تاج: امیدواریم میزبانی ما مقابل تیم‌های عربستانی رأی بیاورد/ باشگاه‌ها موظف به پرداخت بدهی بازیکنان تعیین وضعیت شده هستند

تاج-امیدواریم-میزبانی-ما-مقابل-تیمهای-عربستانی-رأی-بیاورد-باشگاهها-موظف-به-پرداخت-بدهی-بازیکنان-تعیین-وضعیت-شده-هستند

وبسایت رسمی برنامه نود - مهدی تاج ابراز امیدواری که درخواست میزبانی ایران مقابل تیم‌های عربستانی در کنفدراسیون فوتبال آسیا رأی بیاورد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، رئیس فدراسیون فوتبال پس از جلسه مشترک مدیران سه باشگاه استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی با وزیر ورزش و جوانان گفت: برای حضور قدرتمندانه مجموعه فوتبال کشور در جام باشگاه‌های آسیا، امروز (شنبه) جلسه‌ای توسط وزیر محترم ورزش پیش‌بینی شد که بسیار مفید بود و همه اعضا متفق القول بودند که حفظ شأن و اعتبار فوتبال ملی وظیفه همه است.

مهدی تاج افزود: فیفا اشاره مستقیمی به درآمدها و تناسب آن با هزینه‌ها دارد که تعهدات اخلاقی و تجاری باشگاه‌ها را در این خصوص بررسی می‌کند. امروز در خصوص درآمد این سه باشگاه و همچنین کل باشگاه‌های لیگ صحبت کردیم که باید مدیریتی روی بخش درآمدها و هزینه‌های آنها انجام شود. نظر وزیر ورزش هم این بود که تمام حقوق بازیکنان توسط این باشگاه‌ها باید پرداخت شود که حرف درستی است.

وی ادامه داد: باشگاه‌ها با همه بازیکنان باید برای چگونگی پرداخت حقوق‌شان وارد مذاکره شوند. این موارد به چهار دسته تقسیم شدند که یک دسته آن به کمیته بدوی مربوط می‌شود. بعضی از این موارد در کمیسیون ماده 51 بررسی مجدد می‌شود و بعضی دیگر در کمیته تعیین وضعیت بازیکنان بررسی خواهد شد که باشگاه‌ها آنجا مقدار قابل توجهی پول گذاشتند تا هر وقت کمیته تعیین وضعیت به نتیجه رسید مطالبات بازیکنان از همان وجه پرداخت شود. خوشبختانه پس از راستی آزمایی که انجام دادیم مشخص شد هیچکدام از این باشگاه‌ها در فیفا پرونده‌ای ندارند که مسئول صحت و سقم این اطلاعات خود باشگاه‌ها هستند.

تاج در خصوص بدهی‌های باشگاه‌ها گفت: تراکتورسازی حدود 3 میلیارد بدهی دارد که در حال بررسی در دادگاه CAS بوده و هنوز به فیفا نرسیده است. در خصوص پرسپولیس و استقلال هم یکی دو تا پرونده الان در همین دادگاه بررسی می‌شود، هرچند در داخل کشور پرونده‌های متعددی داریم. باشگاه‌ها مکلف هستند تمام بدهی‌های بازیکنان را که در ماده 51 و تعیین وضعیت شده‌اند، در مدت محدودی پرداخت کنند.

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص میزبانی عربستانی‌ها در مسابقات باشگاه‌های آسیا گفت: پنجشنبه جلسه کمیته مسابقات AFC برگزار می‌شود و ما امیدواریم میزبانی ما در مقابل تیم‌های عربستانی رأی بیاورد و برعکس.

وی ادامه داد: اکنون امارات و قطر هم وارد این ماجرا شده‌اند و میانگین تماشاگر AFC از 17 هزار نفر به 4 هزار نفر رسیده که اصلاً اتفاق خوبی نیست. بازی نکردن استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی در خانه خود باعث کاهش تماشاگر و میزان درآمد نیز شده است.

تاج گفت: چهار کشور ایران، عربستان، امارات و قطر 15 نماینده در فوتبال آسیا دارند که اگر اینها نخواهند در زمین یکدیگر با هم بازی کنند، 25 بازی نباید انجام شود و جبران درآمد آن برای AFC بسیار سخت است.

رئیس فدراسیون فوتبال افزود: ما آمادگی میزبانی را به صورت کامل داریم و باید تلاش کنیم با یک برنامه‌ریزی مدون این مشکل حل شود. ضمن اینکه در جلسه روز پنجشنبه ما و سه کشور دیگر که ذی‌نفع هستند حق رأی ندارند.

وی در خصوص ادامه روند آماده‌سازی تیم ملی فوتبال برای جام جهانی گفت: در تلاشیم برای سوم و هفتم فروردین دو بازی تدارکاتی خوب در فیفا دی داشته باشیم. ما کمپی در روسیه انتخاب کردیم که قرار است بین 32 تا 40 روز قبل از جام جهانی آنجا اردوی تدارکاتی داشته باشیم. هزینه این کمپ هم روزی پنجاه هزار دلار است.

تاج در خصوص زلزله غرب کشور گفت: تیم ملی فوتسال ما یک مسابقه با منتخب غرب کشور در سرپل ذهاب به نفع زلزله زدگان برگزار می‌کند. ضمن اینکه تاکنون چهار محموله از موارد ضروری و مورد نیاز از فوتبالی‌ها به محل حادثه ارسال شده است.

 

1004

 

نظرات ۱۰

  • مستاجر خدا

    امیدواری؟؟؟؟؟
    بر تو و من و همه پر واضحه که اونا برنده میشن
    و این بی لیاقتی فدراسیون و نشون میده
    من به عنوان یه پرسپولیسی حاظرم تیمم تن به این ذلت نده

  • Arman

    فوتبال مارو شماها نابود کردین و به مردم دروغ گفتین حالا به فکر برطرف کردن مشکلات هستین؟
    از کجا اومدین به فوتبال چسبیدین؟

  • حمید

    شما باید حقتو بگیری
    امیدوار بودن چ معنی میده؟

  • شیش تایی ها فریاد نمی زنند

    آخر ما نفهمیدیم رای دادگاه CAS در مورد مناقشه بین ایران و عربستان چی بود که تاج گفته بود رای خیلی خوبی هست اما بهشون گفتن که نباید جایی اعلام کنید وگرنه خودتون محروم می شید؟؟!!

  • Majid

    از بی لیاقتی شماست که نمیتونید حقتونو بگیرید،امیدوار بودن به درد نمیخوره.

  • حمید شهربابک

    آره با نفوذی که تو AFC داریم حتما میتونین!!!

  • sadi

    همین که میگید امیدوارم یعنی امیدوار نیستین ...
    جناب تاج شما تنها لطفی که میتونین در حقه این فوتبال بکنید اینه که برید دنبال زندگیتون جاتونو به امثال علی کریمی و علی دایی و... این جور شخصیتا بدین ...
    باور کنید اینا همچنان که توی زمین حرفشون رو میزدن اونجاهم حرفشونو میزنن و به کرسی مینشونن ...فقط برید .

  • اهواز سرخ

    آقای تاج وقتی عرضه گرفتن حقمون روندارین چرااستعفانمیدین؟
    این صندلی چقدرارزش داره؟
    اون ازمیزبانی اونم ازداوری مقابل تیمهای عربی...
    افسوس میخورم چه کسانی جانشین مهندس مصطفوی ودکتردادکان شدن

  • ایمون زائد و هتریک در 9 دقیقه

    آقای تاج تورو ابوالفضل این چه وضعشه ، والا این پرسپولیس حیفه اینطور اذیت بشه

  • Armin

    فاجعه ای دیگر در راه است :)

برچسب ها