جام جهانی کوچک با حضور غایبان مسابقات روسیه برگزار می شود؟/ دعوت آمریکا از ایتالیا، هلند و شیلی!

جام-جهانی-کوچک-با-حضور-غایبان-مسابقات-روسیه-برگزار-می-شود؟-دعوت-آمریکا-از-ایتالیا-هلند-و-شیلی

وبسایت رسمی برنامه نود - آمریکا در تلاش است تا تورنمنتی موازی با جام جهانی را با حضور تیمهای غایب مسابقات روسیه برگزار کند.

به گزارش وبسایت نود، ایتالیا، هلند، شیلی، غنا، گابون، آفریقای جنوبی، ولز، اسکاتلند، یونان، ایرلند، هندوراس، ترکیه و .... به همراه خود امریکا برخی از تیمهای غایب در جام جهانی 2018 هستند که می توانند در این تورنمنت شرکت کنند. سونیل گولاتی، رئیس فدراسیون فوتبال آمریکا طرح این پروژه را به اینفانتینو، رئیس فیفا داده است. آمریکا به نوعی با این مسابقات می خواهد نشان بدهد که َآمادگی کامل را برای میزبانی مشترک جام جهانی 2026 با کشورهایی نظیر مکزیک و کانادا دارد.

فیفا البته برگزاری هر گونه تورنمنتی را همزمان با مسابقات جام جهانی ممنوع کرده است اما آمریکا در نظر دارد که این تورنمنت دو هفته قبل از جام جهانی و در شهرهایی نظیر نیوینورک، میامی، بوستون و شیکاگو برگزار شود. بدین ترتیب بازیکنانی مثل بوفون، ویدال یا اوبامیانگ که به روسیه نمی روند می توانند در این مسابقات حضور یابند.

البته یکی از ایده ها این است که این تورنمنت با حضور هشت تیم برگزار شود: ایتالیا، شیلی، آمریکا و هلند که از جام جهانی باز ماندند و کشورهایی نظیر انگلیس، آلمان، برزیل و مکزیک که به جام جهانی راه یافته اند و این بازیها می تواند محک خوبی برای انها قبل از مسابقات روسیه باشد. حضور تیمهایی نظیر برزیل و آلمان طبیعتا جذابیت مسابقات را نسبت به حضور  تیمهایی نظیر غنا و یونان افزایش  خواهد داد.

شرکت های آمریکایی نظیر مک دونالد و کوکاکولا که اسپانسر فیفا هم هستند از برگزاری این تورنمنت استقبال کرده اند.

1140

اختصاصی

نظرات ۸

 • مجتبی00

  بازیکنی که خداحافظی کرده بعیده بیاد
  حالا اگه تیمی تو این مسابقات هم آخرشد و دوباره حذف شد تکلیف چیه باید از لیست فیفا حذف بشه
  حالا جالبه تیم آخر یکی از اون تیمهایی باشه که صعود کرده جام جهانی. اون وقت خود فیفا باید حذف بشه.

 • امیدم

  دمشون گرم با ایده هاشون

 • reza

  ایده قشنگ و خوبیه
  سرگرمی خیلی خوبیه و جذاب برای دیدن ولی خوب ساعتش با ما جور در نمیاد باید سحر پاشیم بازی نگاه کنیم

 • Mohammad 6+4=ss

  کار جالبی هست، میشه حتی با بازیهای مقدماتی جام جهانی همسو بشه، در قاره ها و از گروه های مرحله پایانی تیمهای آخر که حذف میشن میتونن در همچین تورنمنتی با نام "بازنده ها" و در کشورهایی که در 4سال بعد احتمال میزبانیشون هست انجام بشه/....

 • علی

  به نظر من اضافه شدن به تورنمنتهای فوتبالی بایستی با احتیاط انجام بشه. البته معتقدم از نظر تماشاگران و طرفداران خیلی میتونه خوب باشه ولی اینطوری فشار روی ملی پوشان بیش از اندازه زیاد میشه.

 • ابی اناری

  ما به چی فکر میکنیم اونا به چی فکر میکنن

 • ورزا

  "آمریکا به نوعی با این مسابقات می خواهد نشان بدهد که َآمادگی کامل را برای میزبانی مشترک جام جهانی ۲۰۲۶ با کشورهایی نظیر مکزیک و کانادا دارد." آمریکا و مکزیک؟ مشترک؟!!! پس دیوار کشیدن پرزیدنت چی میگه؟!

 • رضا

  امریکا دلش به حال تیم های جا مونده نسوخته بلکه دنبال این هست که میزبانی جام جهانی 2026 مال خودش کنه

برچسب ها