آمار پسادربی به سود آبی پوشان؛ استقلال باخت دربی را جبران می کند؟

آمار-پسادربی-به-سود-آبی-پوشان؛-استقلال-باخت-دربی-را-جبران-می-کند؟

وبسایت رسمی برنامه نود - استقلال تهران در هفته یازدهم در حالی به مصاف نفت تهران رفت که در بازی قبل دربی را به حریف دیرینه واگذار کرده بود.

به گزارش وب سایت نود، استقلال در طول رقابت های لیگ برتر 8 بار در مقابل پرسپولیس شکست خورده که دو بازی آن در لیگ های دوم و چهاردهم، آخرین بازی فصل بوده است. اما در شش بازی دیگری که استقلال دربی را به حریف واگذار کرده، در پنج دیدار پسادربی موفق به کسب 3 امتیاز بازی شده است. تنها در لیگ یازدهم که استقلال در دیدار با پرسپولیس به شکل عجیبی مغلوب هت تریک ایمون زاید شد، در دیدار پسادربی با سایپا به تساوی دو بر دو رسید.

در لیگ ششم، پس از شکست دو بر یک استقلال مقابل سرخپوشان، تیم آبی پوش میزبان ابومسلم بود و این تیم را یک بر صفر مغلوب کرد. در لیگ نهم، استقلال پس از شکست مقابل پرسپولیس علی دایی به مصاف مس کرمان رفت و در ورزشگاه آزادی توانست این تیم را با نتیجه دو بر صفر شکست دهد. در لیگ چهاردهم، استقلال باز هم دو بر یک به پرسپولیس باخت اما در اولین بازی نیم فصل دوم به مصاف راه آهن رفت و این تیم را یک بر صفر مغلوب کرد. لیگ پانزدهم استقلال شکست سنگینی مقابل پرسپولیس متحمل شد و با نتیجه 4 بر 2 باخت، اما در هفته بعد به مصاف فولاد خوزستان رفت و این تیم را سه بر صفر از پیش رو برداشت. در فصل جاری هم آبی پوشان پس از تحمل باخت یک بر صفر برابر رقیب دیرینه به مصاف نفت تهران رفتند و در این بازی باز هم موفق به شکست حریف خود شدند. استقلال در این بازی با نتیجه 2 بر صفر پیروز شد.

به این ترتیب، استقلال برای پنجمین بار دیدار پسادربی را بدون گل خورده پیروز شد؛ استقلال همواره پس از باخت در دربی های لیگ برتری، هم به پیروزی رسیده و هم کلین شیت می کند. گفتنی است استقلال پس از باخت در شش دربی لیگ برتری، در دو بازی بعد هم شکست نخورده و در سه دوره پس از باخت در دربی، در دو بازی بعدی پیروز شده و در دو دوره هم به یک برد و یک مساوی دست یافته است.

 

 

 

2081

اختصاصی

نظرات ۵

 • اندی

  #باشه

 • دربی دوازدهم پرسپولیس 6 استقلال 0

  هواداران ششتقلال تا قبل بازی برگشت به فکر نتیجه گیری باشن چون بعدش دوباره باید به فکر باخت پس از دربی باشن

 • بهرام دهتقلال ازگرگان

  زیاد خوشبین نباشین به ششتقلول

 • 6 ابوالفضل

  4×6
  باتشکر

 • مجتبی رشتی

  زحمات علی اقاست دیگه

برچسب ها