گزارش ویژه/ بر اساس قوانین نقل و انتقالات؛ علیرضا حقیقی نمی تواند پرسپولیسی شود

گزارش-ویژه-بر-اساس-قوانین-نقل-و-انتقالات؛-علیرضا-حقیقی-نمی-تواند-پرسپولیسی-شود

گزارش ویژه/ بر اساس قوانین نقل و انتقالات؛ علیرضا حقیقی نمی تواند پرسپولیسی شود

وب سایت رسمی برنامه نود- امروز خبر حضور علیرضا حقیقی در پرسپولیس در چند سایت و همچنین در فضای مجازی منتشر شد.

به گزارش سایت نود، علیرضا بیرانوند دیروز و پس از بازی با سایپا در جمع خبرنگاران به صراحت از تصمیم خود مبنی بر سرباز شدن و جدایی از پرسپولیس خبرداده و تاکید کرد دو هفته قبل از پایان نیم فصل تصمیم قطعی را می گیرد.

بیرانوند پیش از این هم در مصاحبه ای گفته بود درباره سربازشدنش تصمیمی نگرفته اما این احتمال وجود دارد. او این بار با جزییات و صراحت بیشتری در این باره سخن گفت و همین اظهارنظرش مهر تاییدی بود بر خبر اختصاصی سایت نود که اولین بار از تلاش های بیرانوند برای سرباز شدن و برقراری تماس هایی با مسئولان باشگاه و کادر فنی تراکتورسازی خبرداده بود.

بیرانوند چندین بار با مربیان تراکتورسازی و مسئولان باشگاه تماس گرفته و حتی پیامک های زیادی هم برای آنها ارسال کرده و حالا به همین دلیل است که هم محمودی سرپرست و هم پاینده مدیر رسانه ای تراکتورسازی امروز مدعی شده اند ما تماسی با بیرانوند نداشته ایم و پیشنهادی به او نداده ایم اما او مدام پیغام داده و تماس هایی برای پیوستن به تراکتورسازی و سرباز شدن داشته است.

همانطور که در همان گزارش هم نوشته بودیم بیرانوند به دلیل اینکه متاهل است و فرزند دارد، شش ماه از سربازی اش کسر می شود و احتمالا همچون نوراللهی و عالیشاه با ارایه کارت و مدارک فعالیت در بسیج محل سه ماه هم از خدمتش کاسته می شود. او براین باور است که اگر نیم قصل به تراکتورسازی برود در تابستان سال اینده و بعد از اتمام جام جهانی با دریافت کارت پایان خدمت می تواند به هدف اصلی خود که لژیونر شدن است برسد.

باشگاه تراکتورسازی اما امروز ضمن تایید تماس ها و تلاش های بیرانوند برای سرباز شدن و رد هرگونه تلاشی برای وسوسه کردن گلر ملی پوش پرسپولیس اعلام کرد که گلر پرسپولیس را نمی خواهد  واز پرسپولیس بازیکن نمی گیرد. پرسپولیس هم که از دو پنجره نقل و انتقالاتی محروم است بازیکنی از تراکتورسازی جذب نخواهد کرد. آنطور که تراکتوری ها گفته بودند دلیل هم این است که باشگاه پرسپولیس در تابستان امسال از تراکتورسازی (که از جذب بازیکن محروم بود) هیچ بازیکنی جذب نکرد و هیچ یک از نفرات  این تیم را هم وسوسه نکرد اما برخی تیم ها از تراکتورسازی  بازیکن گرفتند و این دور از انصاف و جوانمردی است که تراکتورسازی بخواهد از پرسپولیس در این شرایط که قادر به جذب بازیکن نیستند یار بگیرند. تراکتوری ها علام کردند پرسپولیس تیم تراکتورسازی را تضعیف نکرد و حتی سراغ یک بازیکن از تراکتورسازی نرفت  وبه همین دلیل است که تراکتورسازی هم نباید چنین کاری انجام دهد و سراغ بازیکن پرسپولیس برود. تراکتوری ها اعلام کردند که هرگز پیگیر سرباز شدن بیرانوند نبوده اند اما خود بیرانوند تلاش کرده تا به تراکتورسازی بیاید.  

 

در این شرایط بررسی رزومه و عملکرد رادوشوویچ به عنوان رقیب بیرانوند و گمانه زنی درباره گلر جدید سرخ ها در صورت جدایی بیرانوند را شاهد هستیم. اخباری هم منتشر شده مبنی براینکه علیرضا حقیقی گلر ملی پوش لژیونر مدنظر باشگاه پرسپولیس قرار دارد و مذاکره با او به عنوان گزینه اصلی جانشینی بیرانوند در دستور کار باشگاه پرسپولیس قرار گرفته است.

در این باره اما باید تاکید شود که پرسپولیس قادر به جذب حقیقی نیست. پرسپولیس که از دو پنجره نقل و انتقالاتی محروم شده تا 28 آذر می تواند سه بازیکن آزاد زیر بیست و سه سال و زیر بیست و یک سال جذب کند و قادر به جذب بازیکن بزرگسال هم نیست چرا که لیست بزرگسالان این تیم فعلا پراست.

همچنین فراموش نکنید پرسپولیس می تواند" بازیکن آزاد"جذب کند و بازیکن آزاد به بازیکنی اطلاق می شود که قبل از بسته شدن پنجره نقل و انتقالات آزاد باشد و اگر هم با تیمی قرارداد داشته قبل از بسته شدن پنجره فسخ کرده باشد. آخرین روز نقل و انتقالات هم پانزده شهریور ماه بود و حقیقی یا هر بازیکنی به شرطی می توانند به عنوان یار آزاد جذب شوند که تا پانزده شهریور با تیم قبلی فسخ کرده یا قرارداد قبلی شان به اتمام رسیده باشد. اما حقیقی تا همین چند روز پیش برای تیمش در لیگ سوئد به میدان رفت و فارغ از پربودن فهرست بزرگسالان پرسپولیس او بازیکن آزاد محسوب نمی شود. در نقل و انتقالات زمستانی هم احتمال جذب حقیقی وجود ندارد چرا که پرسپولیس از دو پنجره نقل و انتقالاتی محروم است.

البته پرسپولیس اعتراض خود به حکم فیفا را به casارائه کرده و با تاکید بر اینکه طارمی قبل از عقد قرارداد با ریزه با پرسپولیس قرارداد بسته خواهان رفع محرومیت و جریمه سه میلیارد و هفتصد میلیونی و حتی محکوم کردن ریزه اسپور است. برخی کارشناسان حقوقی براین باورند احتمال محکوم شدن ریزه اسپور وجود ندارد اما اگر باشگاه پرسپولیس و وکیل سوییسی بتوانند اثبات کنند که طارمی را تحریک به عدم پاییندی به قرارداد با ریزه نکرده اند احتمال کاهش محرومیت پرسپولیس از دو به یک پنجره وجود دارد که در این حالت هم پرسپولیس در زمستان قادر به جذب بازیکن نیست اما در تابستان سال آینده می تواند بازیکن بگیرد.

از سویی دیگر به نظر می رسد که حقیقی هیچ تمایلی به بازگشت به لیگ ایران ندارد چرا که او ماهها بدون تیم بود و تیم ملی را هم در مقطعی از دست داد اما حاضر به پذیرش پیشنهاد تیم های ایرانی نشد و آشکارا اعلام کرد ترجیح می دهد در فوتبال اروپا بازی کند.

اختصاصی

نظرات ۶۵

 • پرسپولیس من

  فقط بوژبدار رادوشوویچ..... و دیگر هیچ......

  • ayahoo

   بوژیداهم هنوز امتحان درستی پس نداد و اطمینانی بهش نیست اما در کل
   بیرانوند هم امار خوبشش رو مدیون دفاع خوب هست والا توپ بره 90درصد گله که نمونه هاش رو زیاد ددیدم و حقیقی هم دقیقا همینطوره و از بیرانوند ضعیفتره و از دست رفتن جایگاهش در ملی و باشگاه هاش گویای ایم مطلب هست

 • محمدرضا

  بهتر

 • تراختورچی

  پرسپولیس اگه مبلغ انتقال اقایی کم بود به محرومیت تراکتور توجه نمیکرد الکی خودمونو گول نزنیم لطفا

  • ج هواداربی افتخار

   اون استقلال بود که میخواست شفیعی رابگیره تادفاعشون رواتوبوسی تربچینه شیشعلی تراختورچی توهمی ماسیدصخره وانصاری ومحرمی وماهینی را داریم بهش احتیاجی نداشتیم

  • 6

   تو بهتر میدونی.... خخخخخخخ

  • محسن

   همین شما ها شایعه میسازید
   تابستون شفیعی اومد تهران
   همه سایتا زدن اومده با استقلال قرارداد ببنده
   در صورتی دنبال انجام کارهاش برای سفر به کره بود

 • فقط خدا

  مگه قراره لایی خور اعظم بیاد

  • ج شیشتایی بالایی

   رحمتیه همه جوره هم خورده باسرکی لایی خورده عقاب همیشه ازخودراضی میخوره هههههه

 • پوریا

  پرسپولیس تا ابد باقیست و من عاشقانه دوستش دارم
  عابدزاده رفت ...
  مهدوی کیا رفت ...
  علی کریمی رفت ...
  و من همچنان عاشقانه پرسپولیس را دوست دارم چون جایی نمیرود ...
  پرسپولیس تا ابد باقیست

  • ایمان۰۴

   در کل تن تو مباد چهارپولیس باد...

 • علیرضا معروجی

  دروازه بان آماتوری مثل بیرانوند حق نداره تو چارچوب پرسپولیس واسته هر چقدر هم کیفیت داشته باشه...

 • Ehsan

  بجای دروازبان سعی کنن همین دفاع رو حفظ کنن رادو هم باشه هیچ فرقی نداره فقط کاش دژاگه رو جذب کنن

  • پرسپولیس سرور

   دژاگه؟؟؟!!! چرا؟

  • پرسپولیس

   دقیقا همینطوره اما بیرانوند با پرتاباش میتونه به تیم کمک کنه اما حالا که میخواد بره مشکلی نداره.در خصوص دژاگه اول برین بازی ها رو خوب ببینین در اولین بازی که تیم ملی اشکان رو نداشت با چین مساوی کرد و هیچ حرکت خاصی نداشت اشکان میتونه بهترین بازیکن آزاد بازی باشه در تمام پستا میتونه بازی کنه در خصوص سن اون بگم که با ۳۰ سال سن ۹۰دقیقه فیکس دوندگی بدون استراحت داره که هیچ بازیکنی چه در داخل و چه در خارج کشور همچین آماری نمیتونه داشته باشه خواهشا در خصوص نظر دادن در مورد اشکان برین یه کم بازیهای تیم ملی رو با دقت ببینین.بازیکن فقط نباید با توپ بازی کنه بلکه بازیکن بدون توپ باید بازی بهتری ارائه بده تا مدافعان حریف همیشه درگیر باشن که اشکان در این مورد به رقیبه

 • موسی استقلالی

  بیرانوند فوتبالش رو نابود کرد برای همیشه ؛ این خط ، این نشون !
  قبل از انجام چنین حرکتی یه نگاه به سرنوشت بازیکنان شبیه خودش می انداخت بد نبود ؛ بازیکن هایی که از تیم های بزرگ به همه چی رسیدند اما زیر پای تیم رو خالی کردند.نمونه های زیادی در تاریخ ازشون داریم.
  گرچه به اذعان پرسپولیسی ها بود و نبودش خیلی فرقی با هم نداره.
  کم کم می تونه برای پرچ شدن به نیمکت کیروش هم آماده بشه.

 • 10-10-3

  تیمهای اماده خور و پرتوقع معرفت سرشون نمیشه واسه همین مطمین باشید بیرانوند سرباز میشه و میره تراکتور-ولی مهم نیس رادو خیلی خوبه

  • مهدی

   بله مثل پرسپولیس آماده خور که نعمتی و منشارو از پیکان باپول دولتی گرفت ! مثل طارمی مثل بیرانوند مثل امیری مثل خیلی های دیگه

  • ج مهدی

   تیم شیشتقلال که بازیکن نابودکن هست خوبه هربازیکنی که برانکومیاره تبدیل میشه به ستاره نمونهاشم زیاده

  • P

   نکنه 4/5 میلیون داریوش شجاعیان رو با کمک اندک هوداراتون پرداخت کردین ؟

 • سارا اس اسی

  قوانین مگر برای پرسپولیس هم اجرا میشه؟

  • 3☆☆4

   تو این مور مثله اینکه کاری از دست آقایون بر نیومده

  • حسین

   مثل همون قوانینی که در مورد فرهاد مجیدی اجرا نشد منظورته ؟

  • مومیایی

   نه اجرا نمیشه تا شما بیشتر بسوزین خخخخخخ مام بیشتر خوشحال میشیم :))
   آخی اسم قانون میاد یاد دسته 3 میفتی واسه همینه میسوزی نه؟؟خخخخخ

برچسب ها