گزارش ویژه/ طلبکاران استقلال دوباره به ای اف سی شکایت بردند

گزارش-ویژه-طلبکاران-استقلال-دوباره-به-ای-اف-سی-شکایت-بردند

وب سایت رسمی برنامه نود- طلبکاران استقلال دوباره به کنفدراسیون فوتبال آسیا شکایت کرده اند.

به گزارش سایت نود، چند تن از بازیکنان سابق استقلال پس از آنکه با وعده باشگاه استقلال مبنی بر پرداخت طلبشان روبرو شدند، منتظر ماندند تا استقلال، طلب آنها را پرداخت کند اما ظاهرا این اتفاق نیفتاده است.

استقلال که برای گرفتن سهمیه آسیایی، مطابق مدل فدراسیون فوتبال، به طلبکارانش سفته داده بود حالا دوباره با شکایت طلبکارانش روبرو شده است.

مثل اینکه مهلتی که به طلبکاران اعلام شده به پایان رسیده اما آنها هنوز به پولشان نرسیده اند. امروز پاسخ نامه مجید غلام نژاد از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا منتشر شد. او حدود 800 میلیون تومان از استقلال طلب دارد. صمد مرفاوی سرمربی سابق استقلال که چیزی حدود 130 میلیون تومان از استقلال طلب دارد، علیرغم تفاهم با باشگاه و رای کمیته انضباطی و تعهد باشگاه هنوز به پولش نرسیده و امروز درباره اینکه استقلال به او پول نداده است مصاحبه کرده بود.

امیرحسین صادقی و آرش برهانی هم بیش از یک میلیارد تومان از استقلال می خواهند و امیرحسین صادقی هم به کنفدراسیون فوتبال آسیا اطلاع داده که منتظر است تا استقلال بر اساس رای کمیته انضباطی حق و حقوقش را بدهد و هنوز این اتفاق نیفتاده است. آرش برهانی هم از طلبکارانی است که مثل صادقی منتظر است تا استقلال طلبش را بدهد.

در این میان میلاد فخرالدینی و محمد قاضی هم از کسانی هستند که مطالبات سنگینی دارند اما هنوز به کنفدراسیون فوتبال آسیا شکایت نکرده اند.

در این میان فدراسیون فوتبال هم خواهان پرداخت طلب طلبکاران داخلی استقلال و پرسپولیس هم شده است. آنطور که سازمان لیگ اعلام کرده بود استقلال 5 میلیارد تومان بدهی داخلی و پرسپولیس سه میلیارد تومان بدهی داخلی دارد اما ظاهرا هر دو باشگاه هنوز نتوانسته اند بدهی شان را بدهند. پرسپولیس تنها سه و نیم میلیارد تومان به دایی بدهی دارد و کمیته استیناف فدراسیون فوتبال هم تقاضای دوباره باشگاه پرسپولیس مبنی بر تجدیدنظرخواهی را رد کرده است و حکم دایی هم قطعی شده است! برخی خبرها حاکی از آن است که طلبکاران پرسپولیس هم می خواهند به کنفدراسیون فوتبال آسیا شکایت ببرند.

 

فرصت سه ماهه به استقلال و پرسپولیس

برخی خبرها حاکی از آن است که فدراسیون فوتبال برای پرداخت بدهی های هر دو باشگاه، به سرخابی ها سه ماه فرصت داده است. با توجه به اینکه فدراسیون فوتبال ایران، برای کسب سهیمه های امسال تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا تلاش بسیاری کرده است اما در سفر اخیر وزیر ورزش و جوانان به مالزی و مذاکرات تاج با کمیته های مختلف کنفدراسیون فوتبال آسیا، هر دو مدیر قول داده بودند که مشکلات مالی تیم های ایرانی به زودی برطرف شود و پیش از شروع رقابتها، باشگاههای بدهکار، طلبشان را بپردازند. اما این اتفاق فقط در تراکتورسازی افتاد و آنها با 30 طلبکار داخلی تسویه کرده اند و بدهی هفت و نیم میلیاردی خارجی را پرداخت کرده اند.

 

راه حل وزارت ورزش

با توجه به اینکه دولت به صورت مستقیم و طبق قانون نمی تواند به باشگاهها کمک کند، تمهیداتی ایجادا شده که وزارت ارتباطات از افزایش درآمد اپراتورهای تلفن همراهی که اسپانسر هر دو تیم هستند، به هر دو باشگاه کمک کنند. بر اساس آخرین خبرها سهم باشگاهها از محل پیامک ها افزایش پیدا کرده و قراردادهای جدیدی بسته شده است. پیش از این روی پیراهن پرسپولیس 12 میلیارد، استقلال 10 میلیارد و تراکتورسازی 6 میلیارد تومان قرارداد بسته شده بود اما مثل اینکه در قرارداد جدید پرسپولیس حدود 55 میلیارد تومان با اسپانسر قرار داد بسته است که می تواند بسیاری از مشکلات مالی این تیم را حل کند.

اختصاصی

نظرات ۲۲

 • مستاجر خدا

  طرفدارهای استقلال داغن نمیدونم نمیدونن چه بلایی قرار سرشون بیاد
  یا خودشون رو زدن اون راه
  مگویان یکیش
  همین تیم کنونی 2 سال بعد طلبهایی رو دست باشگاه جا بزاره که نتونن پاسشون کنن
  اونم واسه هیچ و پوچ
  فقط قیمت بازیکن ها رو زیاد کردن

  • سارا اس اسی

   دایی سلام میرسونه. از گولچ چ خبر ؟ خخخ

  • جواد

   شما هنوز انگار تو توهم قیمت هایی هستی که باشگاهتون اعلام کرده. دیگه مثل روز روشنه که قیمتای شما خیلی با قیمت اصلیشون فاصله داره.

  • جان هرکی دوست دارین فقط یکباربرین فینال اسیا

   (!!!!!)

  • 6رانکو

   داداش اجارت عقب افتاده داری هذیون میگی. همه میدونن بدهکارترین تیم ایران پرسپولیسه با رقمی بالای دویست میلیارد تومان

  • خطاب به مستاجر بیجام

   تیم پرسپولیس را بگو که فقط سه فقره بدهیش به ماریچ و گولج و گابریل اندازه طلب زوزه میشه و به زودی باید هرسه را بپردازه وگرنه کسر امتیاز و سقوط به دسته یک اعمال میشه.

 • احسان پرسپولیسی

  واقعا پرداخت شدن طلبای پرسپولیس و استقلال مثل اینه که یه راهیو که ته نداررو بری...
  به امید اینکه همه حاشیه ها و به خصوص بدهکاری همه باشگاه ها تموم بشه

 • امید

  تراکتور واسه چی از اسپانسر پول میگیره!!؟ اونم اسپانسر سرخابی ها!

  • servati

   شما تاحالا به گوشت نخورده که این سامانه اسپانسر تراکتورهم هست؟؟این حسادت و خبث طینتتون نسبت به تراکتور نشون میده که تراکتور بدجوری شمارو سوزونده....

 • Am ir

  ارش برهانی و صادقی اسطوره های واقعی ما آبی دلان هستن

  • اندی

   کلا استقلالیها بر حسب شرایط اسطوره هاشون عوض میشه ، یه بار مرفاوی اسطوره اس ، بعد که میره شکایت و حکم کسر امتیاز میگیره یهوو برهانی آقای اوت میشه اسطوره ، روز بعد عنایتی و زرینچه یهوو قائدی و شجاعیان اسطوره میشن!
   باشگاه نیست که ...

  • لر

   ربطی به شماها نداره.. ارش و صادقی زحمت خودشان را کشیدند واسهاستقلال و پولشان هم میگیرند..
   شما کار کنی بهت حقوق ندن خوشحال میشی??

 • زانيار

  وزير به 6تقلال كمك ميكنه مثله قبلا

 • صدرا پرسپولیسی

  ایران داره به فنا میره
  یا باید قرار داد نبندن
  یا اگه میبندن مبلغی باشه که بتونن پرداخت کنن
  این چه وضعشه ؟!؟!

 • Ali

  اقا یه نامه بدین به ای اف سی بگین هم امتیاز کم کنه هم استقلالو از اسیا حذف کنه دوستان طلبکار ظاهرا تا به استقلال ضربرو نزنن ول کن نیستن پس بهتره زیاد خودمونو خسته نکنیم و بیشتر اعصابمون خورد نشه

  • عمر عبدلخربین

   چی چیو استقلالو حذف کنن از اسیا بره مگه الکی . داداش ما منتظریم بازیای آسیایی شروع شه یکم بخندیم. متخصصین آسیا کارشونو بلدن . مالدیو ایران متخصص آسیا داره میاد . جمع شیم پول بزاریم رو هم خدایی نکرده استقلالو محروم نکنن . چرا درک نمیکنید ما جوونای این مملکت یکم تفریح نیاز داریم

  • عمر خربین

   کی بود منو صدا کرد??
   من 9پولیسو میخام...
   همون که هم چیب زدم هم هتریک کردم هم....

 • فقط خدا

  مدیران استقلال درست رفتارنمیکنن وگرنه خیلیا گفته بودن میبخشیدیم مثلا صادقی گفته بود اگه فتح الله زاده بود همه رو میبخشیدم ولی به خاطررفتاربد مدیران استقلال شکایت کردم

 • محمدعلي

  سلام اميدوارباشيد سال 1403 پول شما را ميدهند

 • سينا پرسپوليس

  مطلب نكته داره.قيمت لباس تيمها.كه اينجا هم پرسپوليس باارزشتره

  • 6

   چه فایده? پرسپولیس پولش درست نیست.. شک و شبهه تو منابع پولی این باشگاه وجود داره...

برچسب ها