درخواست وقت سلطانی‌فر از رئیس AFC و سفر به مالزی برای ملاقات با شیخ سلمان!

درخواست-وقت-سلطانیفر-از-رئیس-afc-و-سفر-به-مالزی-برای-ملاقات-با-شیخ-سلمان

وبسایت رسمی برنامه نود - مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان ایران در سفری پنهانی به مالزی رفت تا با رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا دیدار کند!

 

به گزارش وب سایت نود و به نقل از تسنیم، ورزش ایران در زمینه دیپلماسی ورزشی ضعف دارد و ضعیف عمل می‌کند. در این نکته تردیدی نیست که اگر اینگونه نبود شرایط ورزش ایران در جهان بسیار بهتر از شرایط کنونی بود. بخش اعظمی از این اتفاق به مدیران ورزش ایران برمی‌گردد؛ آنهایی که نمی‌دانند چگونه باید با مسائل بین‌المللی برخورد کنند.

یکی از این نمونه‌ها اخیراً رخ داده و مسعود سلطانی‌فر در سفری پنهانی راهی مالزی شد تا با شیخ سلمان رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا دیدار کند. در واقع «وزیر ورزش جمهوری اسلامی ایران» برای ملاقات با «رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا» به مالزی رفت!

ماجرا وقتی جالب‌تر می‌شود که بدانیم چندی پیش مسئولان ورزش عربستان حسابی از خجالت شیخ سلمان درآمدند اما نه تنها به مالزی نرفتند تا با رئیس بحرینی AFC صحبت کنند، بلکه این شیخ سلمان بود که به عربستان رفت.

شیخ سلمان در این مدت نشان داده از هیچ تلاش و کوششی برای حمایت از عربستان و ضربه به فوتبال کشورمان دریغ نمی‌کند که نمونه آن محروم شدن تیم‌های ایرانی از میزبانی در مسابقات لیگ قهرمانان آسیاست و تقاضای نفر اول ورزش کشور برای دیدار با شیخ سلمان در حالی صورت می‌گیرد که وی با اشاره مسئولان عربستانی راهی آن کشور و با آنها وارد مذاکره و گفت‌وگو شد.

اینجاست که تفاوت‌ها مشخص می‌شود. فوتبال ایران کم از AFC ضرر ندیده و حال اینکه وزیر ورزش یک کشور بدون رعایت دیپلماسی ورزشی از رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا تقاضای وقت برای ملاقات می‌کند چه معنایی می‌دهد؟ پس در این بین نقش مهدی تاج چیست؟ مگر وظیفه برطرف کردن مشکلات فوتبالی برعهده رئیس فدراسیون نیست؟ اگر هم موضوعی باشد که نیاز به ورود وزارت ورزش داشته باشد قطعاً آن موضوع سفر به مالزی و ملاقات وزیر ورزش با رئیس AFC نیست.

 

2051

تسنیم

نظرات ۳

 • Mohammad 6+4=ss

  دمش گرم، من کاری به سعودی ها ندارم، ولی این کار وزیر هم اشتباه نیست و هنوز قطعی نشده، ضمناً اگر باشه حتمابخاطر روادید با عربستان رفته، این بار نباید کوتاه بیاییم، حتی اگر نهایتا رأی پارسال داده شد، ولی باید یه مبلغ کلانی برای خسارت در هر بازی از کنفدراسیون بخوان ، این مبلغ اونقدر باید زیاد باشه، که سعودی ها بعد دادن 3،4 بازی پشیمون بشن و درخواست لغو حکم رو بکنن،
  البته امیدوارم اینجا نرسه و امسال مشکل میزبانی حل بشه/....

 • محمود

  چه جالب ، احتمالا فردا پس فردا آلمانیا ازمون یاد میگیرن وزیر کشاورزی رو می‌فرستن تا در مورد کشتی تبادل نظر کنن ،
  دیپلماسی ورزشی کیلویی چند ؟!!!

 • حسین

  چه اشکالی داره وقتی پایه منافع ملی درمیان باشه باید این منیت هارو فراموش کرد

برچسب ها