مقدماتی جوانان آسیا - زور جوانان ایران به اردن هم نرسید

مقدماتی-جوانان-آسیا-اردن-زور-جوانان-ایران-به-اردن-هم-نرسید

وبسایت رسمی برنامه نود - تیم فوتبال جوانان ایران دومین دیدار خود در مرحله انتخابی پیکارهای قهرمانی آسیا را با تساوی مقابل اردن پشت سر گذاشت.

به گزارش وب سایت نود ، تیم فوتبال جوانان ایران امشب (دوشنبه) در دومین دیدار خود در گروه E مسابقات فوتبال قهرمانی جوانان آسیا در اردن مقابل میزبان این رقابت‌ها به نتیجه تساوی بدون گل رضایت داد.

جوانان ایران به رغم فرصت‌های فراوان و متعدد در این بازی به گل نرسیدند. در نیمه دوم شوت مهدی رحیمی به تیر دروازه اردن اصابت کرد.

شاگردان پورغلامی پیش از این در بازی نخست‌شان مقابل سوریه به تساوی یک - یک رسیده بودند و باید در آخرین بازی خود روز چهارشنبه (17 آبان) با فلسطین روبه‌رو شوند.

 

1004

 

اختصاصی

نظرات ۴

 • تاج دوستاره ی آسیا

  آخه پورغلامی شدمربی؟طرف بزرگترین افتخارش دسته یکی کردن ملوانه واسه ماشده مربی جوانان.تیمای پایه نیازبه مربی خارجی دارن

 • محمود

  دوستان فوتبالی و مطبوعاتی چرا به این بازیها اهمیت نمیدن الان امکان حذف ایران هست حالا اقای تاج بگه فدارسیون شش ستاره تیم امید که حذف شد دوستان تابستان گذشته حالا نوبت تیم جوانان اقایون چرا زورتون به باشگاهها نمیرسه این نتایجش وقتی بازیکن نمیدن میشه همین متاسفم

 • پویان

  همه این ناکامی ها تقصیر فدراسیون است و اون نتیجه عالی و تاریخی نوجوانان هم به همت و استعداد خود اونها بر می گرده نه فدراسیون، اگر فدراسیون یک سرمربی خوب خارجی برای تیمهای پایه استخدام بکند بازیکنان با تاکتیک و تکنیک های روز دنیا آشنا می شوند و برای تیمهای بزرگسال و امید هم جایگزین های خوبی می شوند. نمیگم فدراسیون باید سرمایه گذاری عظیم و بودجه چند صد میلیاردی برای رده های پایه طرح ریزی کند ، چون این فدراسیون نمی تواند برای تیم ملی بزرگسالان بودجه 20 میلیاردی بزاره و یک بازی دوستانه درست حسابی برگزار کند چه برسد به سرمایه گذاری چندصد میلیارد؛ اما فدراسیون حداقل باید مثل اسپانیا ، آلمان برای تیمهای پایه مربی بادانش و سطح بالایی رو استخدام کند و فوتبال رو بصورت آکادمیک یاد بگیرن و قدرت بدن هایشان 120 دقیقه ای باشه نه اینکه به 60 دقیقه هم نرسد. دوم اینکه ترتیب بازی دوستانه با تیمهای بزرگ مثل آلمان ، اسپانیا ، ایتالیا، فرانسه برای تیمهای پایه به مراتب راحت تر از بزرگسالان است و باید بازیکنان تا بازی در تیم بزرگسالان حداقل تجربه 200 بازی بین المللی رو داشته باشند. الآن آکادمی کیا داره برنامه ای شبیه به فوتبال آلمان را برای تیمهای پایه خودش ترتیب میده و بازیکنان این آکادمی تا رسیدن به سن 20، تجربه ای نزدیک به 200 بازی بین المللی دارند(تجربه بازی با تیمهای پایه بارسلونا و...). مطمئنا نتیجه این کارها رو در 5 سال آینده در این تیم خواهیم دید. فدراسیون هم باید چنین برنامه ای رو ترتیب بده ، نه اینکه فقط به فکر صعود به مرحله گروهی جام جهانی باشد بلکه باید به فکر رسیدن به یکی از سکوها باشد چون این کشور پر از استعداد ناب است منتها باید به اونها توجه بشود. منتها باز هم فکر نکنم این فدراسیون کاری بکند.

  • m

   تا وقتی همه هم وغم مسئولین فوتبالی و غیرفوتبالی سرخابیای پایتخته نتیجه همینه!
   پولی که فدراسیون و وزارت و دولت حرج بدهی و مربی و بازیکن اینا کرد (غیر از شاهکار پیش رو!!) برای هفت هشت سال تیمای پایه کافی بود....

برچسب ها