تمدید مهلت نمایندگان ایران برای ارائه مدارک به AFC / خطر حذف از آسیا همچنان در کمین تیمها

مهلت-نمایندگان-ایران-برای-ارائه-مدارک-به-afc-تمدید-شد-خطر-حذف-از-آسیا-همچنان-در-کمین-تیمها

وبسایت رسمی برنامه نود - مهلت باشگاه‌های ایرانی برای ارسال مدارک به کنفدراسیون فوتبال آسیا تمدید شد.

 به گزارش وب سایت نود، در حالی که مهلت قانونی اخذ مدارک حرفه‌ای‌گری باشگاه‌های فوتبال ایران برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا رسما به پایان رسیده، بر اساس تصمیم سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال باشگاه‌ها می‌توانند تا پایان بررسی مدارک از سوی کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ، هم‌چنان نسبت به رفع نقص مدارک خود اقدام کنند.

خبرهای رسیده از سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال حاکی از آن است که چهار باشگاه نفت، تراکتورسازی، استقلال و پرسپولیس تا ظهر امروز نسبت به ارائه مدارک خود در کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای اقدام کرده‌اند اما هنوز نقص‌هایی جدی در مدارک ارائه شده وجود دارد به گونه ای که سازمان لیگ و کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای حذف حداقل یکی از این نمایندگان فوتبال ایران را قطعی می‌دانند.

براساس اخبار دریافتی نزدیک به صد پرونده از بدهی هایی که 4 باشگاه استقلال، پرسپولیس، نفت و تراکتورسازی طی سالیان اخیر درباره شان حکم قطعی صادر شده باید حل و فصل شود و این چهار تیم یا باید با این طلبکاران تسویه کنند و یا با توافق رضایت شان را جلب نمایند.

به گفته فتاحی رییس کمیته مسابقات، تیمهای پرسپولیس سه و استقلال پنج میلیارد بدهی دارند و این دو باشگاه باید با پنجاه تا هفتاد طلبکار خود مصالحه کنند. تراکتورسازی هم دیگر تیمی است که 28طلبکار دارد و میزان بدهی اش دومیلیارد و پانصد میلیون تومان است.

این در حالی است که نفت تهران که امروز برخی رسانه ها از حذف آن خبر دادند نیز همچون سه تیم دیگر می تواند به ارسال مدارک مربوط به اخذ مجوز حرفه ای و تسویه با طلبکاران خود اقدام نماید.

مهدی تاج پیش از این در رایزنی با AFC در دو مقطع، مجموعا دو ماه و بیست روز مهلت گرفته بود اما متاسفانه باشگاههای ایرانی اقدام جدی و گره‌گشایی برای تسویه با طلبکاران خود که مانع اصلی اخذ مجوز حرفه‌ای هستند انجام ندادند.

در این بین باشگاه تراکتورسازی تبریز در یک هفته اخیر با بسیاری از طلبکاران خود وارد مذاکره شد و با گرفتن تخفیف از برخی طلبکاران یا قول پرداخت کلیه مطالبات شان با آنها به توافق رسید و ضمن تسویه حساب با برخی اعلام کرد که امروز نیز با سایر طلبکاران به توافق نهایی و مکتوب خواهد رسید. سرخابی های پایتخت اما در راستای این مهم هیچ اقدامی انجام ندادند و جالب اینکه باشگاه استقلال دیشب و ساعاتی قبل از اتمام مهلت درنظر گرفته شده از سوی AFC خواهان مراجعه طلبکاران به باشگاه شد تا برای تعیین تکلیف بدهی شان وقت تعیین شود و همین نکته خود نشان می دهد که مدیران چهار تیم ایرانی امیدوار بودند تلاش های فدراسیون فوتبال برای گرفتن مهلتی جدید به نتیجه برسد.

استقلال تهران به دلیل اینکه برخی طلبکاران این باشگاه با ارسال احکام و مدارک اقدام به طرح شکایت و ارایه گزارش به AFC کرده بودند در آستانه حذف از لیگ قهرمانان قرار گرفته است اما حالا تمدید مهلت برای سومین بار این فرصت طلایی را در اختیار چهار نماینده ایران قرارداده تا گام های موثری برای حل و فصل مشکلات خود بردارند و این در شرایطی است که یکی از مشکلات این چهار تیم این است که در سال گذشته برای اخذ مجوز حرفه ای گزارش های مالی و حسابرسی غیرواقع ارایه کرده بودند و حالا ای اف سی علاوه بر تاکید به اعمال قوانین و پایان مماشات با تیم های بدهکار نسبت به برخی سندسازی ها نیز حساس شده است.

باشگاه پرسپولیس هم که مدتهاست مدارک مربوط به اخذ مجوز حرفه ای اعم از استادیوم های محل تمرین و مسابقه تیم های بزرگسالان و پایه، مالکیت و ساختار مدیریتی و گزارش های مالی و حسابرسی و.... را در سامانه اخذ مجوز حرفه ای بارگذاری کرده همچون استقلال قرار است از امروز برای تسویه با نزدیک به چهل طلبکار خود که هیچ یک از آنها گزارشی به AFC ارسال نکرده اند تسویه کند. سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان هم امروز در جلسه با طاهری و افتخاری تاکید کرد تلاش های تاج برای اخذ مهلت دوباره در آستانه به بار نشستن است و باید از این فرصت نهایت بهره را ببرید. برخی از احتمال اینکه مبلغی به عنوان قرض در اختیار سرخابی ها قرار گیرد تا بتوانند بدهی مجموعا هشت و نیم میلیاردی خود را تسویه کنند خبر می دهند. 

در این بین خبرگزاری ایسنا، در گزارشی در این خصوص نوشت: "یک منبع آگاه در فدراسیون فوتبال ایران ضمن رد مهلت ۸ روزه برای دریافت مدارک گفت: در طی روزهای گذشته فشارهای زیادی به سازمان لیگ برای عدم سخت گیری در موضوع تعیین صلاحیت ها وارد شده است اما به طور قطع فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ تن به سند سازی در این پروسه نخواهند داد.

وی افزود: کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای در مهلت چهار روزه بررسی مدارک باشگاه‌ها، همچنان نسبت به رفع نقص و دریافت مدارک تکمیلی باشگاه‌های مذکور اقدام خواهد کرد، اما این به معنی تایید صلاحیت و رفع مشکل نخواهد بود چرا که مدارک ارائه شده نقص‌های جدی دارد.

 گفته می شود باشگاه های ایرانی در طی روزهای گذشته به شدت از سوی طلبکاران خود تحت فشار بوده‌اند به نوعی که برخی از آنها اصطلاحا با خفت‌گیری به دنبال تحمیل شرایط خود به این باشگاه ها بوده‌اند. بر این اساس کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای امکان تکمیل مدارک در مهلت موجود برای بررسی مدارک را به باشگاه ها داده تا آنها فرصت بیشتری برای رفع نقایص داشته باشند.

به نظر می‌رسد که حذف باشگاه نفت از لیگ قهرمانان آسیا قطعی است، اما در میان سه باشگاه دیگر، استقلال تهران بدترین وضعیت را دارد. حال باید دید که در مهلت جدید آیا باشگاه‌ها نسبت به رفع مشکلات و احتمال حذف از لیگ قهرمانان آسیا اقدام می‌کنند یا خیر؟"

 

2051

اختصاصی

نظرات ۲۳

 • ونداد

  سکته زدنه ما هواداران هم 8 روزه دیگه تمدید شد

 • mehrab

  خب خدا رو شکر ایشالله که برای استقلال بزرگ مشکلی پیش نیاد و همینطور دیگر نمایندگان ایران ..
  نی دون با اینکه از آقای افتاری زیاد خوش نمیاد حس می کنم داره یه کارهایی میکنه ولی نمیخواد زیاد مصاحبه کنه ولی دست از تلاش برنمیداره امیدوارم همینطور باشه ..

 • StvG

  نفت و ششتقلالم حذف ميشن چون از داخل هم خيلي ازشون به AFC شكليت شده ولي تراكتور و پرسپوليس بيشتر بدهي هارو دادن و از داخل شاكي نداشتن يا شاكي ك به باشگاه رفته دست خالي برنگشته كه شكايت كنه.

 • HoN

  80 سال دیگه هم تمدید شه ها هیچی فرق نمیکنه نه اینا حرفه ای میشن نه کاراشونو درست میکنن نه تسویه حساب میکنن تازه بدهکارترو مبتدی ترم میشن...

 • 24ابدی

  خوب دیگه تو این هشت روز پول بیت المال بدین به طلب کارا ب خاطر مدیران نالایق و غیر فوتبالی

 • احسان

  afc داره زور میزنه باشگاهای ایرانی حذف نشن اولین باره دارن کمکمون میکنن ولی فداراسیون باشگاها انگار دلشون نمیخواد تو اسیا باشن

 • masoud

  برام جالبه هیچ کسی الان نمیاد بگه ای اف سی پول گرفته ومافیا وازاین جور حرفها

 • دختر استقلالي

  خب خداروشكر داشتم سكته ميكردم بخدا.
  خدايا خودت كمك تمام تيم هاي ايراني بكن هيچ بدهي نداشته باشن.

 • بابک

  خدایا شکرت

 • علی

  این تاج پس چی میگفت برای خودش

برچسب ها