پورغلامی: از قوانین کنفدراسیون فوتبال آسیا در حیرتم!

پورغلامی-از-قوانین-کنفدراسیون-فوتبال-آسیا-در-حیرتم

وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی تیم ملی جوانان ایران گفت: از قوانین کنفدراسیون فوتبال آسیا درحیرتم و شوکه شده ام.

به گزارش وبسایت نود، ،فرهاد پورغلامی پس از دیدار ایران مقابل فلسطین عنوان کرد:قبل از هر چیز از تلاش بازیکنانم‌ در این مسابقات تشکر می کنم.آنها با همه وجود بازی کردند و تلاش خود را انجام دادند.در بازی فلسطین؛درشروع بازی تمام سعی مان را کردیم که به حریف فشار بیاوریم و به گل برسیم.در رختکن به بازیکنان متذکر شدم که در برابر این تیم ها می بایست در دقایق نخست گل زد چون در این شرایط کار در ادامه راحت تر می شود و پس از آن می توانیم تمرکز کنیم.خوشبختانه در برابر فلسطین این اتفاق افتاد و به گل رسیدیم.
وی ادامه داد:در برابر فلسطین با تغییر سیستم بازی به میدان آمدیم.بچه ها در این مسابقه عملکرد خوبی داشتند و توانستیم در نیمه نخست به سه گل برسیم.در شروع نیمه دوم بچه ها با انگیزه بودند و گل چهارم را زدیم.پس از آن فلسطین رو به خشونت آورد و دو بازیکن اخراجی داد.در حین بازی به بازیکنان گفتم که این تیم ها همیشه از این حربه ها استفاده می کنند که جو را متشنج کنند.متاسفانه یکی از بازیکنان ما وارد همین فضا شد و یک کارت قرمز گرفت.پس از آن با هر برخوردی بازیکنان فلسطین روی زمین می افتادند.به هر حال ما به نتیجه مطلوبی رسیدیم.بچه ها بازی روان و خوبی را انجام دادند.
سرمربی تیم جوانان ایران افزود: تیم ما در دو مسابقه اول مقابل سوریه و اردن هم عملکرد خوبی داشت.در برابر اردن،در نیمه دوم توپ و میدان در اختیار ایران بود و حریف فقط دفاع می کرد.در آن دو بازی فرصت های بالای 90 درصد به دست آوردیم که گل نشدند.کاش تلویزیون بازی های جوانان ایران را پخش می کرد تا همه می دیدند با چه شرایطی مقابل حریفان به میدان می رویم.
پورغلامی تصریح کرد:قبل از بازی ها؛اعلام شد که ۱۰ تیم نخست هر گروه به همراه ۵ تیم برتر دوم که امتیاز بیشتری دارند راهی مرحله نهایی می شوند اما در کمال ناباوری اتفاقات دیگری رخ داد و حقیقتا از قوانین کنفدراسیون فوتبال آسیا درحیرتم و شوکه شده ام.تیمی با 5 گل زده،یک گل خورده و 5 امتیاز حذف می شود و یک گروه دیگر تیم دومی با 4 امتیاز صعود می کند.این رویه کنفدراسیون فوتبال آسیا برای من جای تعجب دارد.در کمال ناباوری تیم قطر فقط با 4 امتیاز بالا می آید.از فدراسیون فوتبال می خواهم این موضوع را با جدیت پیگیری کند چون به نظرم حق مسلم ما تضییع شده است.تیم ما با 5 امتیاز در جمع بهترین تیم های دوم گروهها بود اما از صعود بازماندیم.

 

1004

اختصاصی

نظرات ۲۶

 • Aghil

  این دیگه عادیه برا ما ایرانیا هیچ وقت نمیتونیم حقمون بگیریم

  • hamed

   کدوم حق؟
   داداش برو جدول ها رو نگاه کن خودت به حرف پورغلامی می‌خندی
   با این حرفا بیشتر آدمو جریحه‌دار میکنه

  • نقی

   ا صلا ربطی به عدم توانایی در گرفتن حق نداره !! موضوع بی خبری بی اطلایی و بی خیالی افراد مسئوله !! این هم یکی از آخرین موارد !

 • آتوسااااا

  یعنی واقعا این مربی نمیدونه که قطر از 2 بازی 4 امتیاز گرفته و ایران از 3 بازی 5 امتیاز .
  واقعا فکر کرده فقط امتیاز مهمه و تعداد بازی مهم نیست .
  طبق فرمایشات پورغلامی یعنی اگه تیمی از 10 بازی 4 امتیاز بگیره ، باید بالاتر باشه از تیمی که از 1 بازی 3 امتیاز گرفته ؟؟؟
  واقعا که !!!!

 • محمد

  وقتی از دو تا تیم درجه سه اسیا نمیتونیم ببریم شاید میرفتیم بالا از کره و ژاپن ۶ تا میخوردیم اونوقت دیگه آبرو بامون میموند!!!؟

 • احمد

  شما بگو چرا دوم شدین؟
  فلسطین، سوریه، اردن!
  اونوقت ایران تیم دوم گروه شده

  خجالت آوره

 • تاج دوستاره ی آسیا

  منم ازدانش کم شماونحوه ی انتخابتان به این سمت درحیرتم

 • حنیف

  تیم ایران با هیچ قاعده و قانونی در بین ۵ تیم برتر دوم گروه‌ها قرار نگرفته است. کاش آقای سرمربی یکم با مطالعه‌ی بیشتری نظر میداد.

 • مهدی داداش نژاد هوادار پرسپولیس از تبریز

  من هم از این در حیرت هستم که چطور وقتی پیشنهاد سرمربی ندارید به عنوان سرمربی تیم ملی جوانان انتخاب میشوید...

 • داور

  خوب شما که قوانین رو می دونستین از اول، باید حواستون می بود که به امید پیروز شدن بر ضعیفترین تیم نباید برین تو زمین.

  یا شاید هم نمی دونستین که "شوکه شدین". از مدیران و مربیان ایرانی بعید نیست.

  امتیازهای مسابقه با تیمهای ته جدول رو نشمردن. توی اروپا هم همین کار رو کردن برای مقدماتی جام جهانی.  ولی ولی ولی امتیاز مالزی که سه هست، بالای ایران که دو هست، از بازی با اندونزی به دست اومده. ولی اندونزی که اصلا میزبان بوده و اتوماتیک می رفته بالا، اصلا چرا بازی کرده؟

  به هر حال در اون صورت که اندونزی بازی هم نمی کرد هم ایران نمی اومد بالا.

 • Ali

  دوباره بهانه ها شروع شد.برید تیمتون را درست کنید.دو مساوی از سه بازی.اون هم مساوی با چه تیمهایی.حقتون بیشتر از این نبود

 • امیرحسین

  پدر جان اینکاره نیستی ، تکتیک در مقابل این تیمها بازی سازی نیست ، فقط ریختن توپ روی دروازه حریف و هوشیاری ، استفاده از توپهای برگشتی آنهم شوت بسمت چهارچوب و تمام ،
  به فدراسیون آسیا شفاهن گفتید و بفارسی ، شماره هم میدادی بهت زنگ میزدند ، ؟!

برچسب ها