مقدماتی قهرمانی جوانان آسیا - اردن: ایران در گام نخست متوقف شد

مقدماتی-قهرمانی-جوانان-آسیا-اردن-ایران-در-گام-نخست-متوقف-شد

وبسایت رسمی برنامه نود - تیم فوتبال جوانان ایران در نخستین دیدارش در مسابقات مقدماتی قهرمانی آسیا به تساوی رسید.

به گزارش وب سایت نود ، تیم فوتبال جوانان ایران در نخستین بازی خود در مسابقات مقدماتی قهرمانی آسیا از ساعت 15:30 دقیقه امروز (شنبه) در ورزشگاه پرنس محمدِ امان به مصاف سوریه رفت که در پایان با نتیجه یک بر یک به تساوی رسید.

تک گل ایران را در این دیدار حسین نخودکار در دقیقه 79 وارد دروازه سوریه کرد.

در این دیدار برای تیم ایران علی کی‌خسروی, امیر مهدی جانملکی, مهدی رحیمی, طاها شریعتی, محمدرضا میرحسینی, محمد خدابنده لو, عرفان خانی, سجاد آقایی, مهدی بیات, فرزان دانا و حمیدرضا طاهرخانی به میدان رفتند.

شاگردان پورغلامی که در گروه E علاوه بر سوریه با تیم‌های فلسطین و اردن همگروه هستند و در دومین دیدارشان باید دوشنبه همین هفته با اردن مصاف کنند.

 

1004

 

اختصاصی

نظرات ۱

  • پویان

    نمی دونم چرا بازیکنان رده های سنی بالای 17سال نتیجه نمی گیرند. علت اصلی اون سرمربی اون است. اگر فدراسیون یک سرمربی خوب خارجی برای تیمهای پایه استخدام می کرد بازیکنان با تاکتیک و تکنیک های روز دنیا آشنا می شدند و برای تیمهای بزرگسال و امید هم جایگزین های خوبی می شدند. نمیگم فدراسیون باید سرمایه گذاری عظیم و بودجه چند صد میلیاردی برای رده های پایه طرح ریزی کند ، چون این فدراسیون نمی تواند برای تیم ملی بزرگسالان بودجه 20 میلیاردی بزاره و یک بازی دوستانه درست حسابی برگزار کند چه برسد به سرمایه گذاری چندصد میلیارد؛ اما فدراسیون حداقل باید مثل اسپانیا ، آلمان برای تیمهای پایه مربی بادانش و سطح بالایی رو استخدام کند و فوتبال رو بصورت آکادمیک یاد بگیرن و قدرت بدن هایشان 120 دقیقه ای باشه نه اینکه به 60 دقیقه هم نرسد. دوم اینکه ترتیب بازی دوستانه با تیمهای بزرگ مثل آلمان ، اسپانیا ، ایتالیا، فرانسه برای تیمهای پایه به مراتب راحت تر از بزرگسالان است و باید بازیکنان تا بازی در تیم بزرگسالان حداقل تجربه 200 بازی بین المللی رو داشته باشند. الآن آکادمی کیا داره برنامه ای شبیه به فوتبال آلمان را برای تیمهای پایه خودش ترتیب میده و بازیکنان این آکادمی تا رسیدن به سن 20، تجربه ای نزدیک به 200 بازی بین المللی دارند(تجربه بازی با تیمهای پایه بارسلونا و...). مطمئنا نتیجه این کارها رو در 5 سال آینده در این تیم خواهیم دید. فدراسیون هم باید چنین برنامه ای رو ترتیب بده ، نه اینکه فقط به فکر صعود به مرحله گروهی جام جهانی باشد بلکه باید به فکر رسیدن به یکی از سکوها باشد چون این کشور پر از استعداد ناب است منتها باید به اونها توجه بشود. منتها باز هم فکر نکنم این فدراسیون کاری بکند.

برچسب ها