بررسی یک احتمال؛ پرسپولیس می‌تواند سروش را جذب کند؟

بررسی-یک-احتمال؛-پرسپولیس-میتواند-سروش-را-جذب-کند؟

وبسایت رسمی برنامه نود - سروش رفیعی در لیست مازاد الخور قرار گرفت. خبری که در این روزهای تعطیلی لیگ برتر حسابی سروصدا کرد. البته اگر پرسپولیس از نقل و انتقالات محروم نبود، احتمال بازگشت سروش به ایران قطعا بیشتر مورد توجه قرار داشت.

به گزارش وب‌سایت نود، سروش رفیعی بازیکنی است که برخلاف بسیاری از جداشده‌های پرسپولیس مشکلی با هواداران و برانکو نداشت و همچنان بازیکن محبوبی است. مشکل قرمزها برای بازگرداندن هافبک تکنیکی و طراحشان فقط محرومیت از پنجره نقل و انتقالاتی است. اما آیا راهی برای پرسپولیسی شدن سروش وجود دارد و یا هواداران این تیم باید بازیکن محبوبشان را حداقل برای یک سال با پیراهن تیم دیگری ببینند؟

هوشنگ نصیرزاده، شانسی برای پرسپولیسی شدن سروش قائل نیست و به نود می‌گوید او بازیکن آزاد محسوب نمی‌شود: «باشگاه گیرنده در صورتی می‌‌تواند بازیکن را به خدمت بگیرد که یا قرارداد نداشته باشد یا قراردادش را تا تاریخ 15 شهریور فسخ کرده باشد. بازیکنی که بعد از این تاریخ قراردادش را فسخ کند فقط در نیم‌فصل می‌تواند تیم جدیدی را برای خود انتخاب کند و پرسپولیس هم آن زمان از جذب بازیکن محروم است. به همین دلیل راهی برای حضور این بازیکن در پرسپولیس وجود ندارد.»

البته دکتر محمودی، کارشناس حقوقی اتحادیه فوتبال نظری مخالف این دارد و می‌گوید شاید شانسی برای بازگشت سروش رفیعی باشد. البته همه چیز منوط به نظر فیفاست: «در صورتی که سروش رفیعی قراردادش را قبل از شروع شدن فصل نقل و انتقالات و محرومیت پرسپولیس فسخ کند، این تیم بعد از استعلام از فیفا و در صورت موافقت آنها می‌تواند او را جذب کند. بعد از اعلام حکم محرومیت پرسپولیس، کسی فکر نمی‌کرد فیفا اجازه دهد پرسپولیس قبل از نقل و انتقالت زمستانی بازیکن آزاد جذب کند اما بعد از استعلام مشخص شد که این مساله منع قانونی ندارد. در مورد قضیه سروش رفیعی هم همین‌طور است و باید از فیفا استعلام گرفت.»

رفیعی یکی دیگر از حقوقدان‌های فوتبال هم صحبت‌های دکتر محمودی را تایید می‌‌کند. او می‌‌گوید که پرسپولیس شانس زیادی ندارد اما با استعلام از فیفا، ماجرا مشخص خواهد شد: «ممکن است فیفا چنین کاری را بی ارزش کردن حکم قلمداد کند و اجازه آن را ندهد. احتمال مخالفت فیفا هم با این موضوع زیاد است اما اگر سروش رفیعی فسخ کرد و اگر پرسپولیس او را خواست، باید از طریق کمیته بین الملل فدراسیون از فیفا استعلام بگیرد و فیفا، بگوید این انتقال شامل محرومیت پرسپولیس می‌شود یا منعی ندارد. مهم اینجاست هر عملی، بعد از گرفتن استعلام از فیفا باشد تا باشگاه را دچار دردسر جدیدی نکند.»

در کل می‌توان نتیجه گرفت که اگر پرسپولیس، سروش را بخواهد همه چیز منوط به تصمیم فیفا است و در صورت موافقت فیفا، شاید این بازیکن راهی برای بازگشت به تیم سابقش داشته باشد. 

 

30388

اختصاصی

نظرات ۴۲

 • Mehdi Red Army B.N.D

  ان شاءالله که بیاد پرسپولیس

 • پیمان

  حالا دوباره برید همینجوری با نظر این و اون یک قرارداد ببندید دوباره محروم شید ... کی می خواهید اینو بفهمید که فیفا با کسی شوخی نداره و از بچه زرنگ بازی هم خوشش نمیاد

 • حامد

  اگه بیاد مثل استقلال ترافیک هافبک خواهیم داشت!
  من که عاشق بازیش هستم ولی با ئجود نعمتی، مسلمان، احمدزاده، احمد، کمال، ربیع خواه و رسن آدم سرگیجه میگیره کدوما رو برای ترکیب اصلی انتخاب کنه!
  چون همشون خوبن.....

 • حمید

  احتیاجی بهش نداریم دیگه.رسن مسلمان نعمتی احمد زاده امیری

 • پیتزا پپرونی

  بهترین هافبکها رو داریم اگر سروش هم بتونه بیاد کمک میکنه ولی اگه نشد م هیچ مشکلی نداریم

 • abbas

  سروش بازیکن خوبی هست ولی امسال بهش احتیاج نداریم چون بشاررسن ونعمتی داریم که خیلی اماده هستن تازه نباید از محسن مسلمان غافل بشیم بایه تصمیم اشتباه فوتبال تا مرز نابودی پیش برد هرجا که بره هیچ جا براش پرسپولیس نمیشه نمونه بارزش حقیقی هست که هر روز تویه جا ازش مطلب هست که خودشو سرزنش میکنه که چرا از پرسپولیس رفت الان یکی به بیرانوند بگه که اینهارو ببین درس عبرت بگیر

 • صدرا پرسپولیسی

  دیگه رفت برگشتنش فایده ای نداره
  بازیکن زیاد داریم
  بیاد ممکنه بمونه رو نیمکت فقط

 • قرررمز پررنگ

  ما تیممون تکمیله.

 • 6644

  توروخدا بگيرينش
  سروش حيف ميشه بخدااااا
  كاش بگيرنش

 • ￵ارش

  ￵سروش ضربه بزرگی به خود و پرسپولیس زد با ترک پرسپولیس.و موحب حذف پرس از لیگ قهرمانان هم شد.پرسپولیس با وجود سروش در مرحله گروهی مالکیت توپ خیلی خوبی رو داشت حتی در مقابل الهلال اما با رفتنش دیدیم در مرحله نیمه نهایی کاملا خلع سروش تو تیم حس شد

برچسب ها