نیمه دوم هم از همین تاکتیک به دست آمد که در نهایت خود علی قربانی توپ را با شوت به بیرون زد. قبل از شفر، سپاهان در سالی که ابراهیم توره را داشت هم از همین تاکتیک استفاده می‌کرد. بازی مستقیم از دفاع، ضربه سر مهاجم بلند قامت، فرار وینگرها به گوشه زمین، و در نتیجه؛ دور خوردن دفاع حریف.

استقلال در دربی هم می‌تواند از همین فرمول استفاده کند. هافبک‌های پرسپولیس ضعف زیادی در زدن ضربات سر دارند و ضربه سرهای قربانی می‌تواند بلای جان تیم برانکو شود.

 

14001

اختصاصی

نظرات ۱۳

 • mehrab

  شفر بدل کار فوق العاده ای هست به نظرم تاکتیک خیلی بهتری برای دربی طراحی میکنه و 4پولی346ی بدترین روز تاریخ دربی رو تجربه میکنه ..

  • دختر پرسپوليسي

   عخيييي تنهايي به اين نتيجه رسيدي يا با دوستان كاجيت نتيجه گيري كردين! فقط دعا كنيد بيشتر از ٤ تا نخورين

 • Reza

  بنظرم زوج علی قربانی و مجاهد خذیراوی جواب میده بشرطی که خسرو پشت این دو مهاجم قرار بگیره و ارسال از جناحین رو بسپارن به مهدی قائدی و جباروف.
  ادمین جان فدایی داری

 • امیر

  با وجود شجاع کسی رو هوا حرف داره؟؟ خخخخ

 • احسان توکلی

  این تاکتیک واستون آشنا نیست بده علیپور بسابونه به طارمی!!!!۱دو فصل پیش پرسپولیس.

  • قلب ابی.

   باشه اقامورینیو هم ازپلفسول شماتقلیدمیکنه اصلاپایه گذارفوتبال درجهان خوبه؟راستی پنگوئن هم پرواز میکنه

  • 3☆☆4

   اره شفر هم با چهل سال بیکارِ بیاد از روی دست مربی ترسوی شما تقلید کنه!
   واقعا چی پیش خودتون فکر میکنید؟!

 • mehdi

  واقعا من فکر نمیکردم شفر تا این اندازه خوب باشه خدایی تبحر داره تو عوض کردن پست بازیکن و تاکتیکهای زیادی هم داره ایشالا استقلال با این مربی موفق باشه

  • دختر پرسپوليسي

   خدا شفاتون بده ! اجازه بديد ٣ بازي بشينه رو نيمكت بعد ازش تعريف كنيد درضمن نساجي ليگ يكي بود كه بردين

 • حمیده

  بکش زیرششششششش خخخ

 • amir hossein

  رو ضربات سر عالیه ولی رو زمین خوب نیست
  واسه کاوه رضایی خوب موقعیت میساخت

 • Sun boy

  تا وقتی شجاع و سید تو بازی هستن عمرا قربانی بتونه ضربه سر بزنه

 • ayahoo

  سال پیش هم علی منصور با همین حربه دو گل اول رو ساخت

برچسب ها