صدور رای شکایت جباری از استقلال در اسرع وقت/ کار بیهوده پرسپولیس برای بخشش از سوی فیفا

صدور-رای-شکایت-جباری-از-استقلال-در-اسرع-وقت-کار-بیهوده-پرسپولیس-برای-بخشش-از-سوی-فیفا

وبسایت رسمی برنامه نود - رییس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال می‌گوید رای پرونده شکایت جباری از استقلال به زودی صادر می‌شود چرا که پرونده از فاز تحقیق عبور کرده و وارد پروسه تصمیم‌گیری شده است.

 

به گزارش وب سایت نود، روزبه وثوق احمدی درباره شکایت مجتبی جباری از باشگاه استقلال و صادر کردن حکم این پرونده گفت: پرونده جباری در دست کمیته تعیین وضعیت است. از جباری خواستیم قرارداد کامل را به کمیته بدهد که وکیل محترم او دیروز (یک‌شنبه) این کار را انجام داد. در این مدت زمان، جواب استقلال را هم دریافت کردیم و در جلسه بعدی کمیته تعیین وضعیت حکم این پرونده صادر می‌شود.

رییس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال درباره کسر شش امتیاز از باشگاه پدیده مشهد به خاطر عدم پرداخت بدهی زوران کنزوویچ خاطرنشان کرد: محکومیت ۹۵ هزار دلاری باشگاه پدیده به زوران کنزوویچ مربوط به دوره مدیریت سابق این باشگاه بود. آن موقع بدهی این بازیکن پرداخت نشد و پرونده به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال رفت که منجر به جریمه ۱۰ هزار دلاری به خاطر عدم رسیدگی به تعهدات و ۲۰۰۰ فرانک هزینه رسیدگی شد.

او ادامه داد: باشگاه پدیده ابتدا با بازیکن مورد نظر توافق شفاهی کردند و نصف مبلغ - در حدود ۴۷ هزار یورو - را پرداخت کردند. بازیکن هم دریافت این مبلغ را تایید کرده اما تاکید کرده که مابقی مبلغ پرداخت نشده است. مدیریت جدید پدیده اعلام کرده بعد از این که نصف مبلغ پرداخت شده، از ناحیه فیفا، بازیکن و موکل بازیکن با باشگاه پدیده مکاتبه نکرده است. این در حالی است که وکیل بازیکن می‌گوید با پدیده صحبت کردم و برای آنها فکس زدم. باشگاه پدیده دریافت فکس را رد می‌کند و می‌گوید به دست آنها نرسیده و مکاتبه‌ای با فیفا انجام دادند و نسبت به پروسه اداری آن شکایت کردند. پدیده گفته پولش آماده بوده اما بازیکن با آنها ارتباط نگرفته است. اگر این موضوع اثبات شود، شاید پدیده از کسر امتیاز نجات پیدا کند.

احمدی درباره تلاش پرسپولیسی‌ها برای لغو محرومیت از دو پنجره نقل و انتقالات به وسیله توافق با باشگاه ریزه اسپور ترکیه گفت: ریزه اسپور عامل محرومیت توسط فیفا است و حالا پرسپولیس باید غرامتی را به ریزه اسپور پرداخت کند. پرسپولیسی‌ها می‌توانند با توافق با ریزه اسپور در پرداخت غرامت – قسطی پرداخت کنند با تخفیف بگیرند - تغییراتی را به وجود آروند اما از بین رفتن محرومیت از پنجره نقل و انتقالات در اختیار ریزه اسپور نیست و فیفا آنها را محروم کرده است. ریزه اسپور می‌تواند به فیفا اعلام کند که با پرسپولیس توافق کرده اما این که فیفا این توافق را قبول کند یا نه، مشخص نیست. به شخصه تاکنون چنین چیزی را ندیدم.

او درباره محکومیت پرسپولیس در پرونده شکایت آنتونی گولچ از این باشگاه و پرداخت مبلغی هنگفت به این بازیکن گفت: اطلاع دقیقی از این پرونده ندارم. بعد از اعلام حکم از سوی فیفا، باشگاه پرسپولیس در دادگاه حکمیت ورزش نسبت به آن اعتراض کردند که تاکنون پاسخ آن به فدراسیون فوتبال ارسال نشده است.

به گزارش ایسنا، کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال با هدف رسیدگی به مشکلات مالی بازیکنان و مربیان و باشگاه‌ها از حدود یک سال پیش و با ریاست روزبه وثوق احمدی تشکیل شد و توانست در مدت زمان کوتاهی به وضعیت مالی باشگاه‌ها سروسامان خوبی ببخشد. او درباره عملکرد این کمیته در یک سال گذشته اظهار کرد: از زمانی تشکیل کمیته، دو کارکرد اصلی در حال انجام است. یک، بحث نظارت بر نقل و انتقالات داخلی و بین‌المللی است و دو، حل و فصل اختلافات مالی و قراردادی بین بازیکنان، مربیان، باشگاه‌ها و کارگزاران فوتبال است.

او با بیان این که این کمیته همانند فیفا به پرونده‌ها رسیدگی می‌کند، افزود: در واقع برای رسیدگی به پرونده‌ها فرایند فیفا را طی می‌کنیم و دیگر با طرفین دعوا جلسه نمی‌گذاریم، مگر در موارد نادر که نیاز به توضیح طرفین دعوا است. بعد از شکایت شاکی پرونده و واریز مبلغ رسیدگی، شکایت به طرف مقابل ارسال می‌شود و ۱۰ روز مهلت ارسال پاسخ داده می‌شود. بعد از گذشت ۱۰ روز - جواب آمده باشد یا نباشد - فاز تحقیقات بسته می‌شود و کمیته شور می‌کند و رای را صادر می‌کند.

رییس کمیته تعیین وضعیت بازیکنان گفت: بعد از صدور آرا، محکوم باید ظرف ۳۰ روز آرای خود را صادر کند. اگر محکوم به حکم عمل نکند، پرونده به کمیته انضباطی می‌رود. امسال برای این که آرای کمیته وضعیت ضمانت اجرایی بالاتر داشته باشد، مصوب شد اگر محکوم به احکام صادر شد عمل نکنند، از نقل و انتقالات محروم شود. اگر باشگاه لیگ برتری را محروم کنیم و نسبت به حکم تجدیدنظر نکند یا تجدیدنظر کند و باز هم محکوم شود، مادامی که حکم تسویه نشده، اجازه نقل و انتقالات جدید را نمی‌دهیم.

احمدی درباره احتمال کسر امتیاز از باشگاه‌های محکوم تاکید کرد: امکان کسر امتیاز در اختیار کمیته انضباطی است که رابطه بسیار خوبی با کمیته تعیین وضعیت دارد.

 

2051

ایسنا

نظرات ۱۴

 • فوتبالی **

  ۷ میلیارد به ژوزه ۴ میلیارد به دستیارانش ۲ میلیارد به گولچ ۴ میلیارد هم قراره دوباره به برانکو بدن تقریبا ۱۷ میلیارد در عرض ۳ ماه،پول خوب هست چه اشکالی داره؟فقط برا فاتح تریم و استقلال ارز از کشور خارج میشه برا بقیه تیم ها اشکالی نداره

  • دسته ٣ اي تَوَهُمي ..

   دسته ٣ اي دچار وهم و خيال پول ژوزه رو اسپانسر مشترك دادهمون كه ١٠ ميليارد به تيم شما و ١٢ به ما داد!! انقدر تهمت نزنيد در ضمن روزانه مبلغي هنگفت از طريق پيامك به تيم
   تزريق ميشه مگه شما ٤ ميليارد خرج ١ بازيكن نكرديد؟؟

  • جادوگر

   به ما چه
   مگه دولت این پولا رو داده

 • مهدی

  فکر نکنم این کارها جواب بده، قوانین فدراسیون و فوتبال ما تقریبا عملی نمیشه. نمونه اش همین چند ماه قبل که آقای آذری ، بازیکنی رو با بند و تبصره من در آوردی خودش جذب کرد و برای اینکه دیگر تیم ها نتوانند چیزی بگویند رفت همان بند و تبصره من در آوردی خودش رو اضافه کرد، اصلا هیچ کحای دنیا نمی تونی چنین چیزی رو ببینی نمونه، بازیکنی بخاطر چند دقیه تاخیر و به علت بسته شدن شدن پنجره نقل و انتقالاتی نمیتونه بین دو تا تیم ترانفسر بشه اما اگر امثال این آقای آذری بودند مشکل اون رو هم حل میکردند. اصلا فوتبال ما بی در و پیکر است.

 • شانسپولیس

  اگه ثابت بشه پرسپولیس توی پرونده طارمی تخلف کرده، پس بازیهایی هم که طارمی توی اون حضور داشته باید 3-0 به نفع حریف زده بشه

  • nasser

   مگه اینکه با این چیزا بهمون برسید.
   ولی بشین تا بشه

  • علی

   تخلف ثابت شده (تحریک بازیکنی که قرارداد داخلی امضا کرده بوده) ولی چون قرارداد رسمی نشده و itc طارمی برای ریزه اسپور صادر نشده بوده قرارداد با پرسپولیس و بازی هاش قانونی بوده و حکم فیفا قطعی و کاملا شفاف هست و طبق بند6 : طارمی از روز ابلاغ حکم (31شهریور) به مدت 4 ماه محروم از تمام مسابقات رسمی می باشد (یعنی به مسابقات قبلی هیچ ربطی ندارد)

  • ارتش مرغ

   احتمالش زیاده.. باید پیگیری کنن تا حقی از سایر تیمها ضایع نشه..

  • تعظیم به صدرنشین

   لطفا "جک تری دی" فراموش نگردد

  • شانسپولیس

   در ج علی
   به قول خودت تخلف ثابت شده یعنی تحریک بازیکنی که با تیم دیگه قرارداد داشته، در ضمن اگه itc طارمی برای ریزه اسپور صادر نشده بود پس چطور تونستن توی دادگاه پیروز بشن؟!
   بعدش اون 4 ماه محرومیت فقط مال طارمیه و ربطی به پرسپولیس نداره پس پرسپولیس هم جداگانه باید مجازات بشه

 • میثم

  بابامگه میزارن ازپرسپولیس امتیازکم بشه پرسپولیس سوگلی فدراسیونه ایناارکجاانقدرپول آوردن بدهی ژوزه وبقیه طلبکارهارودادن درصورتی که میگفتن مااصلا پول نداریم پرداخت کنیم پس فدراسیون کمکش میکنه دیگه.اگه استقلال بودالان معلوم نبودچه بلای سرش میومدآقای تاج هوای استقلال روهم داشته باش خخ

  • هیرو خخخخخ

   تا حالا ۱۳ امتیاز از پرسپولیس کم کردن! از استقلال چقدر؟ اینجا که میرسه شما مدیر داشتین و ما نداشتیم. مسئولین بیطرف بودن و الان پرسپولیسی شدن! نه جانم واقعیت رو قبول کنین. پول همیشه واسه استقلال بوده. آخه یه بازیکن داخلی چهار میلیارد!!!!!

  • مهدی

   هیرو 61 میلیارد مفقود شده تو باشگاهتون منو کشته خخخخخخخخ

 • امیر آبی

  جباری باید شکایت خودش را تا آخر پیگیری کنه تا درس عبرتی بشه برای تازه واردهایی مثل افتخاری که یاد بگیرن با اسطوره های باشگاه درست برخورد کنند...

برچسب ها