روشن:آقای خرمگاه،اگر می‌دانستید شهباززاده آماده نیست چرا او را گرفتید؟

روشنآقای-خرمگاهاگر-میدانستید-شهباززاده-آماده-نیست-چرا-او-را-گرفتید؟

وبسایت رسمی برنامه نود - حسن روشن نسبت به اظهارات یکی از مربیان ابتدای فصل استقلال در مورد سجاد شهباززاده واکنش نشان داد.

به گزارش وب سایت نود، حسن روشن، در خصوص ارزیابی‌اش از روند این روزهای تیم فوتبال استقلال،‌صحبت‌های زیر را مطرح کرد:

* شرایط استقلال را چطور ارزیابی می‌کنید؟

این تیم همانی است که گفتم. فرقی نکرده و فقط اسم یک مربی خارجی را یدک می‌کشد. البته این را هم بگویم اگر کادر فنی قبلی بود شاید این بازیکنان به خاطر آنکه برای فصل آینده قراردادهای بهتری ببندند خیلی تلاش می‌کردند اما حالا شرایط فرق کرده و یک نفر باید از این بازیکنان بخواهد که نتیجه بگیرند.

* عده‌ای می‌گویند نتایج استقلال سینوسی بوده اما روند کار تغییر کرده است.

من زیاد بازی‌ها را نمی‌بینم اما برای تماشاگر استقلال جایگاه و نتیجه‌گیری مهم است. آنها وقتی آخر فصل جدول را ببینند نمی‌گویند تیم در کدام بازی خوب بازی کرد. پس هر چه سریع‌تر باید جایگاه تیم تغییر کند. البته الان نمی‌توان به شفر انتقاد کرد. هر انتقاد و تقصیری باشد مربوط به کمیته فنی است.

* دلیلش چیست؟

دلیلش این است که کمیته فنی اعلام کرد همه چیز این مربی را بررسی کرده و نتایج شفر به عهده آنهاست.

* این روزها انتقاد از مهاجمان استقلال زیاد است. نظر شما چیست؟

اینها به کسانی برمی‌گردد که این بازیکنان را خریده‌اند. یادم می‌آید رایکوف زمانی می‌گفت ما دو نوع مهاجم داریم. یک سبک از مهاجمین گلزن نیستند اما مهاجمان خوبی هستند. او حتی از غفور جهانی اسم می‌برد و می‌گفت او گل زیاد نمی‌زند اما مهاجم خوبی است. وقتی من کنار جهانی بازی می‌کردم متوجه می‌شدم چقدر تاثیرگذار است. مهاجمان بعدی هم مهاجمانی هستند که گلزن هستند و هر توپی به دست آورند تقریبا تبدیل به گل می‌کنند. اینها یعنی تمام کننده‌ها. به طور مثال جابر انصاری در دربی توپی نصیبش شد که اگر فک و فامیل‌های ما پشت توپ می‌ایستادند، آن توپ را گل می‌کردند! مهاجمانی که در استقلال هستند هیچکدام گلزن نیستند. استقلال هم تیم بزرگی است هم مهاجمان بزرگ و بازیکنان بزرگ می‌خواهد. بماند که مدیران بزرگ هم می‌خواهد. ضعف مدیران در استقلال کاملا مشهود است.

* اما محمد خرمگاه مربی ابتدای فصل استقلال در اظهار نظر جالب مدعی بود ما می‌دانستیم که سجاد شهباززاده ممکن است تا نیم‌فصل شرایط خوبی نداشته باشد.

این حرف کاملا اشتباه است.آقای خرمگاه یعنی چه که شما می‌دانستید مهاجم آماده نیست اما او را به خدمت گرفتید؟ مثلا اگر این نظر در مورد یک مهاجمی که در تیم بازی می‌کرد مطرح می‌شد راحت‌تر می‌شد آن را پذیرفت. مثلا ممکن است یک بازیکن در تیم آماده نباشد، قرارداد او تمدید شود و به او مدتی استراحت بدهند تا در تعطیلات خودش را ریکاوری کند و بعد به تیم اضافه شود اما وقتی شما می‌خواهید یک بازیکن جدید بخرید طبعا باید از مهاجمان و بازیکنان تیم‌تان بهتر باشد. یعنی تیم باید یک بازیکن آماده را به دیگر بازیکنان اضافه کند. همین حرف نشان می‌دهد که تیم را خوب نبسته‌اند و اینکه بگویند ما می‌دانستیم شهباززاده شرایط خوبی ندارد حرفی کاملا نادرست است. یک نکته را در مورد استقلال امسال بگویم. یک تیم برای آمادگی ابتدا نیاز به بدنسازی مناسب، کار گروهی و شرایط روحی خوب دارد. استقلال اصلا بدنسازی خوبی نکرد و شکست‌های پیاپی ابتدای فصل در مسئله روحی بازیکنان تاثیر داشت و در بحث تاکتیک هم 2 مورد اول نقشی تعیین کننده ایفا کرد. در مورد بدنسازی هم معتقدم هنوز میک مک درموت به خاطر سفارش بعضی‌ها به استقلال آمد و اینها همه به ضعف مدیریت برمی‌گردد. باز خدا پدر فتح‌الله‌زاده را بیامرزد، این دو مدیر آخر هر چه منصوریان گفت گوش کردند. یعنی استقلال کاملا قائم به شخص بود. مدیریت اینگونه نیست هر چه سرمربی گفت بپذیرد. بماند حرف در این موارد بسیار زیاد است.

* به عنوان سؤال آخر علی چینی 2 روز پیش در مصاحبه‌ای اعلام کرد که پیشکسوتان اگر حرف نزنند به آنها نمی‌گویند لال هستید. در این مورد چه نظری دارید؟

من علی چینی را دوست دارم. او پسر خوبی است. اتفاقا او یک بیماری داشت که خیلی زود خوب شد. ولی ای کاش چینی زمانی که سال گذشته در نیم‌فصل دوم پیشکسوتان از تیم حمایت کردند هم این حرف را می‌زد. نظر یک شخص نباید با برد و باخت تغییر کند. شخصا چند بار مصاحبه کردم و گفتم که کادر فنی قبلی استقلال باید در این تیم می‌ماند و به آنها فرصت داده می‌شد. اما حالا که رفته‌اند نباید اینگونه صحبت کنند. من با علی چینی خوب هستم و ارتباط‌مان هم دوستانه است. به جز انتقادی که از منصوریان در مورد اعتقاد نداشتن به ترکیب ثابت کردم هیچ زمان انتقادی از وی نکردم اما علی چینی اگر منظوری دارد، اسم ببرد. اتفاقا الان چینی خودش پیشکسوت است و شرایط را درک می‌کند که کجا باید حرف بزند یا نزند. من فقط به او توصیه می‌کنم که حواسش به خیلی چیزها باشد و بداند اگر او در مورد پیشکسوتان مصاحبه‌ای کند آنها مثل بعضی ها نمی‌روند که شکایت کنند!

 

2051

فارس

نظرات ۷

 • سارا اس اسی

  شفر خوب بوده چون شما بیرون از گود هستید و چیزی به شما نمیرسه انتقاد میکنی. شما فقط اگر مدیرعامل استقلال بشی راضی میشی که اون هم خدا رو شکر هیچوقت اتفاق نمیفته

 • مجید

  استرقلال از بس تیم سنگینی بازیای سنگین میکن به خاطر جاذبه زمین ته جدول والا اگه جاذبه نبود تو افق بود خخخخ

 • صبر كن مونده هنوز

  صادقي ، آندو ، فخرالديني ، مرفاوي ، كاوه ، و .... بيچارتون كردن

  • خطاب به بالایی

   هیچکدوم به پای طلب سنگین علی دایی از 9پولیس نمی رسه.. راستی چند میلیارد بود?

 • بهرام دهتقلال ازگرگان

  بابا بی خیال یه جوری میگن که هر کی ندونه فکر میکنه که قربانی و بیت سعید و پاشو قائدی و .... در صدر گلزنان هستن.داداش مشکل از استارت هیروووو هستش.خخخخ

 • Elf

  پس قربونت آقای روشن یکی از این فک و فامیلهایی که گفتی رو بیار واسه ما گل بزنه

 • مستاجر خدا

  استقلالی ها چه طور حرفای این و تحمل میکنید؟؟؟؟؟؟؟؟
  اگه یه پرسپولیسی اینجور باشه بگم تایید نمیشه خوب
  هیچی واسش دست میزنیم:))

برچسب ها