بررسی نیم فصل اول هفدهمین دوره لیگ برتر – بخش اول؛ عملکرد تیمها در بازی های خانگی

بررسی-نیم-فصل-اول-هفدهمین-دوره-لیگ-برتر-بخش-اول؛-عملکرد-تیمها-در-بازی-های-خانگی

وبسایت رسمی برنامه نود - نیم فصل نخست رقابت های لیگ برتر ایران خاتمه یافت و در پایان هفته پانزدهم تنها دو تیم در بازی های خانگی بدون شکست به کار خود پایان دادند.

به گزارش وب سایت نود، در نیم فصل نخست که تیم های حاضر در لیگ برتر 7 یا 8 بازی در خانه برگزار کردند که طی آن تیم های میزبان موفق به زدن 143 گل (بدون احتساب بازی پرسپولیس و صنعت نفت آبادان) شدند. در ادامه گزارش آماری از عملکرد تیم های لیگ برتری در نیم فصل نخست لیگ هفدهم در بازی های خانگی را می خوانید.

تنها دو تیم فولاد خوزستان و پیکان توانستند بازی های خانگی خود را بدون شکست پشت سر گذاشته و هیچ باختی را متحمل نشدند. همچنین ضعیف ترین میزبان در نیم فصل اول، مشکی پوشان مشهد است که در این مدت سه مربی را روی نیمکت خود داشت و با 5 باخت بیشترین بازی خانگی را به تیم های میهمان واگذار کرد.

پارس جنوبی جم موفق ترین تیم بازی های خانگی در نیم فصل اول بود که 5 بازی خود در خانه را با پیروزی به پایان رساند تا در جدول بازی های خانگی تیمها صدرنشین باشد. شاگردان مهدی تارتار با 7 امتیاز و 16 امتیاز در صدر این جدول قرار دارند و پیکان هم با 16 امتیاز از 8 بازی در رده دوم است.

نکته جالب در جدول مربوط به بازی های خانگی، حضور استقلال تهران در رده های بالایی جدول است. آبی پوشان از 8 بازی که میزبان بودند، در 6 بازی کلین شیت کرده و تنها یک شکست را متحمل شدند. سه چهارم از گل های زده آبی پوشان در بازی های خانگی به ثمر رسید و از مجموع 5 برد این تیم در لیگ هفدهم، 4 پیروزی در بازی های خانگی این تیم به دست آمد. استقلال در بازی های خانگی خود 15 امتیاز به دست آورد که معادل 75 درصد امتیازات این تیم است. از سوی دیگر، پرسپولیس که در فصل گذشته عملکرد فوق العاده ای در بازی های خانگی داشت، حتی در صورت پیروزی در دیدار عقب افتاده خود که میزبان صنعت نفت آبادان خواهد بود، به رده پنجم بازی های خانگی صعود می کند.

پیکان بیشترین بازی متوالی خانگی را بدون شکست پشت سر گذاشته و در 8 بازی به برد یا مساوی رسیده است. مشکی پوشان مشهد که تنها تیم بدون برد در بازی های خانگی است، بیشترین بازی متوالی خانگی را بدون برد سپری کرد و در تمامی 8 بازی خانگی در دور رفت، در هیچ دیداری نتوانست به 3 امتیاز کامل بازی دست یابد.

نفت تهران در کنار مشکی پوشان مشهد کمترین گل های زده در بازی های خانگی را دارند؛ این دو تیم در خانه 4 گل وارد دروازه تیم های حریف کرده اند اما نفت تهران از همین چهار گل بیشترین استفاده را برده و توانستند به 3 پیروزی دست یابند. برترین خط حمله در بین تیم های میزبان به تیم پدیده مشهد اختصاص دارد که 16 بار در بازی های خانگی به گل رسید. پس از این تیم مشهدی، پارس جنوبی جم و ذوب آهن اصفهان با 12 گل زده در رده بعدی قرار می گیرند.

سپیدرود رشت هم تنها تیم نیم فصل اول به حساب می آید که در خانه خود نتیجه مساوی نداشت؛ 3 برد و 4 باخت حاصل هفت بازی خانگی این تیم در نیم فصل اول بود. در نقطه مقابل، سپاهان اصفهان در خانه بیشترین تساوی را در نیم فصل اول داشت و 5 بازی خانگی این تیم با نتیجه مساوی به پایان رسید.

گسترش فولاد تبریز و مشکی پوشان مشهد بدترین خط دفاعی را در خانه داشتند و 11 بار دروازه این دو تیم در بازی های خانگی باز شد. بعد از این تیمها، دو نماینده دیگر تبریز و مشهد در زمره ضعیف ترین خطوط دفاعی نیم فصل قرار گرفتند. تراکتورسازی و پدیده مشهد هر دو با 9 گل خورده در رده بعدی قرار دارند.

بهترین و بدترین تفاضل گل در بازی های خانگی به تیم های مشهدی اختصاص یافت؛ پدیده مشهد با تفاضل گل مثبت 7 و مشکی پوشان مشهد با تفاضل گل منفی 7 بهترین و بدترین تفاضل گل را داشتند. البته پرسپولیس یک بازی خانگی معوقه در پیش دارد و در صورت برتری در آن دیدار می تواند بهترین تفاضل گل در بازی های خانگی را به نام خود ثبت کند. در حال حاضر، تفاضل گل سرخپوشان در خانه مثبت 6 است.

 

 

 

2081

 

اختصاصی

نظرات ۴

 • 24ابدی

  رکورد‌دست نیافتنی پرفسور
  شیشتقلالی ها یاد بگیرن

 • امیرحسین

  نیم فصل دوم بیچارتون میکنیم

 • محمد

  امار پرسپولیس به لطف داوران خراب شده.معجزه داور توی بازی سیاه جامگان و پرسپولیس که ۴ گل پرسپولیس رو نگرفت و هند سیاه رو گل گرفت بازی که ۵/۰قرار بود تموم بشه یک یک شد!!!توی کل لیگ اینقدر از یک تیم گل نگرفتن که از پرسپولیس توو ی بازی گرفتن.بازی خارج خونه هم با سپاهان دو دو کردیم که اگر همین گلر جلو شیشتقلول بود سپاهان شش تایی میشد.

  • محسن ابول زاده

   گل دوم سپاهان در دقه ۸۷ اینا زده شد که بازیکنشون با دست توپ رو کنترل کرد و جلو برد تا گل شکل بگیره....
   حق پرسپولیسو تو دوبازی سیاه جامگان و سپاهان خوردن .

   بقیه بازیهای پرسپولیس فکر کنم بازی اول بعد تعطیلی لیگ بودن که پرسپولیس امتیاز داد

برچسب ها