گزارش ویژه/ پست به پست با تیم ملی در 4 بازی تدارکاتی

گزارش-ویژه-پست-به-پست-با-تیم-ملی-در-4-بازی-تدارکاتی

وبسایت رسمی برنامه نود - بررسی ترکیب تیم ملی در 4 دیدار تدارکاتی گذشته می تواند به شناسایی گزینه های اصلی تیم ملی در جام جهانی کمک کند.

به گزارش وب سایت رسمی برنامه نود ، در اردوهای اخیر تیم ملی بازیکنان زیادی دعوت و مورد آزمایش قرار گرفتند. کی روش در 4 بازی گذشته مجموعا از 24 بازیکن در ترکیب اصلی استفاده کرد.

سرمربی تیم ملی طی مصاحبه ای اذعان داشت که در اردوهای بعدی از بازیکنان معدودتری استفاده خواهد کرد و خبری از سورپرایز نخواهد بود. طبیعتا  کی روش در زمان باقیمانده تا جام جهانی  پس از شناسایی بازیکنان اصلی از فرصت بازیهای تدارکاتی برای هماهنگی و مرور طرحهای تاکتیکی استفاده خواهد کرد.

با این اوصاف با بررسی پست به پست تیم ملی در بازیهای گذشته ، می توان بازیکنانی که در لیست کی روش اولویت بالایی دارند را شناسایی کرد.

دروازه بان: علیرضا بیرانوند همچنان گزینه اصلی دروازه بانی تیم ملی است. این دروازه بان در 3 بازی از 4 بازی گذشته درون دروازه تیم ملی قرار داشته و تنها در دیدار با توگو ، حامد لک فرصت بازی پیدا کرد و در نیمه دوم بازی با ونزوئلا نیز رشید مظاهری مورد آزمایش قرار گرفت. با این اوصاف به جز بیرانوند در خصوص دروازه بان دیگری نمی توان با قاطعیت صحبت کرد.

دفاع راست: در حالی که در مقدماتی جام جهانی رامین رضاییان گزینه اصلی کی روش بود اما در دیدارهای دوستانه گذشته وریا غفوری جایگاه مستحکم تری داشته و از 4 دیدار در 3 بازی به میدان رفت و سهم رامین تنها یک بازی بود ولی به هر حال این دو بازیکن انتخاب های اصلی این پست هستند.

دفاع وسط: مرتضی پورعلی گنجی انتخاب اول کی روش در بازیهای اخیر بوده و فقط در دیدار با توگو در ترکیب اصلی حضور نداشت. در دیگر پست دفاع میانی کی روش فرصت خوبی به روزبه چشمی داد و در 2 دیدار چشمی و در 2 بازی سید جلال حسینی در ترکیب اصلی قرار گرفتند ولی با توجه به سابقه این 2 بازیکن قطعا سید جلال از اولویت بیشتری برخوردار است.

دفاع چپ: در اردوهای اخیر میلاد محمدی به علت مصدومیت غایب بود و احسان حاج صفی در 3 بازی در دفاع چپ قرار گرفت و به نظر می رسد که این بازیکن به جز اینکه جزو بازیکنان مد نظر کی روش برای خط هافبک است امکان بازی گرفتن از او در دفاع چپ نیز وجود دارد.

هافبک دفاعی: در 4 بازی گذشته سعید عزت الهی همانند بازیهای مقدماتی جام جهانی بازیکن بدون جایگزین تیم ملی در پست هافبک دفاعی بود  و در هر 4 دیدار در ترکیب اصلی حضور داشت اما با توجه به محرومیت این بازیکن در اولین بازی تیم ملی در جام جهانی کارلوس کی روش به دنبال جایگزین در این پست است و ظاهرا هنوز به انتخاب قطعی نرسیده است. عبدالله زاده ، ابراهیمی ، علی کریمی در این 4 دیدار در ترکیب اصلی حضور داشتند. احمد عبدالله زاده که قبل از این اردوها  سابقه ملی نداشته به نظر می رسد به جمع ملی پوشان نزدیک شده است.

وینگر و هافبک هجومی: علیرضا جهانبخش ، اشکان دژآگه ، وحید امیری و سامان قدوس 4 بازیکنی هستند که در 4 دیدار اخیر هر کدام 2 بار به میدان رفته اند و به نظر می رسد گزینه های اصلی کی روش برای بازی در جام جهانی هستند. کی روش از هیچ کدام از اینها را نه به طور مستمر بازی داده نه کنار گذاشته و به نظر می رسد به فراخور مسائل تاکتیکی از آنها استفاده می شود.

مهاجم: آنچه در بازیهای اخیر تیم ملی دیده شد کم رنگ تر شدن حضور سردار آزمون و میدان گرفتن هر چه بیشتر کریم انصاری فر است. شاید این تغییر ناشی از عملکرد این دو بازیکن در رقابتهای باشگاهی این فصل باشد. سردار آزمون فصل کابوسی واری در روبین کازان پشت سر می گذارد ولی کریم انصاری فر توانسته به خوبی شایستگیهای خود را در المپیاکوس اثبات کند. سردار آزمون ، کریم انصاری فر و مهدی طارمی هر کدام در 2 دیدار در ترکیب اصلی قرار گرفتند و به نظر می رسد گزینه های اصلی کی روش برای خط حمله هستند. البته طارمی این قابلیت را دارد که پشت سر مهاجمین بازی کند. کاوه رضایی و رضا قوچان نژاد نیز در این 4 دیدار یک بار فرصت بازی در ترکیب اصلی را پیدا کردند و به نظر می رسد حداقل با حضور در جمع 11 بازیکن فاصله دارند.

60610

اختصاصی

نظرات ۹

 • Vaheed

  بازم توی دروازه مشکل داریم، بیرانوند با اینکه از لحاظ فیزیکی واقعا سطحش بالاس ولی متأسفانه از نظر بازی خونی و هوش سطحش پایینه و باید روی این مشکلش خیلی کار کنن تا دروازه بان مطمئنی بشه و رشید هم خوب بود توی بازی ولی باز تجربش خیلی کمه، بقیه هم که کلا هیچی، کاش یه بار فروزان دعوت می‌کرد ببینیم اون چجوریه!

 • perspolis

  همه فکرمیکردیم سروش تو جام جهانی فیکس تیم ملی میشه اما یهو همه چی عوض شد. فکرنمیکنم دیگه حتی دعوت بشه

 • Ehsan

  تنها نقطه ضعف این چند بازی اتوبان بودن چپ ما به خاطر نبود میلاد اگه دروازبان مظاهری باشه خیلی مطمعن تره و تنها خطر دفاع وسطه که تو نبود سید و پورعلی گنجی مشکل پیدا میکنیم

 • mahan

  رامین خیلی خیلی سر تر از وریا هستش حتی منصوریانم فهمیدو با وجود خسرو و ووریا اونو میخواستش
  اصن قابل مقایسه نیستن
  رامین ی فصل ک کم بازیذکردو تو پست غیر تخصصی هم بود از کل عمر ووریا بیشتر گل زد
  صددرصد رامین بهترین دفاع راست ایرانه

  • وارطان

   البته که نظر منصوریان نافذه، از اوضاع استقلالش معلومه که چقدر کاربلده

  • mahyar

   به نظر شما فاکتور یه دفاع راست تو گل زدنشه؟
   رضاییان بازیکن خوبیه اما سوتی زیاد میده و مهم تر از همه کار دفاعی رو اصلا بلد نیست فقط میتونه هافبک خوبی بشه..
   ارسال هاش خوبه اما بی هدف,اصلا نگاه نمیکنه فقط میفرسته شاید یکی زد!!
   دلت میاد جوونی های خسرو حیدری...

 • هاشم

  جان مادرت کی روش بیرانوندو خط بزن...تو جام جهانی این آقا کاری میده دستمون کارستون.

 • حسام الدین

  جام جهانی قبلم همه فکر میکردیم دنیل داوری یا حداقل رحمان احمدی تو دروازس ولی دیدیم علیرضا حقیقی رو گذاشت و عملکردشم راضی کننده بود انصافا
  کیروش کارشو بلده

 • محمدرضا

  به نظر من ایده آل ترین ترکیب ممکن این میتونه باشه
  دروازه بان : بیرانوند (مظاهری، حسینی)
  دفاع چپ : محمدی (حاج صفی)
  دفاع راست : غفوری (رضائیان)
  دفاع مرکزی : حسینی، پورعلی گنجی (چشمی، انصاری)
  هافبک دفاعی : عزت الهی، کریمی (عبداله زاده، حاج صفی هم میتونه بازی کنه)
  وینگر چپ : امیری (طارمی)
  وینگر راست : قدوس (رضایی)
  هافبک تهاجمی : جهانبخش (دژاگه)
  مهاجم : آزمون (انصاری فرد، قوچان نژاد)
  -----بازیکنانی مثل ترابی(وینگر چپ)، ایمانی و ابراهیمی و کامیابی نیا و آقایی(هافبک دفاعی)، اخباری و لک (دروازه بان)، هم میتونن تا زمان شروع جام جهانی خودشون را به تیم تحمیل کنن

برچسب ها