سازمان بازرسی به قرارداد طارمی ورود می‌کند؟

سازمان-بازرسی-به-قرارداد-طارمی-ورود-میکند؟

وبسایت رسمی برنامه نود - رییس سازمان بازرسی کل کشور درباره ماجرای قرارداد مهدی طارمی با باشگاه پرسپولیس گفت که سازمان بازرسی به‌صورت کلی ورود می‌کند و به‌روی افراد متمرکز نیست.

 

به گزارش وب سایت نود، ناصر سراج در پاسخ به این سؤال که آیا سازمان بازرسی به ماجرای قرارداد مهدی طارمی با باشگاه پرسپولیس ورود کرده است یا خیر اظهار کرد: سازمان بازرسی به‌صورت کلی ورود می‌کند و روی افراد متمرکز نیست.

رییس سازمان بازرسی کل کشور افزود: سازمان بازرسی تمام باشگاه‌های دولتی را بر اساس برنامه سالانه خود مورد بررسی قرار می‌دهد و اگر تخلف یا جرمی واقع شود، در گزارش خود لحاظ می‌کند.

به گزارش تسنیم، بعد از اینکه اعلام شد مهدی طارمی و باشگاه پرسپولیس به‌خاطر شکایت باشگاه ریزه اسپور ترکیه از سوی فیفا محروم شده‌اند یکی از هواداران معروف پرسپولیس در صفحه شخصی‌اش مدعی شد در داستان بازگشت طارمی و رضاییان ملبغ یک میلیارد و ششصد میلیون تومان به این دو بازیکن پول پرداخت کرده و حالا مسئولان باید پاسخ بدهند که؛ این پول‌ها چه شده است؟

حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای معاون اول و سخنگوی قوه‌قضاییه در هفتم آبان ماه جاری در نشست خبری خود در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه در خصوص قرارداد مهدی طارمی با باشگاه پرسپولیس که یک باشگاه دولتی است و گفته می‌شود بین بازیکن و باشگاه قرارداد صوری امضا شده، آیا قوه قضائیه و سازمان بازرسی کل ورود می‌کنند یا خیر، گفت: موردی را که می‌گویید خبر ندارم اما به‌فرض سؤال، اگر باشگاه دولتی باشد و با قرارداد جعلی پولی برداشت شده باشد، جنبه اختلاس پیدا کرده و بدیهی است سازمان بازرسی و مدعی العموم ورود می‌کنند.

بر اساس این گزارش، در حکم فیفا محرومیت باشگاه پرسپولیس به‌خاطر «عدم‌صداقت» عنوان شده است و همین کلمه هم کلید ماجرا است. داستان از این قرار است که بعد از اینکه مهدی طارمی تصمیم می‌گیرد از ترکیه به ایران برگردد باشگاه پرسپولیس سریعاً دست به کار می‌شود تا دوباره طارمی را جذب کند اما این وسط مشکلی وجود دارد و آن‌هم قرارداد طارمی با باشگاه ریزه اسپور ترکیه است. این قرارداد در تاریخ 8 تیر 1395 منعقد شده بود و آن‌هم در شرایطی که طارمی بازیکن آزاد بود.

پس از اینکه طارمی اعلام می‌کند قصد بازگشت به پرسپولیس را دارد، قراردادی «جدید» از طرف باشگاه پرسپولیس با مهدی طارمی رو می‌شود که تاریخ آن برای 30 خرداد 1395 است یعنی حدوداً 10 روز قبل از امضای قرارداد طارمی با باشگاه ریزه اسپور!

بعد از شکایت طرف ترکیه‌ای به فیفا باشگاه پرسپولیس اعلام می‌کند قبل از امضای قرارداد طارمی با ریزه اسپور، این بازیکن با باشگاه پرسپولیس قرارداد داشته است. با مطرح شدن این ادعا فیفا از باشگاه پرسپولیس می‌خواهد قرارداد ادعاشده را ترجمه کند و به‌همراه اصل قرارداد برای فیفا ارسال کند که این کار هم صورت می‌گیرد. پس از اینکه قرارداد به فیفا می‌رسد داستان آغاز می‌شود.

مسئولان فیفا به این قرارداد و رفتار باشگاه پرسپولیس شک می‌کنند و برای‌شان این سؤال به وجود می‌آید که اگر طارمی با باشگاه پرسپولیس قرارداد داشته چطور بعد از پیوستنش به ریزه اسپور هیچ عکس‌العملی از طرف باشگاه ایرانی رخ نمی‌دهد و برای بازگشت این بازیکن به تیمش این باشگاه فعالیتی نمی‌کند.

همین مسئله کافی است تا فیفا به «اصل» بودن قرارداد باشگاه پرسپولیس با طارمی شک کند تا اینکه باشگاه پرسپولیس به‌اتهام «عدم‌صداقت»، از دو پنجره نقل‌وانتقالات و طارمی هم به چهار ماه محرومیت محکوم می‌شود.

حالا باید دید با توجه به ماجرای قرارداد طارمی با باشگاه پرسپولیس و توضیحاتی که مسئولان قضایی درباره آن داده‌اند، آیا نهایتاً مراجع قضایی اعم از دادستانی یا سازمان بازرسی به این موضوع ورود می‌کنند یا خیر؟ زیرا برخی معتقدند این موضوع قابلیت ورود مرجع قضایی را ندارد و برخی نیز نظری کاملاً به‌عکس دارند.

 

2051

تسنیم

نظرات ۸

 • مهران اراکی

  اختلاس صورت گرفته الان یک میلیارد و ششصد میلیون تومان چی شده پولی که از پرسپولیس گرفته و جریمه ۴ میلیاردی که باید پرسپولیس به فیفا و باشگاه ترکیه ای بزن البته اگر جریمه نشن بخاطر دیرپراخت کردن پول اونوقت یه جوان میخواد وام ۱۰ میلیون تومانی بگیره باید هفت خوان رو رد کنه که آیا موفق میشه یا نه سر قضیه مهدی طارمی بیش از ۱۰ میلیارد تومان پول جا به جا شده پولی که بودجه یک فصل خیلی تیم هاست باید قوه قضاییه ورود کنه این پول ها چی شدن چرا باید میلیاردها تومان پول از کشور خارج بشه

  • حسین 974

   آقا مهران یک میلیارد و ششصد میلیون تومان از هدایتی گرفته از پرسپولیس نگرفته که اختلاس صورت بگیره ... جریمه 4 میلیاردی هم مشترکه بین طارمی و پرسپولیس ... پرسپولیس بخاطر عدم صداقت مقصر شناخته شده که طارمی هیچ نقشی در تنظیم قرارداد نداشته ... لطفا عقده های درونیت رو سر طارمی خالی نکن ... طارمی یک بازیکن از هزاران بازیکن میلیاردی هست که واقعا چه در تیم ملی چه در پرسپولیس زحمت میکشه

 • حمید

  به عنوان یک پرسپولیسی میخوام با اینجور بازیکن ها برخورد بشه.فرقی هم نداره برای کدوم تیمه.بخاطر مسخره بازی این اقا محروم شدیم.بازیکن باید جنبه بزرگ شدن رو داشته باشه جای کریمی دایی مهدویکیا بود چیکار میکرد

 • خسرو

  اگه پرسپولیس متهم بشه و مشخص بشه قرارداد طارمی مشکل داشته پس باید بازیایی که طارمی برای پرسپولیس بازی کرده ، 3-0 به نفع حریف زده بشه و قهرمانی پرسپولیس هم گرفته بشه
  اگه هر تیمی به غیر از پرسپولیس یه بازیکن غیر قانونی داشت باهاش چه برخوردی میکردن ؟

  • سرخ

   دقیقا حرف اقا خسرو صحیح است..

  • P

   چی میگی اخه :))))))

   طارمی از وقتی که محروم شده هیچ بازی نکرده چه ربطی به قهرمانی داره . ولی درک میکنم اون قهرمانی شمارو خیلی سوزونده :))

  • حمید

   تو که داری از خودت قانون وضع میکنی یه قانون وضع کن که استقلال قهرمان باید بشه و بقیه تیم ها نمیتونن قهرمان بشن.فیفا همچین حکمی نمیده تو میخوای بدی خخخ

 • مهران اراکی

  جناب حسین ۹۷۴ اگر اختلاس نیست این قضیه پس چیه میشه توضیح بدید یک میلیارد و ششصد میلیون تومان پول چی شد چرا اصلا چنین اتفاقی افتاده چرا باید پرسپولیس و طارمی چهار میلیارد جریمه بشن چرا پرسپولیس باید از دو پنچره نقل و انتقالات محروم بشه فقط به خاطره اینه که جناب طارمی اچن پول رو گذاشتن تو جیبشون براش هم مهم نبود تیم محروم بشه یا نه چرا باید میلیاردها تومان پول کشوربه راحتی از این مملکت خارج بشه مطمئن باش همین بازیکنی که ازش به عنوان سرباز تیم ملی و سرباز پرسپولیس یاد میکنی آخر فصل از تیم میره و اولین نفری که بهش لقب بی غیرت بده خود شما هستید هر بازیکنی باعث بشه تیمش ضربه بخوره مقصره همونطوری که فرهادمجیدی وسط فصل بخاطر پول از استقلال رفت دیگه بازیکن محبوب من نیست تعصب بی جا نداشته باش البته شاید شما تو زندگیتون مشکل مالی ندارید و میلیون و میلیارد برای شما پولی نباشه

برچسب ها