تاج: کی‌روش موظف است بر اساس قراردادش عمل کند/ قدرت فدراسیون در امور فنی تأثیر ندارد

تاج-کیروش-موظف-است-بر-اساس-قراردادش-عمل-کند-قدرت-فدراسیون-در-امور-فنی-تأثیر-ندارد

وبسایت رسمی برنامه نود - رئیس فدراسیون فوتبال تأکید کرد که سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان موظف به عمل کردن به قراردادی است که با فدراسیون فوتبال دارد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مهدی تاج در حاشیه مراسم آغاز بافت فرش جام جهانی 2018 روسیه که با حضور وزیر ورزش و جوانان برگزار شد، این اقدام نمادین را زیبنده‌ترین پیام فرهنگی کشور در جام جهانی عنوان کرد و گفت: وجود نمادهای مقدس و ابنیه تاریخی در دل تار و پود این فرش حامل پیام صلح، آشتی، فرهنگ و هنر ایران زمین است که به جهانیان نشان داده می‌شود.

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص روند آماده‌سازی تیم ملی برای حضور در جام جهانی، اظهار داشت: شرایط بسیار خوبی را سپری می‌کنیم و تیم در آرامش است. ملی‌پوشان صبح امروز برای دو بازی تدارکاتی راهی اتریش شدند که تنها یک بازی آن برای ما صدهزار دلار هزینه در بر داشت.

وی با بیان این که برنامه خوبی برای حضور در جام جهانی داریم و با هفت بازی تدارکاتی راهی روسیه می‌شویم، افزود: با دو بازی که در گذشته انجام شد، دو بازی که در اتریش داریم، دو بازی دیگر که قرار است دوم و هفتم فروردین ماه سال آینده برگزار کنیم. یک بازی هم بعد از آن انجام می‌شود تا خود را آماده جام جهانی 2018 کنیم.

تاج در خصوص صحبت‌های اخیر سرمربی تیم ملی که حاشیه‌هایی به دنبال داشت، خاطرنشان کرد: با کی‌روش صحبت لازم شده است و ما قراردادی با او داریم که موظفیم دو طرف بر اساس آن عمل کنیم. برای همین از کی‌روش خواسته‌ایم دقیقاً به این موضوع توجه داشته باشد و امیدوارم در آینده مشکلی از این بابت نداشته باشیم.

رئیس فدراسیون فوتبال همچنین درباره روند دعوت بازیکنان به تیم ملی گفت: انتخاب بازیکنان ملی در همه جای دنیا در اختیار سرمربی تیم است که در کشور ما نیز کی‌روش با توجه به شرایط افراد، بهترین‌ها را انتخاب می‌کند.

وی با تأکید به این نکته که هیچ تفاوتی بین لژیونر و بازیکن داخلی برای دعوت به تیم ملی فوتبال وجود ندارد، اظهار داشت: تنها ملاک کی‌روش برای دعوت، توانایی و استعداد فردی است. در حال حاضر جوانان بسیار توانمند و کارآمدی در تیم جای گرفته‌اند. جای تشکر دارد که سرمربی تیم ملی از بین این استعدادها بهترین‌ها را انتخاب می‌کند.

تاج در واکنش به دعوت اخیر یکی از لژیونرهای ایران به تیم ملی، گفت: قدرت فدراسیون فوتبال بر امور فنی هیچ تأثیری ندارد و همچنین قدرت مدیر باشگاهی هم بر امور فنی آن باشگاه نقش نمی‌بندد. کلیه امور انتخاب بازیکنان برای پوشیدن پیراهن تیم ملی تنها به عهده سرمربی است، هر چند همواره تأکید ما توجه به استعدادهای ناب فوتبال کشور است

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص رفع محرومیت و تهدید سهمیه‌های سه تیم باشگاهی کشور در لیگ قهرمانان آسیا خاطرنشان کرد: با وجود اینکه دولت قانونی برای کمک به تیم‌های دولتی ندارد، اما وزارت ورزش و جوانان با کمک حامیان مالی به صورت جدی به این قضیه ورود کرد و با تدبیر فدراسیون و همت مدیران عامل باشگاه‌های استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی امروز این تهدیدات از بین می‌رود.

 

1004

 

پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان

نظرات ۵

 • mohammad

  آخر این حاشیه ها دست از سر فوتبال ایران بر نمیداره.

 • Arman

  دولت برا کمک به سوگلی قانون داره مطمئن هستم الان آقای وزیر میاد بدهی های سوگلی رو صاف میکنه!
  اگه دولت قانونی برا کمک نداره از طریق سهام واگذار کنید

 • پویان

  اگر بازی با توگو یا همین ونزوئلایی که قطعی نشده را جزو 7 بازی تدارکاتی ترتیب داده شده برای تیم ملی میدانی و به این بازی ها به عنوان بازی مهم و بزرگ نگاه میکنی و به همین ها بسنده می کنی جای تاسف است. چون در واقع بازی با تیمهایی مثل توگو یک بازی تمرینی است نه یک بازی دوستانه. بازی با تیمهای سید1 یا نهایتا سید2 جام جهانی بازی بزرگ و مهمی به حساب می آید نه بازی با تیمهای موردنظر شما. با همین بازی ها فکر کنم در مرحله ی گروهی نتیجه نگیرن، اون موقع شما مسئولش هستید.

 • **واقعی ازیک جام *من دراوردی ازشونصدجام

  جنابعالی!هم موظف هستین به وظایفتون برای حضورموفق تیم ملی درجام جهانی عمل کنین یکی ازاون وظایف برگزاری بازی دوستانه ست
  توگو و روسیه رو که خودکیروش ردیف کردپس انقدرنگین دوتابازی تدارک دیدیم وانجام دادیم به نام خودت نزن
  پاناماوونزوئلا روهم یکیشو خودکیروش دیروزگفت کمک کردم که انجام بشه کم کم دارم جایگاه شماوکیروش روباهم اشتباه میگیرم دیگه کاش کیروش رئیس فدراسیون بود؛اگه تاجام جهانی دوتا بازی دوستانه باتیمهای درجه یک اروپا انجام ندیم و توجام جهانی موفق نباشیم ماازچشم جنابعالی میبینیم

 • کاظم

  جناب تاج
  با این صحبت شما تیم ملی فقط 5 بازی تدارکاتی دیگر خواهد داشت که انصافا کم است. تیم ملی نیازمند بازی تدارکاتی با تیم هایی قوی است تا امادگی و اعتماد بنفس لازم را بدست اورد. تاثیر این دوره از جام جهانی در ابعاد مختلف بین المللی سیاسی و اجتماعی انچنان عمیق است که قطعا ارزش سرمایه گزاری کلان دارد.

برچسب ها