اهمیت عزت‌اللهی برای کی‌روش؛ پادشاه آسمان

اهمیت-عزتاللهی-برای-کیروش؛-پادشاه-آسمان

وبسایت رسمی برنامه نود - هیچ کدام از بازیکنان پاناما نتوانستند روی سر سعید عزت‌اللهی هد بزنند. عزت اللهی در صد در صد نبردهای هوایی‌اش پیروز بود و هر 9 ضربه سر اول را زد. 

به گزارش وبسایت نود، سعید عزت‌اللهی یک هافبک دفاعی خاص برای تیم ملی و کارلوس کی‌‌روش است. بازیکن 21 ساله انزلی‌چی که قدی 190 سانتی‌متری دارد. همین قد بلند او، مهم‌ترین پوئن‌اش محسوب می‌شود. عزت‌اللهی ویژگی‌های زیادی در پست هافبک دفاعی دارد. از پاس‌های قطری و بلندش تا شناخت درست از هندسه بازی. ولی چیزی که او را متمایز از بقیه هافبک دفاعی‌های ایرانی می‌کند، تبحرش روی توپ‌های هوایی است. عزت‌اللهی اولین هافبک دفاعی تیم ملی بعد از جواد نکونام است که می‌تواند نبردهای هوایی را پیروز شود و خوب ضربه سر می‌زند. 

سعید عزت‌اللهی در بازی شب قبل مقابل پاناما همه ضربه سرها را زد و در نبردهای هوایی‌اش موفقیتی 100درصدی داشت. عزت‌اللهی دیشب 9 مرتبه به هوا پرید و در هر 9 بار هم قبل از اینکه حریف توپ را لمس کند، ضربه سر را زد. اتفاقی که برای کی‌روش اهمیتی ویژه دارد. کی‌روش بعد از نکونام، هافبک‌دفاعی‌هایی را امتحان کرد که قدرت سرزنی داشته باشند. یکی از دلایلی که روزبه چشمی همچنان در اردوهای تیم ملی حضور دارد هم شاید به همین موضوع مربوط باشد. روزبه در این مدت نشان داده برخلاف اینکه یک هافبک دفاعی مطمئن بود، ولی دفاع خوبی نیست. ولی در رقابت‌هایی مانند جام‌جهانی نیاز به بازیکنانی چند پسته است که بتوانند در مواقع مصدومیت و محرومیت، جای بقیه را پر کنند. با توجه به محرومیت سعید عزت‌اللهی از دیدار نخست جام جهانی، هیچ بعید نیست که کی‌روش در آن بازی از روزبه چشمی به عنوان جانشین سعید بازی بگیرد. چشمی نه به اندازه عزت‌اللهی، ولی بعد از او بهترین بازیکنی است که می‌تواند هد بزند. اتفاقی که کی‌روش نشان اهمیتی ویژه‌ای برای آن قائل است.

 

14001

اختصاصی

نظرات ۶

 • F.lampard

  این بازیکن بهترین هافبک دفاعی تاریخ ایرانه...
  فوق العاده خوبه

  • Mostafa

   بهترین هافبک دفاعی تاریخ ایران ؟؟؟؟؟؟؟؟ :/
   احتمالا سن شما زیر 12 ساله
   چقد کم شانس بودن کسایی که بازیای کریم باقری، غنونی زاده و .... ندیدن

  • StvG

   كاملا بر عكس چيزي ك گفتي .. بازيهاي بزرگ بهت ثابت ميشه ك جز خطا كردن و كارت زرد و قرمز گرفتن چيزي بارش نيست.

 • علیرضا تابانی

  تو بازی با سوریه در نبود عزت اللهی شاهد بودیم که سوری ها توپ های بلندی رو در فضای بین دفاع و هافیک ها ارسال می کردن تا با استفاده از قدرت بدنی و قد و قامت سوما روی این ارسال ها تاثیر بذارن و توی کش و قوس ها ، ریباند ها و توپ های دوم و سوم صاحب موقعیت بشند.ضعف کریمی و هافبک هامون توی سر زنی عملا باعث شده بود که بارها پورعلی گنجی روی این ارسال ها مجبور به ترک موقعیت خودش بشه و بیاد جلو و این نقیصه رو بوشش بده که از قضا این مسئولیت مضاعف تاثیر مستقیمی در پایین اومدن راندمان کاری پورعلی گنجی تو این بازی داشت.خلاصه اینکه عزت الهی بازیکن بی بدیلی برای تیم ملی ماست.

 • کیروش یه دنیاست

  بعد از جام جهانی بهترین تیمها خواهان سعید عزت الهی میشوند.
  این خط این نشان.
  البته میلاد محمدی و قدوس هم خواهان زیادی خواهند داشت.

 • a

  چشمی فقط بلده پنالتی بده
  فقط همین...

برچسب ها