روزگار تلخ کریمی؛ امیدهای یعقوب، کمرنگ تر از همیشه

روزگار-تلخ-کریمی؛-نابودی-آخرین-امید

وبسایت رسمی برنامه نود - خریدهای نامتقارن منصوریان منجر به این شد که یکی از با استعدادترین هافبک‌های تیم، جای ذخیره‌های دفاع چپ را تنگ‌تر کند. همان بازیکنی که سال قبل با یعقوب کریمی درگیری فیزیکی هم پیدا کرده بود.

به گزارش وبسایت نود، سند سمت چپ دفاعی استقلال به نام دو بازیکن خورده و بعید است که تغییری کند. میلاد زکی‌پور که از اواسط فصل قبل، فیکس استقلال شد تا حالا در بیشتر مسابقات حضور داشت. زکی‌پور در فصل جدید هم گزینه اول دفاع چپ استقلال بود و همچنان هست. در زمان منصوریان هر از گاهی به یعقوب کریمی و آرمین سهرابیان هم اعتماد می‌شد. در سومین دیدار همین فصل استقلال یعقوب کریمی فیکس 90 دقیقه بازی کرد. ولی از زمان کنار رفتن علیرضا منصوریان، مربیان جدید استقلال اعتقادی به این دو بازیکن ندارند. از زمان رسیدن نیمکت استقلال به خارجی‌ها، این تیم 5 بازی در لیگ برتر و یک مسابقه هم در جام حذفی برگزار کرد. 

در همه چهار دیدار قبلی استقلال در لیگ، میلاد زکی‌پور دفاع چپ 90 دقیقه‌ای تیم بود. در جام حذفی مقابل نساجی هم زکی‌پور کامل بازی کرد. تا این که در دیدار این هفته به دلیل محرومیت میلاد در بازی حضور نداشت. حالا بهترین فرصت بود که یعقوب کریمی و آرمین سهربیان شانس‌شان را امتحان کنند و به بازی بروند. ولی شفر ترجیح داد امید نورافکن را به پست غیرتخصصی برگرداند ولی از این دو بازیکن استفاده نکند. این بار سهرابیان و یعقوب، به جای اینکه رزرو زکی‌پور باشند، نیمکت‌نشین نورافکن شدند. اتفاقی که احتمالا باز هم تکرار خواهد شد. 

با توجه به خریدهای نامتقارن اول فصل منصوریان، استقلال پر از هافبک است. تیمی که در پست هافبک دفاعی می‌تواند از روزبه چشمی، فرشید باقری، امید ابراهیمی بازی بگیرد. اتفاقی که جا را برای یکی از مستعدترین بازیکنان تیم تنگ کرده است. نورافکن که اخیر نظر کارلوس کی‌روش را جلب کرده و به تیم ملی بزرگسالان هم دعوت می‌شود رقابت سختی با این بازیکن‌ها دارد. اتفاقی که باعث شده امید نورافکن این فصل پست هافبک چپ را هم تجربه کند. با این وجود شفر تصمیم‌اش را گرفته و در روزهای غیبت زکی‌پور، از امید نورافکن به عنوان دفاع چپ استفاده می‌کند. اتفاقی که می‌تواند به کار یعقوب کریمی و آرمین سهرابیان را پایان دهد.

دو بازیکنی که شانس‌شان برای بازی کردن کمتر از قبل هم شده و بیشتر از این که رقیبی در سمت چپ دفاعی داشته باشند، قربانی خریدهای پرتعداد هافبک‌ از سوی منصوریان شدند که نورافکن را وادار به حضور در پست غیرتخصصی دفاع چپ کرده است. رقیبی سرسخت‌تر و با استعدادتر از بقیه دفاع‌ چپ‌های تیم. حالا برای یعقوب کریمی، تحمل نشستن روی نیمکت سخت‌تر از قبل هم شده است. او باید نیمکت‌نشین بازیکنی شود که پست‌اش دفاع چپ نیست و سال قبل هم با همدیگر درگیری داشتند. زد و خوردی که با وساطت بازیکنان به جاهای باریک‌تر کشیده نشد. 

 

14001

اختصاصی

نظرات ۱۰

 • F.lampard

  یعقوب خیلی بازیکن با استعدادیه مخصوصا تو حمله و سانتر کردن عالیه فقط تو کارهای دفاعی مشکل داره...
  الان زکی پور ک داره دفاع چپ بازی میکنه ما ی حمله خوب یا ی سانتر درست درمون ازش ندیدیم...

  • saman

   اتفاقآ زکی پور خیلی خوبم هه

  • علیرضا

   داداش مدافعی که هر بار بازی اون سمت از تین اتوبان بوده کجاش با استعداده؟
   پارسال نبم فصل اول کلا فیکس بود کدوم بازی ی دونه سانتر یا پاس منجر به گل داشت؟؟؟؟؟

  • er_fun

   بله میفرمایند که :غصه نخور پسته بخور

 • حسین صفری

  منصوریان انقدر بی برنامه بازیکن خریدکه حالاموندن بااین همه بازیکن چیکارکنن والبته بعضیاشون هم فوتبالشون نابود میشه

 • Kasra

  یعقوب، تا همین دو سال پیش، بعنوان پدیده لیگ ازش یاد میشد، اونقدر بازی نکرد، تا الان دیگه اسمی ازش برده نمیشه،
  من که خیلی دوسش داشتم، دیگه یادم نبود همچین بازیکنی هم رو نیمکت داریم،
  خدا کنه از استقلال نره..

 • دسته سه ای

  ترکشهای منصوریان خلاصی نداره.

 • Gmail

  یعقوب اصلا برای دفاع خوب نیست ولی تو پست هافبک چب فوق العاده ست

 • رامین

  ازفرصت هایی که برای تحمیل خودش به مربی هابه وجود اومد استفاده نکرداما یکی از بهترین وینگرهای ایرانه توکارهای تهاجمی خیلی خوبه

 • احسان

  بره بهتره

برچسب ها