نکاتی خواندنی از دربی منچستر

نکاتی-خواندنی-از-دربی-منچستر

وبسایت رسمی برنامه نود - منچستریونایتد یکشنبه در لیگ برتر انگلیس میزبان منچسترسیتی است.

به گزارش وبسایت نود، منچستریونایتد یکشنبه عصر در حساسترین بازی این هفته لیگ جزیره میزبان منچستریونایتد است. این مسابقه صد و هفتاد و پنجمین دربی شهر منچستر به حساب می آید که از نظر جدولی، حساسیت بسیار زیادی دارد. به همین مناسبت، نکاتی خواندنی را از دربی شهر منچستر مرور می کنیم.

بهترین گلزن

وین رونی که تا فصل پیش در ترکیب منچستریونایتد حضور داشت، بهترین گلزن دربی منچستر به حساب می آید. او در این دربی هشت بار دروازه سیتی را باز کرده است. جالب اینجاست وین رونی این فصل هم در بازی هفته دوم لیگ برتر با پیراهن اورتون مقابل سیتی به گل رسید. بعد از رونی هشت گله، آگوئرو و کانتونا، هر دو با هفت گل در رده های بعدی هستند. پل اسکولز هم با زدن پنج گل در رده سوم است.

بهترین رکوردها

منچستریونایتد در اوایل شروع لیگ برتر، طی سال های 1993 تا 2000، موفق شد هفت بار در دربی شهر منچستر، سیتیزن ها را مغلوب سازد. تا این که بالاخره سیتی در نوامبر 2002 موفق شد منچستریونایتد را 3-1 شکست دهد و به اولین برد خود بعد از 13 سال در دربی منچستر دست یابد. بین سال های 2013 تا 2014 هم منچسترسیتی موفق شد چهار دربی پیاپی را در لیگ برتر پیروز شود.

بهترین بردها

منچستریونایتد نوامبر 1994 مقابل سیتی به برد 5-0 رسید، چند ماه بعد، در همان فصل بود که یونایتد در زمین سیتی به برد 3-0 رسید. بهترین پیروزی سیتی هم اکتبر 2011 رقم خورد که این تیم توانست 6-1 یونایتد را در الدترافورد شکست دهد. البته آن ها دو بار هم به پیروزی های 4-1 مقابل رقیب همشهری رسیدند.

بیشترین بازی

رایان گیگز با انجام 29 بازی دربی منچستر در لیگ برتر رکورددار است، رونی و اسکولز نیز هرکدام 21 بار در این مسابقه در لیگ برتر به میدان رفتند. کمپانی هم با 15 حضور در سیتی بهترین آمار را دارد. پنج بازیکن سابقه بازی برای هر دو تیم را در دربی دارند. که معروف ترین آن ها کارلوس توز است. هر 5 بازیکن هم ابتدا در یونایتد حضور داشتند و سپس به سیتی رفتند.

پپ و ژوزه

این دو مربی فصل قبل در دربی منچستر، 3 بار مقابل هم قرار گرفتند. بازی رفت لیگ برتر 2-1 به نفع سیتی در الدترافورد پایان یافت، بازی برگشت در اتحاد 0-0 شد. بازی دو تیم در جام اتحادیه هم 1-0 به سود شیاطین سرخ پایان یافت.

1878

 

اختصاصی

نظرات ۰

اولین نظر را ثبت کن

برچسب ها