خاموشی مرد حماسه‌ساز؛ گوچی یک سال بدون گلِ ملی

خاموشی-مرد-حماسهساز؛-گوچی-یک-سال-بدون-گلِ-ملی

وبسایت رسمی برنامه نود - گوچی بعد از نقش اول صعود ایران به جام جهانی 2014، تنها گل تیم کی‌روش را هم در جام جهانی به ثمر رساند. ولی از آن روز تا به حال ایران در 36 مسابقه بازی کرد که قوچان‌نژاد فقط در چهار بازی گل زد. تیم ملی در سالی که برای صعود به جام‌جهانی نیازی به معجزه نداشت، خبری از گل‌های آقای منجی هم نبود. 

به گزارش وبسایت نود، رضا قوچان‌نژاد در اولین دقیقه بازی با ونزوئلا فرصت داشت که هجدهمین گل ملی‌اش را بزند. ولی باز هم بی‌دقتی‌اش مانع از گل زدن شد. قوچان‌نژاد خیلی وقت است که برای تیم ملی گل نمی‌زند. آخرین گل گوچی در دیدارهای رسمی، به اولین بازی تیم ملی در مرحله گروهی برمی‌گردد. گلی که با اشتباه دروازه‌بان قطر و به لطف پاسی که به انصاری‌فرد داد، زده شد. از آن روز تا به حال هنوز قوچان‌نژاد در دیدارهای رسمی گلی برای تیم ملی نزده است. آن گل در تاریخ 11 شهریور 95 زده شد. ایران در این مدت 9 دیدار رسمی برگزار کرد که هشت گل هم زد ولی سهم قوچان‌نژاد در این تعداد گل عدد صفر بود. گوچی در این مدت کمتر از سه رقیب دیگرش هم بازی کرد و کی‌روش مثل قبل به او اعتماد نمی‌کند. بعد از بازی اولی که قوچان‌نژاد گل زد، او در 235 دقیقه دیگر هم در بازی‌های رسمی حضور داشت ولی گل نزد. در این مدت طارمی در هشت بازی به میدان رفت که مجموعا 530 دقیقه بازی کرد. بعد از طارمی، نوبت به سردار آزمون می‌رسد که بیشترین حضور در زمین را دارد. سردار در هفت مسابقه با مجموع دقایق 484 به میدان رفت. فقط کریم انصاری‌فرد از رضا قوچان‌نژاد کمتر بازی کرده است. کریم فقط هفتاد دقیقه بعد از بازی اول، بازی کرد.

اگر بازی‌های دوستانه را هم به همین بازی‌های رسمی اضافه کنیم، حالا شانزده مسابقه از گل قوچان‌نژاد به قطر می‌گذرد. در این مدت رضا فقط در برد هشت گله ایران مقابل گینه‌نو سهیم بود و در هیچ کدام از پانزده مسابقه دیگر گلی نزد. در حالی که در همین مدت، سردار آزمون 7 گل زد، طارمی و انصاری‌فرد هم هر کدام چهار گل ‌زدند. هشت بازیکن مختلف در 21 گل ایران سهیم بودند. حتی بازیکنانی مانند جلال حسینی و رامین رضاییان و یا سامان قدوس هم گل زدند.

 

14001

اختصاصی

نظرات ۱۳

 • اصغر فدرر

  والا بهتر از سردار بازی میکنه

  • سیاوش

   پس چرا توی لیگ هلند تو فصل گذشته این همه گل زد....تو تیم ملی اصلا بازی بهش نمیدن وگرنه بهترین مهاجممون گوچیه.

  • Serdar

   بازیش بگیر نگیر داره ولی از سردار بهتر نیست

 • 666666

  با وجود مهدی آقای گل مهاجم اول ایران و آسیا همه زیر سایه قرار می گیرن

 • حسین

  آخه گوچی که بازی بهش نمیرسه که گل بزنه .

 • احمد

  گوچی زمانی که تیم ملی به برد نیاز داشت گل های تاثیر گذاری رو برای ایران زده
  یادمون نره رفتن به جام جهانی 2014 رو تا حدود زیادی به گل های گوچی به قطر و کره مدیون هستیم
  امیدوارم همچنان که در باشگاهش آماده هستش در تیم ملی به شرایط آرمانیش برسه
  گوچی و انصاری فرد اگر درست از سمت هابک ها تغذیه بشن واقعا گل های خوبی میزنن

 • محمد

  بازی نمیکنی ک گل بزنه همینکه تو تیم هست خوب خیابون راحت مهاجم اصلی مصدوم باشه گوچی هست مهم نیس ک کی بازی کنه مهم اینه چندتا مهاجم آماده دارن ک تیم ب یکی دوتا بازیکن متکی نیست مهاجم مرکزی :کاوه طارمی گوچی کریم سردار حتی قدوس هم می‌تونه نوک بازی کنه تازه اینا میتونن مهاجم سایه هم باشن حتی بعضیاشون میتونن وینگرباشن در کل کمبود بازیکن نداریم البته جهانبخش امیری ترابی اشکان هم هستن ک اونا تخصصی وینگر یا هافبک حجومین

 • rma_rza

  اگه کیروش به اندازه سردار و طارمی به گوچی و انصاری فرد بازی بده اوناهم آمارشون بهتر میشه
  به نظرم گوچی از سردار بهتره ولی احتمال خیلی قوی سردار و طارمی تو جام جهانی فیکس هستن
  با اومدن قدوس حضور قوچان نژاد و انصاری فرد تو ترکیب ثابت خیلی بعیده

 • سروش

  از بعد از ازدواجش تمرکز لازم رو نداره

 • مهناز

  گوچی چه گل بزنه چه نزنه عشقه عششششق

 • هوشنگ

  حماسه ضد فوتبال

 • عباس

  گوچی مرد روزهای بد است اون به موقع گل خواهد زد به موقع .......... وقتی کسی نمیتونه گل بزنه گوچی گل میزنه. راستی گلی که داور بازی سوریه سوزوند رو فراموش کردید همون بازی که کسی نتونست کاری بکنه ولی اون یک گل صحیح زد که داور قبول نکرد. اگر داور اون گل رو پذیرفته بود ما اولین تیم صعود کننده به جام جهانی بعد از روسیه بودیم.

برچسب ها