ایران - پاناما ، تکرار یک دیدار پر خاطره

ایران-پاناما-تکرار-یک-دیدار-پر-خاطره

وبسایت رسمی برنامه نود - ایران و پاناما ۱۳ سال پیش در یک دیدار تدارکاتی به مصاف هم رفتند که در آن بازی اتفاقاتی رقم خورد که پس از گذشت سالها ارزش یادآوری دارد.

به گزارش وب سایت نود ، دیدار ایران - پاناما در آذر ماه ۱۳۸۳ در ورزشگاه آزادی برگزار شد.سرمربی ایران در آن بازی برانکو ایوانکوویچ سرمربی فعلی پرسپولیس بود.

این مسابقه را فریدون اصفهانیان ، رییس فعلی کمیته داوران قضاوت کرد که با تک گل علی دایی از روی نقطه پنالتی به پایان رسید.این گل صد و سومین گل ملی علی دایی به حساب می آید.به جز این خداداد عزیزی که از چهره های ماندگار فوتبال ایران محسوب می شود برای آخرین بار در این رقابت با پیراهن تیم ملی به میدان رفت. نیمه اول بازی ایران با پاناما آخرین دقایقی بود که زوج تاریخی دایی  -خداداد در کنار هم نوک پیکان خط جمله ایران را تشکیل دادند.

اما به جز موارد ذکر شده این دیدار بیش از هر چیز به خاطر دو مدافع تیم ملی پاناما به نامهای به نام کارلوس ریورا و آنتونی تورس  که پس از این مسابقه به پرسپولیس پیوستنددر اذهان باقیمانده است.در آن سالها پس از چند دهه پای بازیکنان خارجی به فوتبال ایران باز شده بود این دو بازیکن که با تایید علی پروین به پرسپولیس اضافه شدند از حداقل کیفیت برخوردار بودند و بسیار کم از آنها استفاده شد.

تیم ملی در آن دیدار با ترکیب ابراهیم میرزاپور ، علی بداوی، جلال کاملی، محمد نصرتی، حسین کعبی، جواد نکونام و محمد علوی، خداداد عزیزی، فرهاد مجیدی و نیکبخت و علی دایی به میدان رفت و در نیمه دوم ایمان مبعلی ، آرش برهانی ، مهرزاد معدنچی و ستار زارع به عنوان بازیکن تعویضی وارد زمین شدند. از این جمع تنها ۳ بازیکن یعنی حسین کعبی ، محمد نصرتی و ایمان مبعلی همچنان در لیگ برتر مشغول بازی هستند. اما در سمت مقابل دو بازیکن از ترکیب ۱۳ سال پیش پاناما به نامهای پنودو و بلاس پرز در تیم ملی پاناما همچنان حضور دارند.

۶۰۶۱۰

اختصاصی

نظرات ۴

 • عبدالباسط جوام

  ایران2-0پاناما

 • سوران

  بازیکنان استقلال مجیدی برهانی نکونام

 • Mah.moud

  فوتبالی که صفر باصفر تعویض شد وهیچ برای افتخار ایران نداشت چون مربی تفکری برای زیبا بازی کردن نداشت به امید تکرار ولی زیبا و پر هیجان با تفکر تهاجمی کیروش

 • ایدا سادات 25بهمن 1380

  یاران کلیدی هستن خخخخخخخخخ

برچسب ها