بررسی بازی‌های پرسپولیس و رقبا؛ کدام تیم قهرمان نیم‌فصل می‌شود؟

بررسی-بازیهای-پرسپولیس-و-رقبا؛-کدام-تیم-قهرمان-نیمفصل-میشود؟

وبسایت رسمی برنامه نود - پرسپولیس، پارس‌جنوبی‌جم یا پیکان، کدام تیم قهرمان نیم‌فصل می‌شود؟

به گزارش وبسایت نود، پارس‌جنوبی‌جم با 25 امتیاز صدرنشین لیگ برتر است. پرسپولیس و پیکان هم با اختلاف دو امتیازی در تعقیب مهدی تارتار و تیم‌اش. با این تفاوت که پرسپولیس یک بازی کمتر نسبت به دو رقیب‌اش انجام داده است. برانکو و پرسپولیس بعد از پایان بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا، حالا همه تمرکزشان را برای موفیت در لیگ گذاشتند. پرسپولیس امسال هم مانند دو فصل قبل مدعی اصلی قهرمانی است. در دو فصل گذشته هیچ تیمی نتوانسته بیشتر از پرسپولیس امتیاز جمع کند. برانکو درصدد تکرار این موفقیت است و خوب می‌داند که قهرمانی نیم‌فصل برای اعتماد به نفس بازیکنان‌اش و پیشبرد ادامه راه، چه اهمیتی بالایی دارد. در آن سو دو رقیب چغر هم دارند. پیکانی که هفت مسابقه پیاپی است همه تیم‌ها را می‌برد و پارس‌جنوبی‌جم که خیال باختن قافیه را ندارد. بازی‌های پیش‌روی دو رقیب پرسپولیس آسان‌تر از بازی‌های این تیم است. البته دیدار هفته سیزدهم پرسپولیس و پارس‌جنوبی در جم تاثیر زیادی در قهرمانی نیم‌فصل دارد.

بررسی بازی‌های سه تیم مدعی قهرمانی نیم‌فصل

پرسپولیس: شاگردان برانکو یک بازی عقب افتاده با نفت آبادان دارند که باید در آزادی برگزار کنند. علاوه بر بازی با برزیلی‌های آبادان، چهار مسابقه سخت دیگر هم پیش‌روی پرسپولیس است. تیم برانکو باید در هفته دوازدهم مقابل پدیده قرار بگیرد. تیمی که در رتبه چهارم جدول حضور دارد و در همین فصل، استقلال را هم در آزادی شکست داد. بعد از آن باید به جم سفر کنند تا مقابل رقیب مستقیم قهرمانی نیم‌فصل‌شان قرار بگیرند. دیداری که تکلیف قهرمان نیم‌فصل را تا حدود زیادی مشخص می‌کند. اما این پایان راه سخت برانکو و شاگردان‌اش تا پایان نیم‌فصل نیست. پرسپولیس در هفته ماقبل پایانی با ذوب‌آهنی مسابقه می‌دهد که امیر قلعه‌نویی را روی نیمکت دارد. سرخ‌های پایتخت در هفته آخر هم به شمال سفر می‌کنند تا با سپیدرود بازی کنند. دیداری که هم آسان‌تر است و هم می‌تواند پایانی خوش بعد از تحمل سختی‌های فراوان برای این تیم داشته باشد.

پارس جنوبی جم: تیم تارتار خیال عقب‌نشینی ندارد. دورتموند ایران که از فصل قبل استارت زدند، هنوز با همان سرعت پیش می‌روند و رقیبی نمی‌تواند جلوی‌شان بایستد. پارس‌جنوبی اگر از این دو هفته پیش‌رو سربلند عبور کند، نسبتا بازی‌های ساده‌تری نسبت به دو رقیب دیگرش دارد. پارس در این هفته با فولاد خوزستان بازی دارد. سپس در سخت‌ترین میزبانی فصل‌اش با پرسپولیسی دیدار می‌کند که صدرنشین بازی‌های خارج از خانه است. در دو هفته پایانی شاگردان تارتار فرصت دارند که نفسی تازه کنند. پارس‌جنوبی در دو هفته آخر با نفت تهران و سیاه‌جامگانی بازی دارد که فعلا هر دو در بحران به سر می‌برند.

پیکان: وقتی نیمی از نیم‌فصل اول گذشته بود چه کسی فکرش را می‌کرد که پیکان در این چند هفته خودش را به کورس قهرمانی نیم‌فصل برساند؟ جلالی اگر همین روند تیم‌اش را حفظ کند با توجه به مسابقه رو در روی پرسپولیس و پارس‌جنوبی‌جم، هیچ بعید نیست که قهرمان نیم‌فصل هم شود. پیکان در دو هفته پیش‌رو با دو تیم خوزستانی بازی می‌کند که اوضاع و احوال خوبی ندارند. در هفته پایانی هم با سایپایی بازی دارد که فعلا با علی دایی خیال بردن ندارد. تنها دیدار نسبتا دشوار پیکان، در هفته ماقبل پایانی جلوی استقلال رقم می‌خورد. دیداری که شاید شاگردان شفر بتوانند ترمز جلالی را بکشند.

هفته به هفته با سه تیم مدعی (برای مشاهده بازی‌های پرسولیس دایره‌های قرمز، برای پارس‌جنوبی‌جم دایره‌های زرد و برای پیکان هم دایره‌های آبی را تعقیب کنید)

هفته12

پرسپولیس - پدیده

فولاد - پارس‌جنوبی‌جم

پیکان - صنعت نفت آبادان

هفته 13

پارس‌جنوبی‌جم – پرسپولیس

استقلال‌خوزستان -پیکان

هفته14

پرسپولیس - ذوب‌آهن

نفت تهران - پارس‌جنوبی‌جم

پیکان - استقلال

هفته 15

سپیدرود - پرسپولیس

پارس‌جنوبی‌جم - سیاه‌جامگان

سایپا - پیکان

جدول لیگ تا هفته یازدهم

جدول لیگ برتر

 

14001

اختصاصی

نظرات ۱۷

 • عـلـی ...

  قطعا کلیدی ترین بازی برای تعیین قهرمان نیم فصل بازی پرسپولیس و پارس جم هست ..
  ولی با همه این تفاسیر اون چیزی که اهمیت داره قهرمانیه آخر فصله نه نیم فصل ..

 • شیش

  سخته ولی قهرمانیم

 • پرسپولیس من

  با اختلاف امتیاز تیم اول ایران... سرخ ترین عشق دنیا.... پرتماشاگر ترین تیم آسیا..............پرسپولیس قهرمان ما.............

 • Aliiiiiii

  پس استقلال کو؟ نامزدها خخخخخخخ

  • اندی

   استقلالیها که به لیگ داخلی اصلا اهمیت نمیدن
   اونا تخصصشون آسیاست خخخخ

 • سونامی قرمز

  به نظر من استقلال شانس اول(چون ۲ رده تو جدول بالا اومدن و حرف حساب هم جواب نداره)

 • ارتش سرخ

  تا پرسپولیس هست کسی نمیتونه مدعی قهرمانی باشه عشق است پرسپولیس

 • Omid

  پرسپولیس این فصل هم قهرمانه... شاید نیم فصل فصل نشه ولی اخرش قهرمانه

 • پرسپولیس کبیر

  خداکنه این همه شوفر شوفر میکنن بتونه ی گام مثبت برداره و حداقل ی مساوی از پیکان بگیره.البته بعید میدونم.اینا هنوز هیروشون استارت نزده

 • ایوب عشقپولیسی

  ب امید خدا عشقپولیس من هم قهرمان نیم فصل میشه هم قهرمان آخر فصل بقیه تیما واسه دوم سومی با هم رقابت کنن بهتره چون این تیم عشقپولیس با اقتدار قهرمان لیگ میشه هرچند الان پارس و پیکان ب عنوان مدعی دارن میان جلو ولی این تیما تجربه تو این جور شرایطی ندارن و دیر یا زود از کورس عقب میوفتن

 • 6taeea

  به امید خدا همه بازیای آینده رو میبریم و قهرمان نیم فصل و در نهایت قهرمان لیگ میشیم

برچسب ها