رهایی روزبه از پست اجباری؛ اطمینان دوبرابر

رهایی-روزبه-از-پست-اجباری؛-اطمینان-دوبرابر

وبسایت رسمی برنامه نود - بازگشت چشمی به پست هافبک دفاعی، آرامش را هم به دفاع استقلال برگردانده است.

به گزارش وبسایت نود، بسیاری از مربیان چشمی، علاقه عجیبی به بازی دادن او در پست مدافع میانی داشته‌اند. کاری که مایلی‌کهن برای اولین بار در لیگ برتر انجام داد و پس از او منصوریان، شفر، خاکپور و حتی کی‌روش هم این کار را تکرار کردند. یک تغییر اجباری یا اختیاری، که حداقل در نتیجه‌گیری، هیچوقت نتوانسته موفق باشد.

چشمی در لیگ برتر و جام حذفی، 7 بازی دفاع وسط استقلال بود و آن‌ها فقط در دو مسابقه، دروازه‌شان را بسته نگه داشتند. آماری بسیار ضعیف، که به تیم ملی هم رسید و او مقابل پاناما، پنالتی داد و شانس کلین شیت را از تیم کی‌روش گرفت. با این حال، اولین هفته بازگشت چشمی به پست هافبک دفاعی، با کلین شیت همراه بود. پیش از این در 5 هفته ابتدایی هم چشمی دو کلین شیت با بازی در پست هافبک دفاعی داشت.

آمار کلین شیت‌های استقلال با چشمی در پست هافبک دفاعی، 50 درصد و پست مدافع میانی، فقط 28 درصد است. تفاوت چشم‌گیر و تقریبا دو برابری، که نشان می‌دهد بازگشت او به پست تخصصی، تا چه حد می‌تواند سرنوشت استقلال را تغییر دهد. تعداد بازی که این فصل چشمی در پست هافبک دفاعی بازی کرده، کمتر و تعداد کلین شیت‌های او بیشتر هستند. معادله ساده‌ای که باعث شد شفر، دوباره چشمی را به پست محبوبش برگرداند و حداقل، خیالش تا حدی از اوضاع دفاعی تیم راحت شود.

 

22330

اختصاصی

نظرات ۷

 • mehrab

  به نظرم چشمی خودش بیشتر تمایل داره در پست هافک دفاعی بازی تا دفاع میانی و همین موضوع باعث میشه در دفاع میانی عملکرد درخشانی نداشته باشه چون علاقه ای به پست دفاع میانی نداره امیدوارم موفق باشه و بتونه در هر 2 پست بدرخشه ..

 • مسعود گل باشی

  بهترین کار همینه اینجوری داشت نابود میشد

 • آسیا تخصص ماست

  ایووول
  استارت هیرووووو
  استارت الهه پنالتی

 • پسرتاجی دو آتیشه

  فاز اونایی که دیس لایک میدن چیه؟طرف یه حرف منطقی زده اومدن دیس لایک کردن.
  طرفدار تیم رقیب هسی بیا بخون پست رو برو چیکار کامنتا داری یا اگرم میخوای کامنت بخونی حرفای منطقی رو دیس ندین مرسی اه

 • روزبه بهترین هافبک دفاعی

  اگر کیروش روزبه رو گذاشت دفاع،بخاطر این بود که امتحانش کنه و اگه کامل جواب داد و احیانا اگه دفاع وسط کمبود شدید بازیکن داشت بازیش بده،،،واقعا عجیبه که مربیان لیگ روزبه که جزء هافبک دفاعی های برتر ایرانه رو دفاع وسط بازی میدن

 • فریدتاجی بارسایی

  چشمی بهترین هافبک دفاعی ایرانه چرا میخواستن بذور پستشو تغییر بدن معلوم نیست هنوز

 • amir hossein

  خداکنه پژمان برگرده

برچسب ها