کی‌روش: شک ندارم می‌توانیم در جام‌جهانی تاریخ‌ساز شویم

کیروش-شک-ندارم-میتوانیم-در-جامجهانی-تاریخساز-شویم

وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی تیم ملی ایران درباره آخرین شرایط تیم ملی به صحبت پرداخت و بر حمایت از تیم ملی ایران تاکید کرد. او گفت که یقین دارد تیم ملی ایران در جام جهانی روسیه تاریخ‌ساز خواهد شد.

 

به گزارش وب سایت نود و به نقل از رادیو اینترنتی GoalBezan، تیم ملی فوتبال ایران با هدایت کارلوس کی‌روش در اتریش اردو زده است و قرار است در شهر گراتس با تیم ملی پاناما و در ادامه ونزوئلا دیدار کند. کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی ایران گفت‌وگویی را انجام داده که به شرح زیر است.

در اردوهای اخیری که داشتید بازیکنان جوانی را دعوت کرده بودید، چه چیزی از آنها دیدید و فکر می‌کنید چه چیزهایی به تیم در این اردو اضافه میکنن؟

در این اردویی که تشکیل دادیم سعی کردیم برای بازیکن‌های جوانتر یک موقعیتی ایجاد کنیم که بتوانند دور از فشار، خودشان را نشان دهند. این جزو برنامه‌های آماده سازی ما از لحظه انتخاب تیم برای جام جهانی است. ما از این اردوها استفاده می‌کنیم تا بتوانیم مشاهده‌های بهتر و بیشتری انجام دهیم، هرچه سعی و تلاش ما بیشتر باشد و ارزیابی‌های دقیق‌تری داشته باشیم، تصمیم‌های بهتری هم می‌توانیم بگیریم.

انتظارات شما از این دو بازی دوستانه مقابل ونزوئلا و پاناما چه هست و آیا این دو تیم انتخاب شخصی شما بودند؟

ما تفکرهایی داریم از این که با چه نوع تیم‌هایی باید بازی داشته باشیم، اما مسائلی است که باید در نظر بگیریم مانند رویکردهای تاکتیکی و محدودیت های مالی که روی تصمیم‌های ما تاثیر می‌گذارند، ​ولی واقعیت‌ها این است که ما با این گونه تیم‌ها می‌توانیم بازی کنیم. من خوشحال هستم چون با تیمی مانند پاناما بازی می‌کنیم که به جام جهانی صعود کرده و مسابقه خوبی خواهد بود و امیدواریم که با ونزوئلا هم بازی کنیم برای اینکه این بازی هنوز قطعی نیست. ونزوئلا تیمی است که در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی نتایج خوبی گرفت و این موقعیت خوبی است برای ما و بازیکنان که با تیمی با طرز تفکر دیگری بازی کنیم، خصوصا اینکه در جام جهانی به احتمال زیاد با تیمی از آمریکای جنوبی بازی خواهیم کرد.

آیا فکر می‌کنید از لحاظ آمادگی فیزیکی، فکری و تاکتیکی ایران آمادگی این را داریم که به مرحله‌ی دوم جام جهانی صعود کنیم؟

کاملا. من، کادر فنی و بازیکنان شک نداریم که با وجود آوردن یک هدف بزرگ و آماده کردن خودمان، می‌توانیم تاریخ سازی در فوتبال ایران بکنیم و به مرحله‌ی بعد راه پیدا کنیم. البته به یک قرعه خوب هم در مرحله ی گروهی نیاز داریم، بازیکن های ما انگیزه های بالایی دارند اما خب بازهم به قرعه‌ی خوبی نیاز داریم. ولی جدا از کوشش‌ها و انگیزه‌های فراوان بازیکن‌ها و کادرفنی ما به حمایت نیاز دارند. برنامه‌های آمادگی فوق العاده داریم اما برای به عمل آوردن آنها به حمایت های به موقع و بیشتری نیاز داریم، حمایتی که دیر انجام بشود هیچ فایده‌ای ندارد. اگر شما بیماری دارید که نیاز به درمان دارد، داروهایش را سر وقت باید داد تا بتواند بهبود پیدا کند، من فکر می‌کنم مردم متوجه می‌شوند که ما باید این حمایت را سر وقت بگیریم.

شما، کادر فنی و بازیکنان تلاش بسیار زیادی کردید تا تیم را به اینجایی که هست برسانید، فکر می‌کنید فدراسیون و مسئولین به همان اندازه شما را حمایت کردند؟

ما نمی‌توانیم روی حرف‌های خوب تکیه کنیم و بر اساس حرف‌ها برای جام جهانی برنامه بریزیم. همه می‌گویند که ما ۷ یا ۸ بازی تدارکاتی داریم تا بتوانیم به جام جهانی برسیم. همه می‌خواهند که به کره ماه بروند ولی اول شما به یک شاتل فضایی نیاز دارید و بعد به سوخت نیاز دارید، ولی الان نگرانی من این است که ما داریم زمان را از دست می‌دهیم.

فکر می‌کنید چه چیزهایی بازیکن‌های لژیونر ایران دارند که بازیکن‌های داخلی ندارند؟ و فکر می‌کنید چه کار باید کرد تا بازیکنهای بیشتری به اروپا بروند؟

به اروپا رفتن خیلی مهم است. ما باید متوجه بشویم که تفاوتی وجود دارد بین اروپا بازی کردن و نکردن، تفاوت بین برد یا باخت. حتی تیم‌هایی مانند آرژانتین و برزیل اگر میخواهند قهرمان جام جهانی شوند باید ۹۵% بازیکنانشان در اروپا بازی کنند. در حال حاضر۶۰% از بازیکن‌های ما در اروپا بازی می‌کنند. ما باید بازیکن تولید کنیم تا زمانی که ۳۰ تا ۴۰ بازیکن شاغل در اروپا داشته باشیم. کشورهای بزرگ فوتبال بازیکن‌هایشان در بهترین تیمها بازی می‌کنند و ما نیز به همچین چیزی نیاز داریم. ما قدم به قدم سعی کردیم نه تنها بازیکن‌ها را بهتر کنیم، بلکه تیم را به طور کلی بهتر کنیم.

چند سالی است که شما از سیستم GPS استفاده می‌کنید تا آمار دقیق وضعیت جسمی و فیزیکی بازیکن ها را در نظر بگیرید، آیا در این سالها شرایط جسمی بازیکنان بهتر شده است؟

ما آمار دقیق بازیکن‌ها را از زمان ورود من به ایران نگه داشتیم و قدم به قدم توانستیم این فاصله را بین بازیکن‌های شاغل در اروپا وضعیت فیزیکی‌شان نزدیکتر کنیم. ما قدم به قدم سعی کردیم تا بتوانیم فاصله بین بازیکنای داخلی و بازیکنای لژیونر را کمتر و کمتر کنیم. یکی از مشکل‌های اصلی لیگ ایران این است که در داخل بازی وقفه های بسیار زیاد و طولانی وجود دارد که دور از سطح جهانی است. این وقفه ها جلوگیری می‌کنند از اینکه بازیکنان زیر فشار و با ریتم بازی کنند. به همین دلیل در جام جهانی بعضی از بازیکنان به سختی بعد از بازی اول ریکاوری می‌کنند.

آیا بازیکنانی هستند که به نظر شما صد درصد در جام جهانی خواهند بود؟

اجازه دهید به شما فرق بزرگ بین جام جهانی ۲۰۱۴ و این جام جهانی را بگویم. در آن جام جهانی من برایم خیلی سخت بود تا بازیکن‌هایی با کیفیت پیدا کنم که به جام جهانی در برزیل ببرم، اما برای این جام جهانی، ما درهر پست حداقل ۳ بازیکن داریم که می‌توانند به جام جهانی بروند. این برای من سر درد بزرگی هست و از خدایان فوتبال میخواهم که کمکم کنند بهترین ۲۳ نفر را انتخاب کنم.

آیا در ماه های آینده بازیکن های جدیدی دعوت می‌کنید؟

بعد از اردوی این ماه و ماه دسامبر، دیگر خیلی سخت است سورپرایزی داشته باشیم. بعد از ماه آینده دیگر نمی‌شود جادویی انجام داد و بازیکنی مانند مسی را پیدا کرد. جادوی اصلی اردوهای خوب، تمرین های سخت و بازی‌های مفید هستند. بعضی وقت‌ها این جادو و معجزه نیاز به تلاش و سرمایه گذاری دارد. بعضی ها دوست دارند جزو نتایج خوب و در داخل عکس‌های موفقیت آمیز تیم ملی باشند ولی حاضر به تلاش و سرمایه گزاری نیستند.

آیا در حال حاظر به نظر شما نقطه‌ی ضعفی در تیم هست؟

باید بازیکن‌ها را پر از انگیزه نگه داشت، با اعتماد به نفس بالا و به آنها نشان داد که ما به آنها اعتماد داریم و حمایت‌شان کنیم و بهترین تصمیم ها را برای آنها بگیریم تا خوشحال باشند و بتوانند بهترین نمایش را برای تیم و کشورشان اجرا کنند.

آیا دوست دارید حرف خاصی برای هواداران تیم ملی خارج از کشور بزنید؟

هدف اصلی من و تیم همیشه این بوده که بهترین باشیم و لباس تیم ملی را بالاتر از قبل ببریم. بیرون از زمین، هدف من این است که بهترین تمرینات، بهترین شرایط، بهترین امکانات و بهترین راه حل ها را برای تیم ملی بیاورم تا بتوانیم بهتر باشیم و نتایج بهتری بگیریم.

 

2051

نظرات ۴۱

 • آرسنال

  می تونیم مثل کاستاریکا دوره قبل تا یک چهارم بیایم بالا

 • Persepolis +

  باشه ... تــــــــــــو خوبي :-)

  • محسن 422

   تو خوبی که اینقدر جو منفی علیه تیم ملی کشورت میدی! تعصب کیروش بیشتر از تو و امثال تست

  • استقلال - چلسی

   هدفت از این کامنتی گذاشتی چیه ؟

 • محسن گاوزن

  ما بهت اعتماد داریم کينگ کيروش

  فقط توروخدا دیگه این دروازه بان شيشپوليسيا رو تیم ملی دعوت نکن

  پیام نیازمند پیکان هم دروازه بان خوبیه با حسین حسینی استقلال کبیر:)))

 • وحید

  اگر بجای حاشیه سازی تمرکزت رو بزاری رو موفقیت تیم شاید بتونیم صعود کینم از گروهمون ولی اگر بخوای به همین روال ادامه بدی و با همه درگیر بشی بعید میدونم بتونیم کار خاصی انجام بدیم

 • کیروش یه دنیاست

  من هم شک ندارم به دور دوم صعود میکنیم. چون سی کیو بزرگ رو داریم.

 • فقط کیروش - همین و بس

  امیدوارم قرعه کشی خوبی نصیبمان شود. اما بازیکنان نباید به این مورد فکر کنند و باید از الان تمرکز کنند که در هر گروهی قرار گرفتند مرد و مردانه بجنگند و نمایش خوبی را به اجرا بگذارند. صعود به دور دوم دور از دسترس نیست که با داشتن هدف، برنامه ریزی،تلاش و کوشش و بازی تدارکاتی خوب میسر خواهد شد.
  دیسیپلین و آینده نگری کیروش هم که بی نظیره.

 • آشور

  بدون شک از گروه بالا میایم و صددرصد قهرمان اسیا میشیم

 • Mehrdadپرسپولیسی

  جناب کیروش یه جا بیان میکنن مشکل لیگ ایران تعطیلی و وقفه های طولانیه
  خوب چه کسی و از چه زمانی این وقفه ها شروع شد؟...
  ولی با بقیه حرفاش موافقم باید حمایت بشن و امکانات بهتری براشون مهیا بشه
  افتخار ملیه تیم ملی ما جدا از تمام بحثای رنگیمون
  و ازشم بابت شخصیت خوبی که به تیم داد تشکر میکنم

  • بهنام

   مسترجان اول مطلبو خوب بخون درکش کردی نظر بده
   منظورش وقفه های داخل بازی هستش مثل تیم های عربی .تواینجور بازیها بدن بازیکنا تحت فشارخوبی نیست

  • امیر

   مهرداد جون، دقت کن، نوشته «وقفه داخل بازی»، یعنی بیشتر زمان 90 دقیقه بازی بی‌تحرکه، بازیکنا فقط می‌ایستن تو زمین.

  • لطفا درست بخون تکست رو برادر

   یکی از مشکل‌های اصلی لیگ ایران این است که در داخل بازی وقفه های بسیار زیاد و طولانی وجود دارد که دور از سطح جهانی است. این وقفه ها جلوگیری می‌کنند از اینکه بازیکنان زیر فشار و با ریتم بازی کنند.

  • mehdi

   دکتر ....منظورش وقفه های حین بازیه ....

  • بچه که بودم سُرخک گرفتم هنو خوب نشدم!!!خخخ

   نمیدونم چرا شما سُرخک ها همه چیزو رنگی میبینید!!!! البته دست خودتون نیست !!! چشماتون قرمز شده!!! نگرانتون هستم!!!!
   عزیزم! مهرداد جان! داری اشتباه میزنی داداش!!! کی روش جمله ش این بود:" در داخل بازی وقفه های بسیار زیاد و طولانی وجود دارد که دور از سطح جهانی است. این وقفه ها جلوگیری می‌کنند از اینکه بازیکنان زیر فشار و با ریتم بازی کنند." ....متوجه شدی؟؟؟؟؟ میگه در داخل بازی وقفه های طولانی وجود دارد نه در زمان برگزاری لیگ!!!! منظورش اینه که بازیها زمان توقف زیادی داخلشون هست!!! بیشتر توضیح بدم؟؟؟؟؟
   در مورد وقفه های طولانی لیگ هم البته باید گفت که ما هم مثل تمام دنیا فقط زمان فیفا دی لیگ رو تعطیل میکنیم.....
   ادمین جان! اطفا چاپ کن دوستمون مطلبو نگرفته!!!!!

 • حرف حق

  «یکی از مشکل‌های اصلی لیگ ایران این است که در داخل بازی وقفه های بسیار زیاد و طولانی وجود دارد که دور از سطح جهانی است»

  واقعیت محض

 • amin

  درود بر بهترین مربی ایران از بعد انقلاب

برچسب ها