ایران و احتمال رویارویی با حریف تکراری

ایران-و-احتمال-رویارویی-با-حریف-تکراری

وبسایت رسمی برنامه نود - 11 روز دیگر ایران با حریفان خود در جام جهانی 2018 روسیه آشنا می‌شود.

به گزارش سایت نود، در بین 31 تیم دیگر حاضر در جام جهانی هفت تیم دیده می شوند که ایران سابقه بازی با آنها در جام های جهانی را دارد. جالب اینکه هیچکدام از این تیم ها هم در سید سوم، سیدی که ایران حضور دارد دیده نمی‌شوند. با این حساب باید گفت احتمال اینکه ایران با یک حریف تکراری در روسیه روبرو شود وجود دارد.

سرگروه‌ها

در بین سرگروه‌ها(روسیه، آلمان، برزیل، پرتغال، آرژانتین، بلژیک، لهستان، فرانسه) ایران سابقه بازی با آلمان، پرتغال، آرژانتین در جام‌های جهانی را دارد که به هر سه تیم باخته است. احتمال اینکه حریف سید اول ایران یک حریف جدید باشد 63 درصد است. در بین حریفان جدید، روسیه می‌تواند مطلوب‌ترین باشد و برزیل هیجان انگیزترین. فوتبال ایران البته در بازیهای المپیک با برزیل و شوروی روبرو شده است.

مصاف ایران با آلمان پس از برد چهار بر صفر ایران مقابل این کشور در جام جهانی نوجوانان هم می تواند جذاب باشد. بازی با آرژانتین هم ملاقات تکراری با لیونل مسی خواهد بود.

سید دوم؛ احتمالا حریف جدید

در بین تیم‌های سید دوم(اسپانیا، پرو، سوئیس، انگلستان، کلمبیا، مکزیک، اروگوئه، کرواسی) ایران سابقه بازی با پرو و مکزیک را دارد که از هر دو تیم هم باخته است. اینجا هم 75 درصد احتمال رویارویی با یک حریف جدید وجود دارد؛ حریفانی مثل انگلیس و اسپانیا.

سید چهارم؛ احتمالا حریف تکراری

در سید چهارم یکی از چهار تیم صربستان، نیجریه، مراکش یا پاناما حریف ایران خواهد شد. ایران با صربستان( یوگسلاوی) در جام جهانی 1998 بازی کرده و با نیجریه در همین جام جهانی پیشین. پنجاه درصد احتمال دارد که یک حریف تکراری به پست ایران بخورد و اگر بازی ایران-نیجریه در این جام هم تکرار شد نباید تعجب کرد. بهتر است که یک حریف جدید؛ پاناما یا مراکش، نصیب ایران شود.

نیجریه تنها تیم حاضر در جام جهانی است که ایران سابقه امتیاز از گرفتن از آن را دارد. اسکاتلند، آمریکا و آنگولا دیگر تیم هایی اند که ایران در جام جهانی از آنها امتیاز گرفته که هیچ یک در جام جهانی حاضر نیستند.

ایران در چهار دوره حضورش در جام جهانی به هشت تیم باخته که شش برنده ایران در روسیه حاضرند و احتمال رویایی مجدد با آنها وجود دارد.

سیدبندی جام جهانی؛

سید یک: روسیه (میزبان)، آلمان، برزیل، پرتغال، آرژانتین، بلژیک، لهستان، فرانسه

سید دو: اسپانیا، پرو، سوئیس، انگلستان، کلمبیا، مکزیک، اروگوئه، کرواسی

سید سه: ایران، دانمارک، ایسلند، کاستاریکا، سوئد، تونس، مصر، سنگال

سید چهار: صربستان، نیجریه، استرالیا، ژاپن، مراکش، پاناما، کره‌جنوبی، عربستان

57189

اختصاصی

نظرات ۲۳

 • کیروش یه دنیاست

  بازی با آلمان یا برزیل از سید یک و بازی با انگلیس و اسپانیا از سید دو میتونه خیلی هیجان انگیز باشه. نمیدونم یه حس بهم میگه که اسپانیا یا انگلیس با تیم ملی در یک گروه قرار میگیرند.

 • matin .p.b

  ۳ آذر تولدمه ۱۰ اذر واسم مهم تره

  • امیر

   تولدت مبارک (:

 • امید

  مطمئن باشید بازم با آرژانتین همگروه میشیم و این دفعه آرژانتین را در اولین بازی می بریم.

  • Ehsan

   طرز فکرت قشنگه ولی اولین بازیمون با سید چهاره نمیتونیم اول ببریمشون:)))

  • امیرحسین

   اولین بازیمون با سید چهار برگزار میشه

  • مهدی

   ارژانتین جنازش هم به ایران نمیبازه.....یکم با ونزوئلا و پاناما بازی کردیم جو گیر شدینا.....شخصیت تیم های بزرگ تو جام جهانی فرق میکنه باز هم سوم میشیم تو گروه....

  • وارطان

   ذهن فانتزی خوبی داره، روش کار کن

  • محمد

   نه جناب، توی همین سایت ۹۰ نوشته بود که بازی اول حتما با سید چهار نخاهد بود ممکنه با تیمای سیدهای دیگه هم باشه

 • مستاجر خدا

  بهترین قرعه برای بقیه تیمها از سید سه ایرانه
  حالا ببینید کمکم میگن و میشنویم.
  من که میگم حالا که میخوایم سه باخت بدیم
  کاش با برزیل و اسپانیا بخوریم
  اخه با کیروش بی جام از پاناما شاخ تر گیرمون نمیاد.
  کیروش همیشه بازنده

 • سجاد

  گروه ایران:روسیه-سوییس-مراکش

 • روح اله

  اختمال همگروهی مجدد با ارژانتین و نیجریه به همراه کرواسی (به جای بوسنی) وجود دارد همانطور که در اسیا با همان تیمهای 4سال پیش روبرو شدیم

 • مجتبی00

  فقط اسم تیمها تکراریه
  بعضی از این تیمها صددرصد تغییر کردن دیگه تکراری نیستن

 • علی

  از نظر من اگر قراره با قرعه سخت روبرو بشیم اونوقت قرار گرفتن در مقابل آلمان و انگلستان خیلی خیلی جذاب خواهد بود و درسته که احتمال حذف ما از جام جهانی بسیار زیاد خواهد بود ولی هیجانی وصف ناپذیر برای ما در پی خواهد داشت. اما اگر به فکر صعود هستیم بایستی امیدوار باشیم حداکثر با یک تیم قدرتمند هم گروه بشیم و برای بقیه امکان کسب پیروزی برامون فراهمه.

 • آیهان

  فقط دنبال تیمهای ضعیف هستیم.البته حقم داریم چون تو مقدماتی جز کره حریف قدرتمندی نداشتیم و البته بازیهای دوستانه قوی هم نداشتیم.هیچ وقت نشد بگیم کاش با تیمهای بزرگ جهان بازی کنیم چون میترسیم.رئیس فوتبال که تاج باشه و با اون دار و دسته هاش انتظاری بایستی نداشته باشیم.ما قبل برگزاری بازیها از پیش باخته ایم.چون ذهن باخت داریم.همه چیزمون احساسیه...

 • Fdr

  سید سه از اون سیدهایی که همشون میتونن شگفتی ایجاد کنن

برچسب ها