بزرگ‌ترین غایبان جام جهانی؛ از ایتالیا تا هلند و شیلی

بزرگترین-غایبان-جام-جهانی؛-از-ایتالیا-تا-هلند-و-شیلی

وبسایت رسمی برنامه نود - با قطعی شدن صعود سوئد به جام جهانی در حال حاضر تکلیف صعود 29 تیم به مسابقات مشخص شده است و تا بامداد چهارشنبه تکلیف بقیه تیمها هم مشخص خواهد شد.

به گزارش وبسایت نود، قطعا بزرگترین غایب مسابقات روسیه، تیم ملی ایتالیاست. تیمی که چهار دوره قهرمان جام جهانی شد اما در 180 دقیقه مقابل سوئد نتوانست گل بزند تا پس از 60 سال جام جهانی را از دست بدهد. آنها در کل تاریخ فقط در دو جام جهانی غایب بودند: سال 1930 که به مسابقات دعوت نشدند و سال 1958 که اتفاقا دومی در سوئد برگزار شد، تیمی که سد راه ایتالیا در مسیر جام جهانی بود. دیگر غایب اروپایی مهم مسابقات را می توان هلند دانست. تیمی که در دو دوره اخیر به نیمه نهایی جام جهانی رسیده اما حتی به پلی آف هم راه پیدا نکرد.

در قاره آمریکای جنوبی ، شیلی که در دو دوره اخیر قهرمان کوپا آمه ریکا شده به مسابقات نرسید و در مرحله گروهی حذف شد. پاراگوئه که در چهار تا از پنج دوره اخیر حضور داشت هم به مسابقات نرسید. در قاره آفریقا، کامرون که پنج بار قهرمان این قاره شده نتوانست بلیط روسیه را به دست بیاورد. آمریکا که در شش دوره اخیر جام جهانی حضور داشت دیگر غایب سرشناس مسابقات است، تیمی که حتی به پلی آف هم نرسید و پائین تر از هندوراس در جدول مرحله گروهی قرار گرفت.

در نقطه مقابل می توان به دو تیمی اشاره کرد که در ماه ژوئن اولین تجربه شان را در جام جهانی خواهند داشت. ایسلند و پاناما یک رویا را تجربه می کنند چرا که برای اولین بار به جام جهانی می رسند. از سویی برزیل تنها تیمی است که در همه ادوار جام جهانی حضور داشته است.

در حال حاضر سه تیم هنوز تکلیفشان مشخص نشده است. ایرلند یا دانمارک، استرالیا یا هندوراس، پرو یا نیوزلند تکلیف سه سهمیه باقی مانده را مشخص می کنند. اگر پرو به جام جهانی برسد به گلدان دوم می رود در غیر این صورت دانمارک در گلدان دو قرار می گیرد. بقیه تیمها یا در گلدان سه قرار می گیرند یا چهار.

1140

اختصاصی

نظرات ۱۱

 • amir

  واقعا جام جهانی بدون ایتالیا،هلند و حتی شیلی مزه نداره
  عوضش ۴تیم عربی تو جام جهانی خواهند بود با ضد فوتبالای کسل کننده و بی کیفیتشون!

  • با افتخار پرسپولیسی ام

   درسته مخصوصا حضور عربستان منفور خیلی رو مخه…
   البته اینجور که شنیدم مراکش تیم خوبیه و لژیونر های خوبی در تیم های مطرح اروپایی داره…ادمین خسته نباشید!

  • Alireza

   شما چرا همه کشورهای عربی رو با هم قاطی میکنی . عربستان به کنار . ولی تونس و مصر تقریبا همه بازیکناشون لژیونر هستن و تو تیمهای خودشون مهره مهمی هستن و اتفاقا فوتبال هجومی بازی میکنن . الجزایر رو تو جام جهانی قبلی که حتما دیدی ....

  • احمد

   تیم های عربی_ آفریقایی نوع فوتبال بازی کردنشون با تیم های عربی خاورمیانه خیلی متفاوته- از طفری ایتالیا، هلند و شیلی و حتی آمریکا_ علت صعود نکردنشون ضعف تاکتیکی خودشون بود.

 • آرش

  خیلی حیف شدن واقعا تو جام جهانی جاشون خالیه

 • رهگذر ابی دریا

  افسوس و صد افسوس

 • حسین آبی

  واقعا یه مربی خوب چقد تو تیم تاثیر میزاره
  فقط یه احمق میتونه بازیکنه آماده ای مثل اینسینیه رو نزاره تو ترکیب ونتورا این تیم پرافتخارو نابود کرد

 • بارسلونا❤

  ایتالیا و هلند ، واقعا حیف شدند ...

 • سجاد

  حیف از هلند.

 • فری لیورپولی

  بدون ایتالیا جام جهانی جذابیت چندانی نخواهد داشت...نبود هلند نیز تاثیرگذار خواهد بود.

 • فریبا

  همینجور پیش بره فکر کنم دوره بعد ما قهرمان جام جهانی بشیم !!!

برچسب ها