ادعاي فدراسيون فوتبال/ مصوبه جديد كميته مسابقات اي اف سي: تیم‌های عربستانی باید به ایران بیایند

ادعاي-فدراسيون-فوتبال-مصوبه-جديد-كميته-مسابقات-اي-اف-سي-تیمهای-عربستانی-باید-به-ایران-بیایند

وبسایت رسمی برنامه نود - فدراسيون فوتبال ادعا كرد كميته مسابقات كنفدراسيون فوتبال آسيا راي داده كه تيمهاي عربستاني بايد به ايران بيايند.

سايت فدراسيون فوتبال در اين باره نوشته است: سرانجام پس از تلاش‌‌های فدراسیون فوتبال ایران و مذاكرات فشرده با مقامات اي اف سي کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا دیروز به میزبانی ایران از تیم‌های عربستانی و اماراتی رای داد.

هزینه‌ کلانی که عربستان با پیشنهاد بازی در کشور ثالث، به فوتبال ایران تحمیل کرده بود، به اعتراض ایران و شکایت به دادگاه‌های مختلف منجر شد و کنفدراسیون فوتبال آسیا دیروز تصمیم گرفت میزبانی کشورهای ایرانی و عربستانی در زمین خودی را به رای اعضا بگذارد.

پس از صحبت‌های نمایندگان فوتبال عربستان، امارات و قطر، نوبت به مهدی تاج رسید تا به عنوان یکی از اعضای کمیته مسابقات فیفا درباره ادعای واهی نماینده عربستانی درباره نبود امنیت در ایران صحبت کند. تاج در زمان 12 دقیقه‌‌ای خود درباره امنیت کامل ایران حرف زد و اینکه امنیت بالای ایران موجب شد فیفا حتی با برگزاری بازیهای عراق در کشورمان هم موافقت کند که در مسابقات مقدماتی جام جهانی، استرالیا و ژاپن برای بازی با این تیم به تهران آمدند. تاج از میزبانی بدون مشکل تیم‌های کره جنوبی و چین در ورزشگاه آزادی گفت و اینکه تصمیم نادرست بزگراری بازی با تیم‌های عربستانی، هزینه‌های نامعقولی به فوتبال ایران تحمیل کرده و موجب شده، اسپانسرها دلسرد شوند و بزرگترین سرمایه فوتبال ایران یعنی تماشاگران از بازی‌‌های خانگی تیم‌‌های ایرانی حذف شوند و همین دو مورد ضرری هنگفت را به فوتبال ایران و آسیا تحمیل کند و میانگین تماشاگران غرب آسیا را به 4 هزار تماشاگر کاهش دهد در حالی که تیم‌های شرق آسیا با میانگین 30 هزار تماشاگر بالاتر از غرب آسیا قرار گرفتند. تلاش بر اين بود که ذهن نمایندگان کشورهای آسیایی را روی ضرری متمرکز شود اين اتفاق به مجموعه فوتبال آسیا تحمیل کرد و ممکن است با عادی شدن آن، در نقاط دیگر قاره هم اتفاق بیفتد.

بعد از صحبت‌‌های تاج، نمایندگان ایران، امارات، قطر و عربستان از سالن بیرون رفتند تا اعضای پس از رایزنی ثانویه، رای بدهند. نتیجه رای‌گیری بسیار مثبت بود و اکثریت اعضا به برگزاری بازی‌های رفت و برگشت در شهرهای ایران و عربستان رای دادند. به این ترتیب تیم‌های ملی ایران و عربستان و همین طور تیم‌های باشگاهی این دو کشور بعد از دو سال، به کشورهای هم خواهند رفت و بازی در کشور ثالث از فصل جدید لیگ قهرمانان لغو خواهد شد. تیم‌های اماراتی هم که می‌خواستند قانون تیم‌های عربستانی شامل حال آنها شود هم مجبور هستند به ایران بیایند.
لازم به ذکر است که تصمیم کمیته مسابقات AFC باید به تصویب هیات رئیسه AFC برسد. البته به نظر نمی‌رسد کنفدراسیون فوتبال آسیا با مصوبه کمیته مسابقات و تصمیم کشورهای آسیایی مخالفت کند.
طبق تصمیم کمیته مسابقات، کنفدراسیون فوتبال آسیا به زودی نامه‌ای را برای کشورهای ایران، قطر، عربستان و امارات ارسال خواهد کرد و فدراسیونها موظف هستند تضمین دولتهای خود برای برقراری امنیت بازی کشورهای مهمان را جلب کنند که فدراسیون فوتبال ایران به دلیل وجود امنیت بالای ایران،‌هیچ مشکلی برای دادن تضمین امنیتی به AFC ندارد.

۶۰۶۱۰

سايت رسمي فدراسيون فوتبال

نظرات ۱۱۵

 • لندن شهر آرزوها

  بالاخره حق به حقدار رسید .....

 • Samaneh

  ایول:)))))))

 • محمد

  در حالی ک شاید ب وظر بیاد دیدار سلطانی فر با شیخ سلمان تاثیر گذار بود ولی من فکر میکنم خود عربستانیا پشت پرده چنین چیزی خواستن چون قطعاً مطمئنم کاری ک اونا بخوان شیخ سلمان انجام میده و اینکه مطمئنم دیپلماسی ورزشی ما صفر یا منفیه

  • وحید

   چرا باید عربستانیا همچین چیزی بخوان؟
   اونا که از خداشونه نیان ایران

 • علیرضا پرسپولیسی

  ایول روی عربستانی ها کم شد

 • پرسپولیسی ماکویی

  اگه این خبر حقیقت داشته باشه که خیلی عالیه
  حالا ببینم تیم های عربستانی جلوی پرسپولیس و استقلال تو آزادی چیکار می کنن

  • Masoud

   داداش گلم هیچ‌کاری هم نمیتونن بکنن قبلا تو کشور سوم شش تا چهار تا نیخوردیم الان تو خاک عربستان میخوریم فوقش تو ازادی از دو تا هم بیشتر نمیتونه بزنه
   بازم جا شکر داره اقای تاج یک کاری تونست بکنه

 • jimi

  چه عجب از این فدراسیون یه کار مثبت دیدیم!!!!!!!!!!!!؟!!؟؟

 • آرش MT ... ما سرخترین حادثه تاریخیم

  یعنی بهترین خبر ساله. الهلال بیاد آزادی تا بهش بگیم یه من ماست چقدر کره داره؟ البته برا استقلال فرق نداره. درهر صورت تنها امیدش صعود به دور بعده

  • حمید

   البته برای شما که تا حالا فینال آسیا ندید فرق نداره . داداش

  • محمد

   یه بار رفتین نیمه نهایی اما خیلی بی جنبه این
   تو آزادی هم میبینیمتون
   خربین هم مشتاقه دیدارتونه

  • مهدی

   داداش چیزی که برا شما آرزوست برای ما سال هاست که خاطرست

  • خطاب به بالاییها

   تخصص شیشتقلال رادرآسیادیدیم 6تایی شدنه عمرعبدالرحمان منتظرتونه

 • کیروش یه دنیاست

  چه عجب. برای یکبار هم که شده خفت نکشیدیم.

 • یلدا

  به محض شنیدن این خبر
  اشک از چشمانم جاری شد...

 • نوستراداموس

  ای ول فدراسیون فوتبال
  بالاخره یک کار درست انجام داد

برچسب ها