سابقه مصاف چهار تیم ایرانی با حریفان آسیایی‌شان/ حریفان جدید برای پرسپولیس، رقبای آشنا برای استقلال

سابقه-مصاف-چهار-تیم-ایرانی-با-حریفان-آسیاییشان-حریفان-جدید-برای-پرسپولیس-رقبای-آشنا-برای-استقلال

وبسایت رسمی برنامه نود - ایرانی ها امروز با حریفان خود در لیگ قهرمانان آسیا آشنا شدند.

به گزارش سایت نود، مروری به سابقه مصاف حریفان تیم های ایرانی در چهار گروه غرب آسیا با نمایندگان کشورمان داشته باشیم.

الهلال عربستان( حریف استقلال): با حذف چندین تیم عربستان به دلیل نداشتن شرایط حرفه ای این کشور در لیگ قهرمانان آسیا سال 2018 تنها دو نماینده  دارد. نایب قهرمان آسیا در فصل گذشته فوتبال عربستان دبل کرد. قهرمان لیگ شد و جام حذفی را هم فتح کرد. الهلال در لیگ قهرمانان آسیا 25 بار با تیم های ایرانی بازی کرده که حاصلش 11 برد، 8 باخت و 6 تساوی بوده است. این تیم فصل قبل 6 بار با ایرانی ها بازی کرد که نباخت و به سه برد و سه تساوی رسید. در مرحله گروهی با پرسپولیس دو بار مساوی کرد، در یک هشتم نهایی دو بار استقلال خوزستان را شکست داد و در نیمه نهایی یک برد و یک مساوی مقابل پرسپولیس داشت. الهلال سابقه بازی استقلال، صبا باتری، مس کرمان، ذوب آهن، سپاهان، پرسپولیس، فولاد، استقلال خوزستان و تراکتورسازی را دارد. استقلال و الهلال سه بار در لیگ قهرمانان باهم بازی کردند که دوبار الهلال برده و یک مرتبه استقلال.

الاهلی عربستان( حریف تراکتورسازی): این تیم قدرتمند هم با نایب قهرمانی در لیگ آسیایی شد. الاهلی در لیگ قهرمانان آسیا 16 مرتبه با تیم‌های ایرانی بازی کرده است که حاصلش ۷ برد، چهار مساوی و پنج باخت است. این تیم پیش از این با تیم های پرسپولیس، ذوب آهن، نفت تهران، سپاهان، استقلال و تراکتورسازی تبریز بازی کرده است.  الاهلی در فصل گذشته در مرحله گروهی با ذوب آهن هم گروه بود که در هر دو بازی برنده شد. در یک چهارم نهایی هم با پرسپولیس به یک تساوی و یک باخت رسید.

الاهلی و تراکتورسازی در سال 2015 هم همگروه بودند که یک برد و یک تساوی برای الاهلی به دست آمد.

الدحیل قطر(حریف احتمالی ذوب آهن): الدحیل یا همان لخویای سابق قهرمان فصل گذشته لیگ قطر است و به خاطر همین قهرمانی سرگروه شد. لخویا پیش از این 12 بار با تیم های ایرانی بازی کرده و صاحب چهار برد، چهار تساوی و چهار باخت شده است.

لخویا دوبار با ذوب آهن دوبار بازی کرده و صاحب یک باخت و یک تساوی شده است.  

السد قطر( حریف پرسپولس): در جام حذفی قهرمان شد و در لیگ هم در رده سوم قرار گرفت. السد 14 بار با ایرانی ها بازی کرده است که صاحب 3 برد، 6 مساوی و 5 باخت شده است. این تیم در لیگ قهرمانان با پرسپولیس مصافی نداشته است.

الریان قطر( حریف استقلال): نایب قهرمان لیگ قطر است. الریان حریف فصل قبل پرسپولیس هشت بار در لیگ قهرمانان آسیا با تیم های ایرانی بازی کرده که صاحب 2 برد، 2 مساوی و چهار باخت شده است. استقلال و الریان در سال 2013 باهم بازی کردند که یک برد و یک مساوی برای استقلال به دست آمد.

الغرافه قطر( حریف احتمالی تراکتورسازی): در لیگ ششم شد با توجه به اینکه تیم های چهارم و پنجم مجوز نگرفتند توانست مجوز حضور در پلی آف لیگ قهرمانان را کسب کند. السيليه و ام صلال چهارم و پنجم شده بودند. الغرافه 12 بار با ایرانی ها بازی کرده که حاصلش 3 برد، دو مساوی و 7 باخت بوده است. الغرافه تا کنون با تراکتورسازی بازی نکرده است

الجزیره امارات( حریف احتمالی تراکتورسازی): در فصل گذشته قهرمان امارات شد و در بین سرگروه های لیگ قهرمانان قرار گرفت. الجزیره آمار ضعیفی برابر ایرانی ها دارد در 14 بازی تنها یک برد آورده است. این تیم چهار مرتبه با تراکتورسازی بازی کرده که حاصلش یک برد و سه باخت بوده است.

الوحده امارات( حریف احتمالی ذوب آهن): قهرمان جام حذفی امارات است، در لیگ پنجم شد. الوحده در مصافش با ایرانی ها در لیگ قهرمانان آسیا صاحب  2برد، 3 مساوی و 5 باخت شده است. الوحده در دو بازی اش با ذوب آهن یک بار برد و یک مرتبه باخت.

الوصل امارات( حریف پرسپولیس): در لیگ دوم شد. الوصل در تنها حضورش در لیگ قهرمانان با سایپا هم گروه شد و یک باخت و یک مساوی به دست آورد.

العین امارات( حریف احتمالی استقلال): در لیگ چهارم شد و با کنار گذاشتن الاهلی( تیم سوم لیگ) از لیگ قهرمانان آسیا مجوز حضور در این مسابقات را کسب کرد. العين تا کنون 24 بار برابر تيم‌هاي ايراني قرار گرفته است، 9 بار پيروز شده و 5 بار تيم‌هاي ايراني موفق به برد شده‌اند.

در تاریخ لیگ قهرمانان آسیا استقلال و العین پنج بار باهم بازی کردند که در سه دیدار برد با استقلال بوده  و دو بار العین برنده شده است.

لوکوموتیو ازبکستان( حریف احتمالی ذوب آهن): قهرمان لیگ ازبکستان شش بار با ایرانی ها بازی کرده است که به دو برد، دو مساوی و دو باخت رسیده است. این تیم با ذوب آهن بازی نکرده است.

نسف قرشی ازبکستان( حریف احتمالی پرسپولیس): نایب قهرمان لیگ ازبکستان در چهار مصافش با ایرانی ها صاحب دو برد، یک مساوی و یک باخت شده است. این تیم با پرسپولیس بازی نداشته است.

پاختاکور ازبکستان( حریف احتمالی تراکتورسازی): پاختاکور سوم شد و به پلی آف رفت. این تیم آمار خوبی مقابل ایرانی ها دارد، در 15 بازی صاحب 10 برد، یک مساوی و چهار باخت دارد. با تراکتور یک برد و یک باخت داشته است.

آیزوال هند، الفیصلی اردن و المالکیه بحرین تاکنون با ایرانی ها بازی نداشتند.

57189

 

اختصاصی

نظرات ۲۰

 • حسین صالح پور ( بهشهر)

  شوفر هم هنوز هیچی نشده گفته به راحتی صعود میکنیم

  • سرخ

   چقدر بده که با تحقیر اسامی افراد را به سخره می گیرید..

   ان شالله استقلال با سرمربیی خودش موفق بشه و تو اسیا هم صعود کنه..

  • چهار دربی

   یعنی گروهی که پر۳پولیس توش افتاده اگر قشقایی هم‌باشه راحت صعود می کنه...بازم شانسپولیس

 • ده دیقه ده نفره

  شیش تاییا سه بار با الهلال بازی کردن و دوبار باختن بعد ادعا دارن که متخصص الهلال و آسیا هستند خخخخخ

 • عمر ها از آنچه میبینید به شما نزدیک ترند

  جالبه استقلالیاپارسال هی تاباتا تاباتا کردند بعد خربین خربین از دهنشون نیوفتاد خدا جای حق نشسته حال استقلالیا تاباتا منتظرتونه وهمین طور عمر خربین وعمرعبدالرحمن

  • فینال آسیا

   خب حق داری که ندونی چون اون زمانی که ما به عنوان تیم اول از همین گروه صعود کردیم و تا نیمه نهایی رفتیم شما فوتبال ایران رو دنبال نمی کردین

  • 4پولییییییییییییییییییییییس

   چهارپنج سال پیش استقلال با الهلال و العین و الریان هم گروه شد اخرشم صدرنشین شد این بارم همشونو له میکنیم
   استقلال از هیچ تیمی ترس نداره شفر هم منصوریان نیست که ندونه جلوی تیمای اسیایی چطوری بازی کنه بشینید تماشا کنید نیم فصل دوم استقلال تو ایران و آسیا چه آتیش بازی ای راه میندازه زمان همه چی رو مشخص میکنه

  • عمرتاجی درجواب بالای

   چه کرده این نام عمرباپس پسی هاهنوزکابوسشومیبینین.منتظرش بمونین.بازتودوربعدی بعداستقلال صعودمیکنه وبازم.5-6تابراتون کنارگذاشته.عبدالرحمان فقط یه گل به استقلال زد.ولی سوما.وخربین.دوعمری که مااسی هاازپسشون برمیایم راستی السدیه عمرداره بچاپ ادمین جان

 • 1970/1990

  استقلال افتخار ایران در آسیا،تیمهای آسیایی همیشه از شکست دادن استقلال خوشحال میشوند.ولی تنها چیزی که خودشون را خوشحال میکنه قهرمان شدنه.

  • پرسپولیس همه ی دنیا

   پس با این حساب شما تقریبا سی سال تو غصه زندگی میکنید آخه دیگر چهار جانبه ای در کار نیست که شما قهرمان بشید وخوشحال اخییییییییییی

 • اندی

  من موندم استقلالیها دارن چیو حساب کتاب میکنن!
  داداش هر گروهی یه زنگ تفریح میخواد ، شما زنگ تفریح گروهتونید ، الهلال که اول میشه العینم دوم ، الریان هم واسه دومی تلاش میکنه ، شما هم که قربونت برم تکلیفت مشخصه
  ببینم بازم میگی عمر عمر!

  • 64

   اندی زیاد خوش حال نباش.. شک نکن که استقلال از این گروه صعود خواهد کرد..حالا به عنوان تیم دوم..
   ولی پرسپولیس اگر هم صعود کنه تو مرحله حذفی میخوره به الهلال و اونوقته که دوباره حذف میشه...

  • میلاد اس

   اگه استقلال از همین گروه سعود نکرد
   ولی شما که ادعا دارید گروهتون اسونه راحت میرید بالا ببینم چیکار میکنید تو اون گروه هر چند از شما انتظار نمیره افتخار بیارید برای ایران حداقل ابرومونو جلو تیمای ضعیف نبرید

 • تاج سرم اس اس

  ایشالا هر چهارنمایندمون برن بالا ولی با شکست سنگین حذف نشن

 • دوستاره واقعي

  هر تيمي رو معرفي كرد گفت تا الان با پرسپوليس مصافي نداشته. شما خودتون عمق مطلب رو بگيرين.
  دختر پرسپوليسي و مستاجر خدا بياين كامنت بزارين. خخخخخ

  • حسین صالح پور ( بهشهر)

   اخ نه اینگه شما هرسال دارین قهرمان اسیا میشین داداش دیگه چهار جانبه نیست

  • 11

   اخه نیمه نهایی رفتن واسه 9پولیسیا فینال و قهرمانی حساب میشه..خخخخخخ
   عخی

  • میلاد اس

   خخخخخ تو روشون نزن بلاخره یه بار چهارم شدن تو اسیا

 • میلاد

  توجه به تیتر کردید حریفان جدید پر3پولیس حریفان اشنا استقلال ایول

  • ج میلاد

   گروهتون گروه مرگه ازشون یه مساوی بگیرین صعودتون پیش کش این کریها راهم بزاربازیهاشروع بشه ببینیم عیارتون چیه داش

برچسب ها