گروه هفتم لیگ قهرمانان؛ صدرنشینی بشیکتاش و صعود پورتو

گروه-هفتم-لیگ-قهرمانان؛-صدرنشینی-بشیکتاش-و-صعود-پورتو

وبسایت رسمی برنامه نود - گروه هفتم با صعود پورتو به عنوان تیم دوم، به پایان رسید.

به گزارش وبسایت نود، هفته پایانی دور گروهی در گروه هفتم با پیروزی 2-1 بشیکتاش مقابل لایپزیگ و برد پر گل 5-2 پورتو مقابل موناکو، به اتمام رسید. با این نتایج، پورتو به عنوان تیم دوم راهی دور حذفی شد و لایپزیگ به لیگ اروپا رفت.

در شب آخر از دور گروهی لیگ قهرمانان در گروه هفتم، پورتو در پرتغال میزبان موناکو بود. این مسابقه برای پورتو حائز اهمیت بود ولی برای تیم فرانسوی جنبه تشریفاتی داشت. پورتو که به دنبال صعود بود با ارائه یک بازی برتر موفق شد جواز صعود به دور حذفی لیگ قهرمانان را کسب کند. بازی برتر پورتو با گلزنی در نیمه اول همراه شد. ابوبکار دو بار در دقایق 9 و 33 برای پورتو در نیمه اول گلزنی کرد. دقیقه 38 مسابقه رشید غزال از موناکو و فلیپه از پورتو، با دریافت کارت قرمز از زمین اخراج شدند، در آخرین دقیقه نیمه اول، برائیمی با زدن گل سوم، برتری پورتو را قاطعانه تر کرد. دقیقه 61 موناکو از روی نقطه پنالتی توسط گلیک به گل رسید، 4 دقیقه بعد آلکس تیس اختلاف را دوباره 3 کرد ولی فالکائو در دقیقه 78 بازی را 4-2 کرد تا اینکه در نهایت تیکینیو گل پنجم را به ثمر رساند و بازی 5-2 شد.

در دیگر بازی این گروه، بشیکتاش در ادامه نتایج خوب خود موفق شد با گل های نگردو و تالیسکا 2-1 لایپزیگ ده نفره را شکست دهد. گل تیم آلمانی در دقیقه 87 توسط نبی کیتا به ثمر رسید.

با این نتایج بشیکتاش با 14 امتیاز صدرنشین گروه هفتم شد، پورتو با 10 امتیاز به عنوان تیم دوم راهی دور بعد شد. لایپزیگ با هفت امتیاز سوم شد و به لیگ اروپا رفت. موناکو هم تنها با دو امتیاز، وداعی تلخ با لیگ قهرمانان در این فصل داشت.

1878

اختصاصی

نظرات ۰

اولین نظر را ثبت کن

برچسب ها